Elektronarzędzia

Festool ISC 240 – Łatwe i bezpieczne cięcie materiałów termoizolacyjnych

Łatwe i bezpieczne cięcie materiałów termoizolacyjnych jest możliwe za sprawą pilarki akumulatorowej (18 V) Festool ISC 240. Zalet tego urządzenia jest wiele – przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

KONKURS!

Pokaż jak pracujesz na co dzień i napisz dlaczego chciałbyś posiadać nową pilarkę Festool ISC 240.

Swoją odpowiedź wyślij na adres e-mail: marcin.sikora@fachowydekarz.pl
Na zgłoszenia czekamy do 30.10.2018.
Wystarczy kilka zdań i zdjęć aby wygrać nagrodę główną – akumulatorową pilarkę do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: fachowydekarz.pl

Narzędzie współpracuje z materiałami izolacyjnymi takimi jak włókna mineralne i naturalne, płyty poliuretanowe i polistyrenowe, a także twarde włókna mineralne. Na kompletny zestaw oprócz pilarki Festool ISC 240 składa się zespół tnący ze szlifem falistym, stół przystawkowy, szyna/sanie prowadzące oraz systainer SYS 3 T-LOC.

Parametry techniczne Festool ISC 240

Istotną rolę odgrywają odpowiednio zaprojektowane zespoły tnące oraz silnik bezszczotkowy EC-TEC, który jest trwały przy zapewnieniu najwyższego poziomu ochrony przed działaniem pyłów i włókien. Pilarka Festool ISC 240 jest zasilana z wydajnych akumulatorów o napięciu pracy 18 V. Dzięki technologii AIRSTREAM w postaci funkcji chłodzenia zapewniona jest szybsza gotowość akumulatora do ponownego użycia przy jednoczesnej poprawie wydajności chłodzenia, co oznacza, że narzędzie jest szybciej gotowe do pracy i nie ma tzw. przestojów.

Ktoś powie, że kiedyś nie stosowano takich narzędzi, a radzono sobie z cięciem materiałów termoizolacyjnych. Tak, owszem ale kiedyś też nie było gwoździarek, zatem gwoździe wbijano za pomocą młotka. Analogicznie można się odnieść do tradycyjnych metod cięcia izolacji a cięcia za pomocą pilarki akumulatorowej Festool ISC 240. Moim zdaniem to bardzo przydatne narzędzie z jedną podstawową zaletą – ma super ostry nóż, który tnie jak skalpel każdy materiał termoizolacyjny. Docinanie izolacji na wymiar to dosyć czasochłonne zajęcie a pilarka znacznie skraca czas tej czynności. Przemek Biedrzycki właściciel firmy Domy Biedrzycki od 15 lat buduje domy w konstrukcji szkieletowej, gdzie każda ściana jest dokładnie wypełniona izolacją

Liczba skoków roboczych wynosi 3000/min-1. Masa urządzenia to 1,8 kg (bez akumulatora), 2,3 kg (z akumulatorem compact 3,1 Ah) oraz 2,5 kg (z akumulatorem standard 5,2 Ah). Niewielki ciężar sprawia, że narzędzie jest uniwersalne i do róznych zastosowań.

cięcie materiałów termoizolacyjnych dzięki Festool ISC 240

Cięcie materiałów termoizolacyjnych a wybór brzeszczotu

Płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną tnie się za pomocą brzeszczotu z zębem rozwartym i przy użyciu stołu przystawkowego. Oba brzeszczoty nabyć można w dwóch rozmiarach 240 i 350 mm. Faliste ostrze pozwala na cięcie materiałów izolacyjnych przy ograniczonej ilości pyłu.

Dla mnie przede wszystkim liczy się wygoda obsługi na budowie. Pilarka  Festool ISC 240 jest lekka, poręczna i cięcie można wykonać jedną ręką. Ponadto zasilanie akumulatorowe to gwarancja tego, że na wysokości nie trzeba prowadzić przewodu zasilającego, który utrudnia nie tylko prace na inwestycji, ale i poruszanie po niej. Cięcie izolacji można wykonywać w pionie i poziomie, co jest bardzo pomocne przy docinaniu kawałków izolacji na wymiar. Za pomocą pilarki można wycinać bardziej skomplikowane kształty – np. docinając izolację przy kominie, między krokwiami lub stropu. Przemek Biedrzycki

Komfort użytkowania

Na komfort użytkowania pilarki składa się również system szybkiej wymiany brzeszczotów bez konieczności użycia narzędzi. Bezpieczną pracę zapewniają gumowane uchwyty, dzięki nim narzędzie nie wyślizgnie się z ręki.
Przyda się również złącze do odsysania pyłu o średnicy 27 mm, przeznaczone do podłączenia odkurzacza mobilnego.

Po całym dniu pracy patrząc na zalety pilarki Festool ISC 240 warto wziąć pod uwagę nie tylko cechy użytkowe i komfort obsługi, ale również brak negatywnego wpływu na materiał izolacyjny podczas cięcia. Wynika to stąd, że izolacja nie musi być zgniatana przy cięciu, a więc nie traci swoich cech użytkowych i może być od razu układana bez konieczności powrotu do pierwotnego kształtu. Cięte krawędzie są gładkie i równe. Przemek Biedrzycki

Możliwości pilarki Festool ISC 240 sprawdzają się zwłaszcza w odniesieniu do cięcia trudnych elastycznych materiałów izolacyjnych wykonanych z włókien naturalnych – miękkie włókna drzewne lub konopne. Stosując zespół tnący z zębem rozwartym można ciąć piankę poliuretanową i płyty styropianowe i twarde wełny. Obróbka jest więc szybka i precyzyjna.

cięcie materiałów termoizolacyjnych dzięki Festool ISC 240

cięcie materiałów termoizolacyjnych dzięki Festool ISC 240 cięcie materiałów termoizolacyjnych dzięki Festool ISC 240 cięcie materiałów termoizolacyjnych dzięki Festool ISC 240 cięcie materiałów termoizolacyjnych dzięki Festool ISC 240

www.festool.pl/ciesielstwo

4.8/5 - (44 votes)

Data publikacji: 11 lipca, 2018

Autor:

4.8/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Molendowska Patrycja
    czwartek, 12 lipca, 2018

    Polecam serdecznie

Podobne artykuły