Pokrycia bitumiczne

Lekkie pokrycia dachowe – zalety

Pokrycia dachowe wykonane z lekkich materiałów można z powodzeniem stosować przy każdym rodzaju budownictwa. Jest to idealna alternatywa dla pokryć ciężkich, które wymagają więźb spełniających parametry o odpowiedniej wytrzymałości. Jakie są cechy współczesnych pokryć dachowych i dlatego warto zdecydować się na ich zastosowanie?

Charakterystyka gontów bitumicznych

Lekkie pokrycia dachowe od dawna cieszą się wyjątkową popularnością ze względu na swoją trwałość. Szacuje się, że średni żywot materiałów osiąga długość nawet kilkudziesięciu lat. Gont bitumiczny charakteryzuje się niewielką wagą – jest on średnio 2-3 razy lżejszy od tradycyjnych, ciężkich pokryć dachowych. Równie znacząca różnica jest w ich cenie, która powoduje, że klienci częściej decydują się na kupno lekkich i wytrzymałych dachówek. Na tę decyzję z pewnością wpływa też łatwy i szybki montaż, znacznie ograniczający koszty wykonania.

Pokrycia bitumiczne cechują się elastycznością. Sprawia to, że z łatwością dopasowują się do nierównego podłoża. Gonty bitumiczne można stosować na różnych powierzchniach, w tym również na tych o bardziej skomplikowanych kształtach. Są bardzo proste w obróbce i montażu.

Dach a siły natury

Na korzyść lekkich pokryć dachowych przemawia fakt, że w przypadku gradobicia ciężar dachu nie spowoduje uszkodzeń więźb dachowych. Konstrukcja z pewnością pozostanie w nienaruszonym stanie, jeśli zastosowane zostaną lekkie dachówki.

Dobrze skonstruowane pokrycia dachowe solidnie zabezpieczą przed wnikaniem wilgoci. Dzięki temu nie ma obaw o stan dachu przy silnych wiatrach, podczas których gwałtownie wzrasta ciśnienie pod powierzchnią. Solidnej jakości pokrycia dachowe są w stanie oprzeć się gradobiciu i bardzo dobrze znoszą pozostałe warunki atmosferyczne. Nie ma zatem obaw o stan dachu podczas ulewnych deszczy czy siarczystych mrozów. Dodatkowo lekkie pokrycia dachowe wykazują bardzo wysoką odporność na korozję.

Ukłon w stronę środowiska i bezpieczeństwo

Coraz więcej producentów stara się wdrożyć do firmy działania mające na celu ochronę środowiska. Efekty prac można zaobserwować także w dziale materiałów budowlanych. W ofercie firmy Onduline można znaleźć pokrycia dachowe, których zawartość w połowie składa się z ponownie przetworzonych materiałów. W ofercie znajdują się pokrycia o podwójnych wytłoczeniach na zakładkach, co zapewnia całkowitą szczelność przed wilgocią i różnego rodzaju opadami atmosferycznymi.

Przy produkcji pokryć stosuje się technologię Seal Smart, polegającą na zastosowaniu niezwykle elastycznego materiału kompozytowego. Jego wyjątkowość tkwi w kurczliwych właściwościach w miejscu przebicia gwoździami. Gwarantuje to jeszcze lepszą szczelność i ochronę przed wnikaniem wilgoci pod konstrukcję dachu.

Lekkie pokrycia dachowe firmy Onduline produkowane są w zgodzie z normą europejską EN 534, zapewniającą najwyższą ochronę przed wszelkiego rodzaju czynnikami atmosferycznymi, a tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Partnerem materiału jest Onduline – pokrycia dachowe.

4.9/5 - (54 votes)

Data publikacji: 28 czerwca, 2020

Autor:

4.9/5 - (54 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wiesław
    piątek, 3 lipca, 2020

    gont bitumiczny to całkiem dobra alternatywa dla blachodachówki czy dachówki. elastyczne pokrycie dostępne w różnych kolorach które przetrwa wiele lat, wyglądem przypomina dachówkę. montaż jest dość łatwy na klej, lepik czy gwoździe.

  2. Roberto
    piątek, 3 lipca, 2020

    Lekkie pokrycia dachowe nie oznaczają wcale gorszych pokryć dachowych, jak niektórzy mogą czasem sugerować. My np. na swoim dachu mamy panele dachowe od Regamet, które są zarówno trwałe, a przy tym naprawdę lekkie, no i – co dla nas było akurat najważniejsze – niezwykle atrakcyjnie wyglądają 🙂 Tak więc no, lekkie wcale nie musi oznaczać, że jest złe!

Podobne artykuły