Łączniki

Kosmiczna rewolucja – wkręty ESSVE

Firma ESSVE wywodzi się ze Szwecji, gdzie od lat wiedzie prym w dostarczaniu najlepszych rozwiązań z technik montażu. A jeśli Szwecja, to oczywiście budownictwo drewniane. Musimy pamiętać, że drewno to materiał bardzo wymagający. Nieustannie pracuje i potrzebuje większej dbałości podczas montażu. I właśnie tu doskonale spisuje się szeroki asortyment wkrętów do drewna, okuć ciesielskich, gwoździ, gwoździarek oraz palety zróżnicowanych właściwościami technicznymi klejów. Wszystkie te produkty w połączeniu z walizką ESSBOX zapewnią profesjonalne rozwiązania dla budownictwa drewnianego.

Wzrastające wymagania klientów, restrykcyjne normy i stale rozwijający się rynek wkrętów spowodowały, że ESSVE zaczęło prace nad produktem, który zrewolucjonizuje rynek. Menedżerowie ESSVE rozpoczęli współpracę z Uniwersytetem Technologicznym w Chambers i tym samym weszli na drogę „od ewolucji do rewolucji”. W sześciu krajach przeprowadzone zostały warsztaty z klientami mające na celu ustalenie priorytetów dla pracowników, którzy dzień w dzień zużywają setki wkrętów. Lista wniosków jasno określała nad czym należy się skupić. Szybki start, właściwa siła docisku elementu mocowanego do podłoża, brak spękań drewna podczas wkręcania oraz estetyczny wygląd łba wkręta po zamocowaniu, to elementy, nad którymi skupiono się szczególnie. Aby właściwie zmierzyć właściwości mechaniczne ESSVE zbudowało robota do pomiarów parametrów. Do porównania zużyto 4000 wkrętów 54 firm, co dało razem 1 600 000 rezultatów badań właściwości wkrętów. Główne założenie przy pracy nad ESSDRIVE to ograniczenie mocy potrzebnej do wkręcenia wkręta przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów, które powinien mieć najlepszy wkręt konstrukcyjny na rynku.

Szybki start

Inżynierowie ESSVE stworzyli wkręt, który już przy ósmym obrocie zostaje wprowadzony w głąb materiału. Dla porównania, średnia wkrętów innych producentów wynosiła dwadzieścia osiem. Odpowiednio szybki start pozwala na pracę w miejscach z utrudnionym dostępem i ogranicza czas, w którym ciało pracuje w nieergonomicznej pozycji. Jeśli patrzymy przez pryzmat wielu lat pracy – ma to ogromne znaczenie dla zdrowia. Ograniczenie czasu wkręcania się wkręta to też, oczywiście, oszczędność baterii wkrętarki. Możemy więc wkręcić więcej wkrętów na jednym ładowaniu baterii, co w praktyce pozwala na zaoszczędzenie czasu. A jak wiemy, czas to pieniądz.

Właściwa siła docisku

Unikalna budowa ESSDRIVE pozwala na lepszy docisk elementów drewnianych względem siebie. Wkręt bez oporów przechodzi przez pierwszy element i bardzo szybko zaczyna się wkręcać w drugi. Ograniczamy tym samym efekt podnoszenia się np. deski mocowanej do krokwi. Kolejny punkt, gdzie zyskujemy na sile potrzebnej do montażu i czasie potrzebnym na zamocowanie elementów.

Brak spękań

Dzięki ESSDRIVE za każdym razem otrzymujesz ładne wykończenie. Nie ma drewna, które pęka i wiórów wokół łba śruby, tylko doskonały efekt końcowy, tak jak tego wymaga klient. Kształt łba jest opatentowany, a frezujący rowek pod łbem śruby usuwa zrębki i obniża śrubę do gładkiej powierzchni dając naprawdę dobre wykończenie.

Ergonomia

Nowy wkręt ESSDRIVE pozwala na „zaoszczędzenie” 2 kg nacisku dla zamontowania jednego wkręta. To przy średnim zużyciu 500 sztuk wkrętów dziennie daje nam tonę nacisku mniej. Lepszą ergonomię pracy potwierdzili robotnicy podczas dni testowych w Stokholmie oraz klienci, którzy używają na co dzień nowego wkręta ESSDRIVE.

CorrSeal

ESSVE CorrSeal to nasza unikalna, atestowana powłoka, zapewniająca bardzo skuteczną ochronę przed korozją. Powłoka posiada atest dla klasy korozyjności C4.

Szwedzka aprobata techniczna 0075/05

 • powłoka przetestowana i zatwierdzona przez SP (Swedish National Testing and Research Institute),
 • certyfikat akceptacji wystawiony przez SITAC (Swedish Institute for Technical Approval in Construction).

Brak zagrożenia dla środowiska

 • powłoka oparta na cynku,
 • efektywna ochrona przed korozją dzięki unikalnej technice powlekania.

Atest dla klasy korozyjności C4

 • odpowiednia do stosowania w środowisku przemysłowym, na wybrzeżu, w nieosłoniętych podestach, na basenach itp.,
 • alternatywa dla tradycyjnych produktów ocynkowanych na gorąco,
 • klasa korozyjności C4 obejmuje też klasę nierdzewności A2.

Więcej na www.essve.pl

4.8/5 - (33 votes)

Data publikacji: 4 marca, 2019

Autor:

4.8/5 - (33 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Zenon K.
  wtorek, 5 marca, 2019

  W trakcie budowania pergoli ogrodowej zużyłem ok 1200 szt wkrętów. Teraz już wiem jak ważny jest dobry wkręt. Wkręty f-my ESSVE to światowa ekstraklasa. Chętnie wypróbuję je przy nadarzającej się okazji. Ergonomia, brak spękań drewna, powłoka antykorozyjna Corrseal, właściwy docisk elementów to bardzo istotne parametry. Zwrócę więc uwagę na wkręty f-my ESSEV.

 2. Mama
  wtorek, 5 marca, 2019

  Nie sądziłam, że zwykły wkręt może tak się zmienić i to na lepsze. Najbardziej mnie zadziwia siła nacisku jaką możemy zaoszczędzić, oczywiście ochrona antykorozyjna jak najbardziej na plus. Jak wiadomo problem zerdzewiałych wkrętów czy też gwoździ jest bardzo często powodem wielu dodatkowych prac.

Podobne artykuły