Narzędzia ręczne

Łom Picard BlackGiant Bar – załóż dźwignię po mistrzowsku

Zawsze to samo: gdy bierzesz do ręki narzędzie marki Picard, od razu czujesz różnicę. Tak też jest w przypadku nowej serii łomów BlackGiant® Bar. Nowa łapka do wyciągania gwoździ to najlepszy dowód na to, że niemiecki producent narzędzi wie, jak na nowo zaprojektować klasyki.

Nowe standardy w zakresie dotyku i stabilności wyznacza profil łapki łomu BlackGiant® Bar, który kształtem przypomina podwójną literę T. Dzięki temu prezentowane łapki do wyciągania gwoździ są bardzo wytrzymałe i ekstremalnie odporne na zginanie. Design nie pozostaje przy tym bez wpływu na wagę: dzięki zoptymalizowanemu pod względem wagi narzędziu, użytkownik może pracować bez większego wysiłku. Gwarantuje to również wyjątkowy kształt łapki łomu BlackGiant® Bar: dzięki wyprofilowaniu pod kątem 90 stopni zapewniony jest optymalny skok dźwigni. W efekcie otrzymujemy o ponad 50 procent większy skok przy użyciu porównywalnej siły dźwigni. Szorstka powierzchnia narzędzi – dzięki wytrzymałej powłoce Rough and Tough – gwarantuje ponadto prawidłowy chwyt, a ryzyko poślizgu zostało wyraźnie ograniczone.
Firma Picard zadbała również o optymalny kształt pazurów: odpowiednia szerokość zapewnia bezpieczne oparcie, a jednocześnie ogranicza ryzyko odciśnięcia kształtu w podłożu. Celowo zrezygnowano ze szlifowania pazurów, aby również w tym przypadku uzyskać szorstkość powierzchni i w znacznym stopniu wykluczyć ryzyko poślizgu. To wszystko umożliwia bezpieczną pracę, począwszy od szybkiego wyciągania gwoździ, a na mocnej dźwigni kończąc.

Łom Picard BlackGiant Bar - załóż dźwignię po mistrzowsku

Klasyczne i charakterystyczne dla marki Picard połączenie kolorów – czarnego i pomarańczowego – potęguje wrażenie, jakie towarzyszy narzędziom z serii łomów BlackGiant® Bar. Łapka do gwoździ jest dostępna w trzech rozmiarach: wariant duży o długości 930 mm, wariant poręczny o długości 610 mm oraz wariant mini, którego długość wynosi 300 mm. Wyjątkowo prezentuje się 3-częściowy zestaw w atrakcyjnym opakowaniu. Oczywiście narzędzia dostępne są również pojedynczo.

Szczególnie mocną stroną marki Picard jest szerokość asortymentu. Dlatego również w przypadku łapek do gwoździ producent oferuje kilka wariantów: do specjalnych obszarów zastosowań dedykowane są również modele łomu płaskiego BlackGiant® Flat-Bar oraz łomu uniwersalnego BlackGiant® Utility- -Bar. Nowa łapka BlackGiant® Flat-Bar jest wyjątkowo płaska, umożliwiając wyciąganie nawet głęboko osadzonych gwoździ. Łapka w wersji mini o długości 175 mm charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, który gwarantuje optymalną skuteczność dźwigni. Łapka łomu uniwersalnego BlackGiant® Utility-Bar o długości 250 mm posiada bardzo szeroki pazur, aby na przykład podczas zdejmowania desek lub usuwania listew cokołowych nie uszkodzić sąsiadujących powierzchni. Obie małe łapki do gwoździ zostały polakierowane proszkowo i posiadają polerowane końce. Ergonomiczny kształt przekłada się na optymalną skuteczność dźwigni i umożliwia pracę bez przemęczania.

Łom Picard BlackGiant Bar - załóż dźwignię po mistrzowsku

Nowe modele łomów BlackGiant® Bar, Black Giant® Flat-Bar oraz BlackGiant® Utility-Bar są kute, hartowane i odpuszczane. Zapewnia to ekstremalną twardość i wytrzymałość. Dzięki takiemu połączeniu powstają solidne narzędzia, które z powodzeniem są w stanie sprostać wymogom właściwym dla profesjonalnego użycia – na budowie, w przemyśle czy też podczas prac montażowych. Dlatego w pełni zasłużyły one na nazwę BlackGiant®, która cieszy się renomą w asortymencie firmy Picard i jest synonimem ambitnych rozwiązań w segmencie narzędzi Heavy Duty.

Przedstawiciel handlowy:
Basta Hurt Sp. z o.o.
ul. Powstańców Wielkopolskich 55, 62-053 Mosina – Drużyna
tel. +48 61 813 25 84
www.bastahurt.pl
hurtownia@bastahurt.pl

Sklep internetowy:
Profitechnik
tel. +48 61 222 21 97
www.profitechnik.pl

4.9/5 - (20 votes)

Data publikacji: 28 maja, 2020

Autor:

4.9/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. rafal8647
  piątek, 29 maja, 2020

  super artykuł

 2. Adrian
  piątek, 29 maja, 2020

  mogłoby się wydawać, że nic z tym narzędziem nie można nic bardziej polepszyć, a jednak można było. pomarańczowy kolor wyróżnia, dzięki temu łatwo szukać wśród innych narzędzi. łom to jedno z podstawowych przyborów na polu pracy.

 3. pluszynek 1
  piątek, 26 czerwca, 2020

  łom ok

Podobne artykuły