Złącza ciesielskie

Łącznik do drewna Magnus firmy Eurotec

Jako najważniejszą cechę łącznika do drewna Magnus firmy Eurotec należy wymienić wysoki poziom wytrzymałości na obciążenia statyczne we wszystkich kierunkach.

Łącznik Magnus umożliwia wykonanie połączenia węzłowego elementów drewnianych, zwłaszcza tych, które są montowane poprzez prefabrykację. W efekcie zyskuje się skrócenie do minimum czasu montażu na budowie.

Konstrukcja

Konstrukcja aluminiowego łącznika Magnus wykorzystuje dwa elementy mocowane wkrętami. Istotną rolę odgrywa wkręt ustalający, łączący obie części łącznika Magnus w jeden łącznik węzłowy zapewniając dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym rozłączeniem. Zamontowane elementy łatwo łączy się ze sobą poprzez wsunięcie jednego w drugi.

Łącznik do drewna Magnus firmy Eurotec
Łącznik do drewna Magnus firmy Eurotec

Zastosowanie

Zastosowanie łącznika Magnus obejmuje niemal wszystkie obszary budownictwa drewnianego bez względu na kierunek przebiegu słojów drewna. Najczęstsza jego aplikacja to mocowanie dźwigarów głównych i pomocniczych, a także konstrukcji szkieletowych w halach oraz montaż elewacji, balkonów i elementów architektury ogrodowej, zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Montaż

Na etapie montażu w pierwszej kolejności ustawia się ogranicznik szablonu frezarskiego i montażowego na odpowiednią wielkość łącznika. Przykłada się szablon frezarski i montażowy, po czym wykonuje unieruchomienie i odpowiednie wyfrezowanie kieszeniowe przy użyciu frezarki do rowków.

W następnej kolejności należy włożyć łącznik do wyfrezowania i zamocować poprzez dostarczone wkręty systemowe. Na drugim łączonym elemencie konstrukcyjnym szablon frezarski i montażowy zakłada się w takim samym ustawieniu jak poprzednio po czym przykręca drugą część łącznika Magnus. Kolejny etap obejmuje zawieszenie elementu konstrukcyjnego oraz osadzenie wkrętów ustalających do łącznika.

Odpowiednie wkręty

Oferta firmy Eurotec w zakresie techniki zamocowań jest bardzo szeroka. Np. wkręty talerzowe Paneltwistec AG blue+ w efekcie zastosowania w ich konstrukcji dużej średnicy łba zapewniają większe wartości momentu dokręcenia i przeciągnięcia główki przez drewno. Oprócz tego istotną rolę odgrywa specjalny profil gwintu. Gwarantuje on łatwe i szybkie wkręcanie przy zmniejszonym ryzyku odłupania drewna podczas wkręcania.

Kontakt:

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

4.7/5 - (12 votes)

Data publikacji: 14 marca, 2017

Autor:

4.7/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    wtorek, 20 kwietnia, 2021

    Właśnie znalazłem to czego szukałem. Złącza ciesielskie dobrej firmy Eurotec. Teraz budując potrzebne elementy architektury ogrodowej wszystko będzie prostsze.

Podobne artykuły