Na rynku

Kto stoi w miejscu, ten się cofa

W początkach swojej działalności firma Galeco była głównie importerem systemów rynnowych. Jeszcze w latach 80. na rynku królowały systemy z ocynku, którym daleko było do określenia ich ładnymi i estetycznymi. Wyglądały tak jak epoka, w której przodowały: były szare, nijakie i nieatrakcyjne.

Lata 90. to rozkwit systemów wykonanych z PVC. Sprzedawany przez Galeco system z tworzywa w porównaniu z dzisiejszym PVC wykazywał wiele niedociągnięć natury estetycznej – materiał był matowy, a ilość dostępnych kolorów bardzo ograniczona. Niemniej był dobry gatunkowo, stabilny, wytrzymały, odporny na wilgoć, czyli jednym słowem doskonale spełniał swoją funkcję.
Aby odróżnić się od konkurencyjnych systemów Galeco stworzyło i wprowadziło wówczas profil rynny z charakterystycznym wewnętrznym wywinięciem, które jest znakiem rozpoznawczym marki aż do dzisiaj. Jest to jedna z niewielu cech, nie poddających się upływającemu czasowi, a tym samym podkreślająca wierność tradycji i potwierdzenie jakości rozwiązania.

XXI wiek to ciągły rynkowy rozwój systemów z PVC, a także początkująca faza produkcji orynnowania stalowego, głównie o profilu skandynawskim. W tamtym czasie Galeco połączyło oba materiały, tworząc tym samym system Galeco NICON, który był pierwszym takim rozwiązaniem na rynku. W 2005 roku NICON ewoluował w system Galeco STAL, który wciąż znajduje się w ofercie producenta. Wyróżniał się, i wciąż wyróżnia, spośród innych systemów głębokością rynny, gdyż rozmiar 130 Galeco STAL odpowiada skandynawskiemu profilowi o rozmiarze 150. Jest to druga cecha, która pozwala na odróżnienie systemów marki Galeco spośród pozostałych dostępnych na rynku.

Kto stoi w miejscu, ten się cofa

Dzisiaj w ofercie produktowej Galeco prym wiodą systemy PVC, STAL i LUXOCYNK. Ten ostatni jest oparty na systemie STAL, ale – w wyniku użycia do produkcji materiału ocynk – bardziej od niego ekonomiczny. Wszystkie przeszły długą drogę i niewątpliwie wciąż będą ewoluować. System PVC jest obecnie dostępny w pięciu rozmiarach i bogatej gamie kolorystycznej. Ponadto wyróżnia się wysokim połyskiem oraz jasnym wnętrzem rynny, powstałym na wskutek zastosowania nowoczesnej technologii wykonania – koekstruzji. Rozwiązanie to umożliwia zmniejszenie stopnia nagrzewania się rynny, a tym samym zmniejsza ryzyko jej ekspansji termicznej. Galeco STAL w obecnej chwili produkowany jest w trzech rozmiarach i jeszcze szerszym wachlarzu barw niż system PVC.

Kto stoi w miejscu, ten się cofa

Kto stoi w miejscu, ten się cofa – Galeco jest firmą z wieloletnią tradycją, niemniej rozumie konieczność poruszania się z nurtem czasu. Wciąż dąży do udoskonalania produktów, które oferuje oraz do tworzenia całkowicie nowych rozwiązań. Pracownicy firmy wierzą, że rynna – wydawałoby się, prosty produkt – ma duży potencjał rozwojowy. W tym roku wprowadzono do oferty innowacyjny, opatentowany System BEZOKAPOWY, stworzony dla budownictwa pasywnego, charakteryzującego się brakiem okapów. Jest to zupełnie nowy pomysł, a czas jaki funkcjonuje na rynku jest zbyt krótki, by móc zaryzykować jakieś poważniejsze podsumowania, niemniej z każdym miesiącem zainteresowanie produktem wzrasta, przekładając się także na rosnące sprzedaże. Reasumując, Galeco od wielu lat produkuje systemy rynnowe i robi to z uśmiechem, obecnym także w logo firmy. Z roku na rok wzbogaca swoją ofertę o rozwiązania nowatorskie, nowoczesne oraz bezpieczne, dzięki którym zyskuje zaufanie odbiorców. Przez wszystkie lata działalności, z niewielkiej, rodzinnej firmy, Galeco przeobraziło się w jednego z największych producentów systemów rynnowych, dla którego niezmiennie najważniejszą wartością jest Klient.

www.galeco.pl

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 13 listopada, 2013

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły