Na rynku

Konkurs dla przyszłych architektów rozstrzygnięty!

Mamy już wyniki konkursu dla na projekt architektoniczny jednorodzinnego budynku mieszkalnego, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu. Tradycyjnie już patronat nad wydarzeniem objęła marka Braas, ceniony na rynku producent kompletnych systemów dachowych.

W konkursie wzięli udział uczniowie opolskich placówek oświatowych: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego. Nie mieli prostego zadania: musieli zaprojektować jednorodzinny budynek mieszkalny zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami budowlanymi. I trzeba przyznać, że wywiązali się z niego znakomicie!

Oceniając pracę naszej zdolnej młodzieży Jury konkursu brało pod uwagę zgodność projektu z wymogami technicznymi, oryginalność budynku, pomysłowość wykorzystania współczesnych technologii oraz to, jak budynek będzie wpisywał się w dowolnie zaproponowaną przestrzeń.

Zwycięzcy konkursu, fot. Braas!Zwycięzcy konkursu, fot. Braas

Wszystkie te wymogi spełnił projekt Adriana Pyki, który zdobył pierwsze miejsce. Podsumować go można jednym zdaniem: klasyka w nowoczesnym wydaniu. Charakteryzuje go prosta konstrukcja oraz dwuspadowy dach. Autor nie zapomniał też o zaaranżowaniu przestrzeni wokół domu, wpisując się tym samym w obowiązujące trendy architektoniczne.

Od kilku lat firma Monier Braas Sp. z o. o. od kilku lat regularnie organizuje szkolenia dla dekarzy oraz wykłady dla uczniów szkół wyższych i techników budowlanych.

Nasza firma od lat realizuje misję, której celem jest merytoryczne wspieranie specjalistów związanych z branżą budowlaną. Tym bardziej nam miło, że jako firma z główną siedzibą w Opolu, już kolejny raz mogliśmy pomóc przy projekcie opolskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – mówi Grzegorz Barycki, dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy Monier Braas Sp. z o.o.

Zwycięski projekt, fot. BraasZwycięski projekt, fot. Braas Zwycięski projekt, fot. BraasZwycięski projekt, fot. Braas
Konkurs dla przyszłych architektów rozstrzygnięty!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

4.8/5 - (6 votes)

Data publikacji: 1 lipca, 2013

Autor:

4.8/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły