Cieśla

Kształcenie zawodowe z pasją I

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Garbatce-Letnisku

Tegoroczne lato przyniosło wymarzoną pogodę dla firm ciesielskich i dekarskich. Jednak nie samą pracą człowiek żyje – trzeba również zadbać o ustawiczne poszerzanie wiedzy i umiejętności oraz wymianę doświadczeń branżowych.

W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Garbatce-Letnisku od września grupa słuchaczy rozpoczyna ostatni semestr kursu w zawodzie cieśli. To intensywny czas pracy dla słuchaczy. Muszą zdobyć ostateczne szlify praktyczne i teoretyczne, przygotowujące ich do styczniowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Kadra pedagogiczna prowadzącą zajęcia to doświadczeni praktycy i egzaminatorzy w zawodach drzewnych, którzy umiejętnie przygotowują słuchaczy merytorycznie do pracy zawodowej oraz do egzaminu. Myślę, że wzorem lat ubiegłych tegoroczna grupa cieśli zda egzamin na takim samym 100% poziomie, jak poprzednie. Od października br. kolejna grupa słuchaczy, a od stycznia 2016 również planowana dekarzy, rozpocznie naukę na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w Garbatce-Letnisku. Nie skłamię, jeśli powiem, że zawody cieśla, dekarz i stolarz stają się coraz bardziej dostrzegane, doceniane oraz dają niemal gwarancję na zaistnienie na rynku pracy.
ksztalcenie-zawodowe-z-pasja-1_1
Stało się już tradycją, że CKU w Garbatce wraz z czasopismem Fachowy Dekarz&Cieśla organizują spotkania branżowe dla słuchaczy kursów zawodowych w Garbatce, przedstawicieli handlowych, właścicieli zakładów oraz wszystkich zainteresowanych w branży ogólno-budowlanej i drzewnej. Spotkanie odbędzie się 17 października br. W programie spotkania m. in. możliwości współpracy szkół z firmami, zakładami i stowarzyszeniami w procesie kształcenia zawodowego osób dorosłych i młodzieży, prezentacje najnowszych trendów w ciesielstwie, prezentacje narzędzi ciesielskich, dekarskich i stolarskich, jak również łączników ciesielskich, materiałów stosowanych branży i wiele innych. Szczegóły spotkania podane będą na stronie fachowydekarz.pl oraz www.drzewna.com.

Szczegółowe informacje dotyczące kursów można znaleźć na stronie www.drzewna.com w zakładce CKU – Kursy i szkolenia, w sekretariacie szkoły – tel. (48) 621 00 47, kom. 608 844 948 i 501 480 228 lub przez e-mail: warsztaty.zsp@vp.pl.

Zapraszamy do naszych szkół i na kursy.
Bogusław Szumilas

5/5 - (4 głosów)

Data publikacji: 28 września, 2015

5/5 - (4 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marta
    sobota, 23 maja, 2020

    100% zdawalność egzaminu o czymś świadczy. Nie dziwi więc, że taki kurs to gwarancja zaistnienia na rynku.

Podobne artykuły