Warsztat

Kultowy Modułowy System Przechowywania PACKOUT™ od MILWAUKEE® – przegląd rozwiązań i konfiguracji

System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™

Dzięki Modułowemu Systemowi Przechowywania PACKOUT™, marka MILWAUKEE® dosłownie rewolucjonizuje przechowywanie, organizację i transport swoich elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i akcesoriów. System jest tak wszechstronny, że z powodzeniem znajduje zastosowanie w każdej branży, ułatwiając pracę profesjonalistom. PACKOUT™ zbiera coraz większe rzesze fanów w Polsce – dlaczego?

Czym jest system PACKOUT™

PACKOUT™ to modułowy system przechowywania, zaprojektowany przez inżynierów MILWAUKEE® w ten sposób, by umożliwiał wymianę i łączenie szerokiego asortymentu modułów, takich jak m.in. skrzynki narzędziowe o dużym udźwigu, organizery, torby i plecaki. Jest to de facto ponad 25 różnych pozycji oraz ponad 100 możliwych kombinacji łączenia ich ze sobą. System ten pozwala przede wszystkim na pełne dostosowanie zestawu poszczególnych elementów do potrzeb profesjonalnego użytkownika, co oznacza, że fachowcy mogą dowolnie łączyć i wymieniać poszczególne elementy ze stale poszerzanej oferty modułów, aby wybrany przez nich zestaw był zawsze w pełni dopasowany do ich aktualnych potrzeb. Metalowe zapięcia, zatrzaski, wzmocnione metalem narożniki i uszczelnienia przekładają się na wysoką wytrzymałość każdego elementu i bezpieczeństwo przechowywanych w nim narzędzi oraz akcesoriów.

System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™
System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™
System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™

Kluczowe cechy elementów składowych systemu PACKOUT™

To chyba najważniejszy atrybut modułów tego innowacyjnego systemu: każda ze skrzyń narzędziowych oraz organizerów PACKOUT™ jest wykonana z odpornych na uderzenia polimerów, co zapewnia niezawodną wytrzymałość, tak przecież potrzebną na placu budowy. Druga kluczowa cecha tych elementów to kategoria szczelności utrzymana na poziomie IP 65. Dzięki temu zawartość każdej skrzyni czy organizera zabezpieczona jest przed deszczem, pyłem, wszelkim brudem i trudnymi warunkami atmosferycznymi, gdy praca odbywa się na otwartej przestrzeni. Wysoką wytrzymałość konstrukcji wykazują też plecaki i torby PACKOUT™, gdyż wykonywane są z nylonu balistycznego 1680D i wyposażane w metalowe zapięcia, suwaki i zatrzaski. Ciekawym ich usprawnieniem są odpinane pasy na ramiona, umożliwiające jeszcze wygodniejsze przenoszenie, szczególnie na długich dystansach.
Trzecią najważniejszą cechą modułów PACKOUT™ jest ujednolicony system łączenia wszystkich elementów. Każdą skrzynię, organizer, torbę i plecak można bezpiecznie mocować tworząc z nich jeden stabilny i sztywny zestaw, aby transport wszystkich narzędzi i akcesoriów był jeszcze łatwiejszy. Należy przy tym zauważyć, że organizery wyposażone zostały w kosze, które można zamontować w dowolnie wybranym miejscu, a ponadto specjalnie ukształtowana pokrywa zabezpiecza je przed przemieszczaniem się ich zawartości podczas transportu. Na koniec nie można pominąć specjalnie opracowanego systemu szyn montażowych PACKOUT™, który umożliwia montowanie elementów na ścianach pojazdów, w sklepach lub garażach. System ten otrzymał na początku 2022 roku certyfikat DEKRA, który potwierdza, że szyny PACKOUT™ gwarantują bezpieczny transport elementów systemu na ścianach samochodów. Inżynierowie MILWAUKEE® przeprowadzili testy, wykonane zgodnie z normą DIN EN 12642, podczas których sprawdzono zastosowanie systemu w pojazdach do 3,5 tony, a certyfikat DEKRA stanowi potwierdzenie wyników.

System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™
System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™
System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™

Tworzenie własnego zestawu w obrębie systemu PACKOUT™

Stworzenie własnego zestawu można zacząć od wejścia na stronę producenta, gdzie znajduje się łatwy w obsłudze kreator online. Punktem wyjścia powinien być jeden z trzech podstawowych modułów, na których nadbudowuje się cały zestaw. Są to zatem:

  • skrzynia PACKOUT1 (wysuwana wytrzymała rękojeść, uchwyt do mocowania, dwa bieżnikowane kółka o średnicy 23 cm, wzmocnione narożniki, udźwig do 113 kg i szczelność na poziomie IP 65),
  • wózek PACKOUT (udaro-odporna konstrukcja z polimerów, kółka umożliwiające manewrowanie we wszystkich kierunkach – w tym dwa z hamulcem, blokada umożliwiająca załadunek, udźwig do 113 kg),
  • wózek transportowy PACKOUT (dwa bezdętkowe koła fi 25 cm zamontowane wewnątrz ramy, składana podstawa, dwa miejsca do zamocowania systemowych modułów, kompaktowe wymiary, możliwość przechowywania długich narzędzi w pozycji pionowej, udźwig do 180 kg).

Dalsze kroki przy projektowaniu własnego zestawu są bardzo intuicyjne, ponieważ wpierw należy sięgnąć do całej gamy różnych skrzynek, organizerów oraz toreb i plecaków, zaś później wybrać dodatki. W tym miejscu pojawiają się tak ciekawe rozwiązania, jak m.in. płyta montażowa, blat roboczy oraz unikalne elektronarzędzia i innowacyjne urządzenia systemowe: lampa LED do oświetlenia strefowego z ładowarką, odkurzacz do suchych i mokrych odpadów, czy radio budowlane i ładowarka w jednym.

System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™
System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™
System Przechowywania MILWAUKEE® PACKOUT™

Podsumowanie

Dziś na rynku produktów dla profesjonalnych wykonawców trudno o równie elastyczny i jednocześnie bezpieczny system przechowywania i transportowania, jak Modułowy System Przechowywania PACKOUT™ od MILWAUKEE®. Producent zadbał o wygodę, bezpieczeństwo, ale też i przyszłe zmieniające się potrzeby nabywców, stale rozwijając gamę rozwiązań i wdrażając kolejne innowacje.

Więcej informacji o narzędziach MILWAUKEE znajdziesz na stronie: pl.milwaukeetool.eu

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 25 września, 2022

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły