Elektronarzędzia

Łatwe cięcie po łuku dzięki nożycom Fein

Dzięki specjalnym nożycom firmy Fein jest możliwe szybkie cięcie blachy: trapezowej, falistej oraz w arkuszach i profili bez zniekształcania brzegów ciętego materiału. Oprócz tego zyskuje się możliwość precyzyjnego wycinania otworów.

Cechy nożyc firmy Fein

Zmiana kierunku cięcia w zakresie do 360° odbywa się bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Dzięki temu nożycami mogą pracować osoby leworęczne. Przydatne rozwiązanie stanowi system szybkiego mocowania QuickIN, który umożliwia błyskawiczną wymianę stempla i uchwytu matrycy również bez użycia narzędzi. Oba te elementy można wymienić niezależnie, co minimalizuje koszty eksploatacyjne.

Nożyce akumulatorowe są niezwykle lekkie – ważą zaledwie 2,2 kg. Wskaźnik pojemności na akumulatorze pozwala na bieżące kontrolowanie aktualnego stanu naładowania. Na jednym naładowaniu akumulatora można przeciąć aż 30 metrów blachy stalowej o grubości 0,75 mm. Trwałość akumulatorów wynosi do 2000 cykli ładowania. Nożyce Fein są teraz wyposażone w nowy silnik o mocy 350 W. Dzięki temu mają wyższą sprawność, są niezwykle mocne i wytrzymałe. Prędkość obrotowa jest regulowana elektronicznie. Obudowa ma strefę Softgrip z antypoślizgową i przyjemną w dotyku gumowaną powierzchnią.

Akumulatory rzecz ważna

Na uwagę zasługują wysokiej jakości ogniwa akumulatorowe. Są to ogniwa wysokoprądowe, odporne na krótkotrwałe skoki natężenia prądu. Układ kontroli poszczególnych pracy ogniw chroni je przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. W nożycach przewidziano akumulator litowo-jonowy 14,4 V. Istotna jest przy tym porównywalna wydajność, co narzędzia zasilane sieciowo. Dzięki temu tną bez problemu nawet połączone na zakładkę rury zwijane spiralnie.

Podsumowanie

Oferta Fein obejmuje pięć modeli przeznaczonych do cięcia różnych rodzajów blach o odmiennych grubościach: kompaktowe i szybkie nożyce FEIN 1. 3 TE do blachy trapezowej i model BLK 1. 3 CSE do blachy falistej. Uniwersalne i mocne nożyce BLK 1. 6 E służą do cięcia blachy trapezowej, falistej, blachy w arkuszach i profili. Do cięcia blach trapezowych o głębokim profilu do 160 mm stosuje się nożyce BLK 1. 6 LE. Kompaktowe nożyce BLK 2. 0 E można obrócić w miejscu, dzięki czemu są doskonale nadają się do wycinania otworów i cięcia blachy falistej oraz płaskiej według szablonu.

4.4/5 - (8 votes)

Data publikacji: 5 kwietnia, 2015

Autor:

4.4/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jarosław
    czwartek, 17 stycznia, 2019

    Nożyce Fein bardzo ułatwiają prace. Cięcie i robienie otworów blachy nigdy nie było tak proste, a do tego dochodzi jeszcze mobilność tego urządzenia, można je zabrać wszędzie ze sobą w torbie.

Podobne artykuły