Blachodachówka

LINDAB – kompleksowa oferta pokryć dachowych i elewacyjnych prosto od producenta

Firma Lindab jest producentem i dystrybutorem szerokiego asortymentu pokryć dachowych i elewacyjnych, wyróżniającego się funkcjonalnością, prostotą montażu, estetyką wykonania, a także bardzo wysoką jakością zastosowanych materiałów (szwedzka stal SAAB). W skład oferty wchodzą miedzy innymi takie produkty jak: blachodachówki panelowe, blachy dachówkowe, blachy i panele na rąbek stojący, blachy trapezowe, stalowy system rynnowy, a także kompletny system bezpieczeństwa dachowego. Do wszystkich produktów można zamówić dopasowane kolorystycznie akcesoria, niezbędne do prawidłowego montażu (np. gąsiory, haki, obróbki blacharskie, wkręty i kominki dachowe itp.).

Stalowy system rynnowy Lindab Rainline

Galwanizowana, dwustronnie powlekana blacha stalowa o grubości 0.6 mm, z której wykonane są wszystkie elementy systemu, gwarantuje wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, znakomite zabezpieczenie antykorozyjne oraz naturalne, trwałe i atrakcyjne wykończenie. Kolejną zaletą systemu Rainline jest jego prostota i szybkość montażu. Wszystkie elementy orynnowania takie jak solidne haki rynnowe z możliwością rozstawu nawet do 90 cm (KFK, KFL) oraz klamry z funkcją dylatacji, posiadają specjalne zatrzaski ułatwiające montaż i redukujące liczbę potrzebnych narzędzi do minimum.
W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych systemów, Rainline nie wymaga stosowania silikonów czy uszczelniaczy dekarskich na połączeniach lub krawędziach rynien, ponieważ dekle oraz klamry rynnowe posiadają wbudowane uszczelki z tworzywa EPDM. Półokrągłe rynny oraz rury spustowe dostępne w czterech średnicach, kilkadziesiąt różnych elementów oraz bogata gama kolorystyczna sprawiają, iż w ramach systemu Rainline można zaprojektować optymalne odwodnienie dla każdego budynku, niezależnie od jego kształtu, wymiarów oraz kolorystyki.

LINDAB - kompleksowa oferta pokryć dachowych i elewacyjnych prosto od producenta

Blachodachówka panelowa Lindab Riviera

Największą zaletą paneli dachówkowych jest bardzo prosta instalacja. Dwumodułowe elementy wyprofilowane symetrycznie, pozwalają na montaż na dachu praktycznie bez strat materiału. Takie pokrycie dachowe jest również niezwykle szczelne. Prosta instalacja to również ogromna oszczędność czasu, energii i kosztów. Panele wykonane są z najwyższej jakości szwedzkiej stali SAAB i objęte 50 letnią gwarancją producenta Lindab. Szeroka gama kolorów w których oferowany jest ten produkt idealnie pasuje do kolorystyki systemu rynnowego Lindab Rainline.

Blacha dachówkowa LPA H (wysoki profil) i LPA L (niski profil)

Lindab Topline to linia eleganckich i trwałych blachodachówek o wysokości fali od 2,6 do 4,2 cm. Blachy dachówkowe Lindab wyróżniają się przede wszystkim cięciem po fali (LPAH i LPAL) i bardzo wysoką jakością materiałów z których zostały wykonane (stal SAAB i powłoka 275 g cynku/m².
Arkusze blachy są zawsze docinane na wymiar, mają fabryczne ścinane narożniki (LPAH) co znacznie ułatwia montaż i minimalizuje straty materiału. Arkusze posiadają rowki kapilarne (podwójny w wysokim i pojedynczy w niskim profilu), które zapewniają szczelność pokrycia.

LINDAB - kompleksowa oferta pokryć dachowych i elewacyjnych prosto od producenta

Blachy płaskie na rąbek stojący Lindab PLX

Blachy płaskie używane są jako materiał do pokryć dachowych i fasad od setek lat. Technologia blach PLX to połączenie tradycyjnego wyglądu z wysoką jakością. Estetyczne i jednocześnie praktyczne pokrycie dachu czy obudowy elewacji zdobią budynek podkreślają jego indywidualny charakter oraz walory architektoniczne. Ponadczasowy kształt oraz szeroka gama kolorystyczna (dostępne aż 17 kolorów) sprawdzają się zarówno we współczesnej architekturze jak i podczas renowacji zabytkowych obiektów. Wysoka plastyczność daje duże możliwości formowania i idealnie nadaje się do łączenia na rąbek stojący.

Panele dachowe na rąbek Lindab SRP Click

Lindab SRP to rozwiązanie, które oferuje pełną funkcjonalność i zalety blachy płaskiej w atrakcyjnej cenie. Idealne pasuje do domów zaprojektowanych w modernistycznej stylistyce lub posiadających dachy wielopołaciowe. Płaskie, prefabrykowane panele o grubości 0,5-0,6 mm montuje się sprawnie i szybko zatrzaskując je na specjalnym zamku tworzącym rąbek stojący. Przy dużych połaciach można wykorzystać panele ze specjalnym przetłoczeniem technicznym, które zwiększa sztywność poszczególnych arkuszy blachy.

LINDAB - kompleksowa oferta pokryć dachowych i elewacyjnych prosto od producenta

LINDAB - kompleksowa oferta pokryć dachowych i elewacyjnych prosto od producenta

Szczegółowe informacje i cennik dostępne są pod adresem www.lindab.pl

4.9/5 - (23 votes)

Data publikacji: 2 października, 2016

Autor:

4.9/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. AlekK.
    niedziela, 7 kwietnia, 2019

    Firma Lindab jest znanym producentem blach dachowych i innych elementów z tym związanych. Jestem po pierwszej rozmowie z architektem, który zaproponował pokrycie dachu właśnie blachodachówką tego producenta. Czekam na wizualizację kolorystyczną projektu oraz wstępną wycenę. Szwedzka jakość, 50 lat gwarancji i to że widziałem to w Skandynawii na własne oczy zaowocowały – teraz czekam na ofertę.

  2. Kaja
    poniedziałek, 10 lutego, 2020

    Montaż bez strat materiałów to świetna sprawa, obniża bowiem koszt pokrycia. Oszczędza się też czas potrzebny na ułożenie dachówki, a na tym często zależy inwestorom.

Podobne artykuły