Maszyny dekarskie

Łaciarka dekarska Rooferman

Urządzenia do montowania łat na dachach, zwane potocznie łaciarkami, to niezwykle pomysłowe konstrukcje, łączące w sobie gwoździarki, małe piły tarczowe i wózki jezdne stanowiące przymiar do łat. Wszystkie elementy montuje się na ramie w taki sposób, by operator mógł błyskawicznie zainstalować wózek na łatach i niemal natychmiast rozpocząć pracę.

Firma B.PRO posiada w swojej ofercie serię trzech bardzo solidnych łaciarek pneumatycznych. Są to modele, w których gwoździarka zasilana jest sprężonym powietrzem, zaciski odpowiadające za trzymanie łat również są pneumatyczne, zaś obsługiwane gwoździe mieszczą się w trzech popularnych zakresach: 50-100 mm dla modelu LM 34/100 Rooferman (łączone papierem pod kątem 34°), 75-130 mm dla modelu LM 22/130 Rooferman (łączone plastikiem pod kątem 220) i 100-160 mm dla modelu LM 22/160 Rooferman (łączone plastikiem pod kątem 220). Wszystkie trzy łaciarki to powszechnie znana technologia, oparta na sprężonym powietrzu, co pociąga za sobą konieczność doprowadzenia na dach przewodu ze sprężonym powietrzem. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość stosowania dłuższych gwoździ. W wymienionych powyżej modelach zastosowano piłę akumulatorową do cięcia łat co znacznie zwiększa mobilność całego urządzenia.

Łaciarka dekarska B.PRO Rooferman LM 22/160

Od niedawna B.PRO uzupełniło swoją ofertę o model, który przeniósł firmę do absolutnej konstruktorskiej „Ligi Mistrzów”, a operatorów uwolnił od konieczności doprowadzania na dach jakiegokolwiek zasilania. Mowa tu o unikatowej łaciarce bezprzewodowej, oferowanej na rynku pod nazwą LM 34/105 Rooferman, w której gwoździarkę pneumatyczną zastąpiono gwoździarką gazową B.PRO o nazwie ND 34/105, obsługującą najdłuższe stosowane dla gazowych urządzeń gwoździe 75-105 mm i zasilaną z baterii ładowanej do pełna w zaledwie 45 minut. Wspomnianą gwoździarkę na gwoździe łączone papierem (pod kątem 34°) można opcjonalnie zastąpić innym modelem (ND 34/90), który obsługuje gwoździe w zakresie 50-90 mm, również łączone papierem pod kątem 34°. Zastosowanie mechanicznych zacisków pozwoliło na całkowite uwolnienie od zasilenia sprężonym powietrzem, zaś piła – podobnie jak gwoździarka, zasilana jest z akumulatora, tym razem 18-woltowego. Co więcej: cała łaciarka zyskała na kompaktowości, została pozbawiona zbędnych już siłowników, przewodów, zbiorników itp. Ich miejsce zajęły wygodne baterie, przy czym w urządzeniu zarówno dla gwoździarki, jak i piły wygospodarowano miejsce na dodatkowe, czyli zapasowe baterie, z których ta dla gwoździarki obsługuje minimum 2500 strzałów na jednym ładowaniu, zaś ta dla piły może łącznie pracować do 60 minut na jednym ładowaniu dzięki pojemności 3Ah.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na piłę – można ją zamocować i zdemontować po obu stronach urządzenia dosłownie jednym ruchem, a ponadto pozwala na ustawienie do cięcia pod kątem (cięcie w koszach). Jej maksymalna głębokość cięcia wynosi 60 mm, przy obrotach na poziomie 7000 / minutę bez obciążenia. Wracając zaś do gwoździarki, należy mieć na uwadze fakt, iż jej wydajność to około 750 strzałów na 1 butlę gazu, lecz producent wyposażył łaciarkę w przestrzeń na dodatkowy gaz, który można zabrać ze sobą by pracować jak najdłużej bez jakiejkolwiek przerwy. Fachowcy na pewno docenią precyzyjny przymiar do łat, regulowany w zakresie 14-55 mm. Taka rozpiętość pozwala przygotować łaty pod standardowe lub nietypowe pokrycia dachowe.

Bezprzewodowa łaciarka B.PRO jest unikatową ofertą, która daje bardzo dużo swobody użytkownikowi, zapewniając precyzję, wszechstronność, jakość i szybkość pracy. Jednak warto mieć dodatkowo na uwadze fakt, że B.PRO to producent, który nie tylko wpuścił na rynek opisaną wyżej rewolucyjną odmianę urządzenia do montażu łat, ale przede wszystkim jest w stanie wykonać dowolną łaciarkę – bezprzewodową lub pneumatyczną – na indywidualne zamówienie. Taka elastyczność producenta stanowi atrybut nie do pobicia. Jeśli więc łaciarka – to tylko od B.PRO.

B.PRO Polska
05-530 Tomice, ul. Europejska 4
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl

4.9/5 - (40 votes)

Data publikacji: 16 kwietnia, 2019

Autor:

4.9/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. pomocnik
    czwartek, 18 kwietnia, 2019

    Z pewnością każde urządzenie bezprzewodowe stanowi doskonałe wyposażenie budowlańca, ułatwiające mu prace konstrukcyjne. Nie trzeba się martwić o wykonanie nawet tymczasowego zasilania elektrycznego umożliwiającego pracę urządzeń do wykonania konstrukcji dachowych. Przedstawiona łaciarka jest naprawdę świetnym i przydatnym pomysłem firmy B.PRO Polska.

  2. Wanda
    niedziela, 4 kwietnia, 2021

    Urządzenia, które łączą w sobie kilka funkcji są chętnie wybierane przez fachowców. Dzięki temu możemy jednym urządzeniem wykonać wiele prac. Urządzenia, które nie wymagają podłączenia do prądu są niezbędne na dachach.

Podobne artykuły