Gwoździarki

Lekka praca z wysokim ciśnieniem TJEP

Czy praca z kompresorem może być lekka i cicha? Tak, jeśli użyjesz systemu wysokiego ciśnienia. Narzędzia High Pressure pracują na ciśnieniach dużo wyższych niż standardowe 8 bar, co niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to ogromna moc wbicia przy bardzo niskiej masie i wymiarach narzędzi. Dodatkowo kompresor wysokociśnieniowy jest mały, lekki i cichy w porównaniu z jego tradycyjnym odpowiednikiem.

Kompresor i narzędzia na wysokie ciśnienie

Podstawowym elementem systemu wysokiego ciśnienia jest kompresor sprężający powietrze pod ciśnieniem aż 42 barów. To dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysokiej wydajności przy niewielkich wymiarach i masie – w przypadku kompresora TJEP 9/20 HP jest to jedyne 13,8 kg. Dzięki wysokiej wydajności ten kompresor może w pełni zasilić aż 4 narzędzia: posiada 2 wyjścia na wysokie ciśnienie oraz 2 wyjścia na niskie ciśnienie 11 barów. Kompresor wyposażony jest w intuicyjny system sygnalizacji LED ułatwiający wybór trybu pracy, w tym komfortowego dla użytkownika trybu cichego o poziomie hałasu zaledwie 59 dB.

Ze względu na wysokie ciśnienie wejściowe, gwoździarki pneumatyczne na wysokie ciśnienie to niezwykle lekkie i poręczne narzędzia. Mała ilości powietrza potrzebna do wykonania strzału umożliwia zastosowanie niewielkich korpusów. Dzięki temu ich użytkowanie jest dużo wygodniejsze niż tradycyjnych gwoździarek pneumatycznych. Z tego względu podczas gdy tradycyjna szynowa gwoździarka pneumatyczna do 100 mm waży ponad 3,5 kg, wysokociśnieniowa TJEP GRF 34/100 HP o takim samym zakresie wbijania to jedynie ok. 2,5 kg. Oferta narzędzi wysokociśnieniowych to aktualnie wszelkiego rodzaju gwoździarki bębnowe i szynowe do drewna czy betonu, a także sztyfciarki i narzędzia wykończeniowe.

System HP to liczne zalety

Inwestycja w system wysokiego ciśnienia to szereg korzyści, wśród których najważniejsze to:

 • wysokowydajny, lekki i cichy kompresor z możliwością podłączenia aż 4 narzędzi: dwóch na wysokie ciśnienie i dwóch tradycyjnych;
 • lekkie, poręczne narzędzia o małych wymiarach dostosowane do wbijania w różne powierzchnie;
 • brak strat mocy i problemów z dobijaniem gwoździ nawet na długich przewodach powietrza;
 • praca w komfortowych warunkach dzięki niskiemu poziomowi hałasu w porównaniu do tradycyjnych kompresorów;
 • sprawny i szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny TJEP w Polsce.

COMERTO
Gutowo Wielkie 7, 62-300 Września
www.comerto.pl
biuro@comerto.pl
61 437 66 00

4.3/5 - (29 votes)

Data publikacji: 3 maja, 2021

Autor:

4.3/5 - (29 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. pośrednik
  wtorek, 4 maja, 2021

  Na rynku co raz pojawiają się nowoczesne narzędzia i urządzenia spełniające rosnące wymagania rynku budowlanego. Takim urządzeniem jest niewątpliwie kompresor wysokiego ciśnienia. Do bezsprzecznych jego zalet należą możliwość podłączenia kilka narzędzi pneumatycznych dzięki wysokiej wydajności oraz cicha praca i wysoki współczynnik sprawności.

 2. praktyk
  wtorek, 4 maja, 2021

  Bardzo dobrze ,że firmy z branży budowlanej dbają o rozwój i innowacyjne rozwiązania.Dzięki temu nawet praca z kompresorami wysokiego ciśnienie nie musi być uciążliwa i nieprzyjemna.

Podobne artykuły