Realizacje

Lustrzany domek uatrakcyjnia plac zabaw

Kopenhaski Fælledparken miał okropną reputację. W centrum parku stał od dawna pawilon gospodarczy. Niestety pokryty pstrokatym graffiti sprawiał, że pobliscy mieszkańcy unikali tego miejsca. Jednak wszystko zmieniło się, dzięki architektom z duńskiej pracowni MLRP. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.  Plac  bowiem zmienił się w centrum spotkań.

Zamontowane  na fasadach wypukłe i wklęsłe lustrom z polerowanej stali sprawiły, że pawilon odbija otaczający krajobraz. Zachęca dzieci i dorosłych do przeglądania się w umieszczonych na nim krzywych zwierciadłach. Najwięcej radości mają rzecz jasna przy tym najmłodsi.

Wewnątrz czarnego pawilonu tak zaaranżowano przestrzeń, że mogą z niej  korzystać maluchy z pobliskiego przedszkola. Budynek zmienia się nocą. Chowa się  bowiem za drewnianymi okiennicami. Jest to doskonała ochrona  przed aktami wandalizmu.

Fælledparken, Kopenhaga lustrzynay domek w centrum parku

Fælledparken, Kopenhaga lustrzynay domek w centrum parku

Fælledparken, Kopenhaga lustrzynay domek w centrum parku

Rzuty i zdjęcia dostępne na stronie pracowni www.mlrp.dk

Źródło: Bryła.pl
Zdjęcia: Laura Stamer

źródło: http://dimscale.blogspot.com/2013/03/architecture-references-mirror-house.html

4.9/5 - (37 votes)

Data publikacji: 23 czerwca, 2019

Autor:

4.9/5 - (37 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek
  poniedziałek, 24 czerwca, 2019

  Taki lustrzany domek,to nie lada atrakcja nie tylko dla dzieciaków ale i w śród ich rodziców cieszy się raczej dużym zainteresowaniem.Mam nadzieję,że i nasi architekci potrafią tak pięknie przebudować zaniedbane budynki aby mogły służyć nie tylko do zabawy ale cieszyć oko upiększając jednocześnie krajobraz.

 2. Benek
  poniedziałek, 24 czerwca, 2019

  Doskonały pomysł. Lustrzany dom zamiast zaniedbanego budynku – warto brać przykład. Jestem za tym aby korzystać z takich rozwiązań Duńskie hyggee może nam jeszcze sporo zaoferować. Można też taki dom pokryć materiałem fotowoltaicznym aby stał się on jeszcze energooszczędny. I tym samym uczył innych ekologicznego podejścia do otaczającego nas świata.

 3. Łukasz
  poniedziałek, 24 czerwca, 2019

  odpowiednia blacha ale jaki daje efekt, prawie jak lustro. wizualnie i praktycznie zmienił się standard tego budynku. miejsce prawie nie do poznania dzięki niezbyt skomplikowanemu trikowi wizualnemu.

Podobne artykuły