Warsztat

Kompresory bezolejowe B.PRO PUMPER – nowość w ofercie

Rozwijana przez B.PRO od wielu lat linia kompresorów PUMPER została właśnie wzbogacona o dwa niewielkie kompresory bezolejowe. Są to kompaktowe modele, z których jeden może obsłużyć jedno przyłączone urządzenie, zaś drugi posiada już dwa wyjścia powietrza, co poszerza znacznie spektrum jego zastosowań.

Tytułem wstępu: kompresory olejowe a bezolejowe – różnice

Choć z pozoru kompresory olejowe i bezolejowe służą do tych samych celów, w praktyce jednak obsługują nieco inne urządzenia, lub raczej narzędzia innego kalibru. Wersje olejowe to z reguły duże urządzenia o wysokich mocach napędów i dużych pojemnościach zbiorników, co pozwala je wykorzystywać w szerszym spektrum zastosowań. Wymagają regularnej konserwacji, ale dobrze utrzymane pozwalają na ciągłą pracę i cechują się wysoką żywotnością. Natomiast kompresory bezolejowe to najczęściej urządzenia mniejsze, o krótszej żywotności i napędzane silnikami o niewielkich mocach, jednak zarazem znacznie łatwiejsze w konserwacji i wyraźnie cichsze.
Główna różnica między tymi dwoma typami polega na tym, że tłok kompresora olejowego wymaga smarowania olejem, by eliminować tarcie i jego negatywne skutki. Konsekwencją obecności oleju w tłoku jest niestety jego śladowa obecność w wydmuchiwanym sprężonym powietrzu, co przy wielu zastosowaniach jest absolutnie niedopuszczalne. Dla odmiany kompresory bezolejowe korzystają z tłoków wykonanych z tworzyw sztucznych znacznie mniej podatnych na tarcie, co umożliwia rezygnację z oleju. Przekłada się to na brak zanieczyszczenia powietrza olejem, co ma kluczowe znaczenie w wielu branżach.

Kompresor bezolejowy PUMPER 99-10.
Kompresor bezolejowy PUMPER 99-10.

Charakterystyka dwóch nowych modeli B.PRO

Wprowadzone właśnie dwa bezolejowe modele B.PRO oznaczono symbolami PUMPER 99-10 i PUMPER 307-25, w których zakodowano ich wydajność – odpowiednio 99 l/min. i 307 l/min. oraz pojemności ich zbiorników – odpowiednio 10 l i 25 l. Mniejszy z dwóch modeli to dość kompaktowa konstrukcja o wadze 23 kilogramów, napędzana silnikiem na prąd 230V/50 Hz, o mocy jednego KM i maksymalnych obrotach na poziomie 1450/min. Jest to kompresor wyposażony w jedno wyjście powietrza, oferujący standardowe ciśnienie 6 bar przy maksimum na poziomie 8 bar. Przy swojej pionowej konstrukcji kompresor zachowuje bardzo przyzwoitą stabilność dzięki rozstawionym podpórkom z jednej strony i szerokim kółkom transportowym z drugiej. Przemieszczanie kompresora ułatwia rama uformowana w kształt rękojeści wyposażonej w miękką okładzinę dla podniesienia komfortu użytkownika.

Kompresor bezolejowy PUMPER 307-25.
Kompresor bezolejowy PUMPER 307-25.

Drugi model, czyli PUMPER 307-25 to znacznie większe i cięższe urządzenie, napędzane silnikiem na prąd 230V/50 Hz, o mocy 3 KM i maksymalnych obrotach na identycznym poziomie, jak ma to miejsce w przypadku poprzednika. Kompresor ten wyposażono w trzy wyjścia powietrza, na których użytkownik dysponuje ciśnieniem 8 bar, przy czym możliwe do osiągnięcia maksimum wynosi 10 bar. W przypadku modelu PUMPER 307-25 użytkownik ma do czynienia z konstrukcją poziomą o bardzo wysokim poziomie stabilności. Łatwość jego przemieszczania zagwarantowały duże kółka transportowe i wygodna rękojeść z miękką okładziną. Przy wadze 51 kilogramów model ten nadal można zaliczyć do raczej kompaktowych urządzeń, gdyż żaden z jego wymiarów nie przekracza jednego metra.

Dokładną specyfikację obu nowości marki B.PRO prezentuje zestawienie kluczowych parametrów (obok).

MODELPUMPER 99-10PUMPER 307-25
Moc silnika1 KM3 KM
Napięcie / natężenie prądu230V (50 Hz) / 4.3 A230V (50 Hz) / 8.6 A
Obroty silnika1450 / min.1450 / min.
Pojemność zbiornika10 litrów25 litrów
Ciśnienie maks.8 bar10 bar
Wydajność99 l / min.307 l / min.
Manometr0-14 bar0-16 bar
Hałas66 dB77 dB
Liczba wyjść powietrza13
Wymiary37 x 37 x 69 cm78 x 61 x 55 cm
Waga23 kg51 kg

W ramach podsumowania: serwis kompresorów PUMPER

Pełna serwisowalność każdego z kompresorów oferowanych przez B.PRO od zawsze jest ważnym atutem oferty spółki B.PRO. Dlatego również w przypadku wyżej omówionych modeli bezolejowych firma gwarantuje, iż części zamienne będą dostępne non-stop, zaś naprawa będzie mogła zostać przeprowadzona zarówno w serwisie, jak i u klienta. Tradycyjnie każdy z nowych kompresorów wyposażony jest w pełny schemat budowy z wyszczególnieniem każdej części, jeśli więc klient chce wykonać naprawę samodzielnie, może to zrobić składając zamówienie na konkretne części do wskazanego modelu. Ich dostawa będzie przeprowadzana błyskawicznie, podobnie jak odbiór narzędzia, które klient postanowi wysłać do przeglądu.

B.PRO FASTENING Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 116A, Stara Iwiczna
05-500 Piaseczno
tel. +48 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl

www.bpro.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 23 maja, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły