Elektronarzędzia

MAFELL „100% made in Germany”

MAFELL to wiodący na świecie producent profesjonalnych elektronarzędzi dla cieśli i stolarzy. W swojej ofercie posiada różnego rodzaju maszyny do obróbki drewna, począwszy od pilarek o głębokości cięcia od 4 do 40 cm, frezarek siodłowych i górnowrzecionownych, dłutownic łańcuchowych poprzez szlifierki, wiertarki, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe oraz strugi o szerokości strugania od 8 do 32 cm, a skończywszy na odkurzaczach przemysłowych czy stacjonarnych czopiarkach do obróbki krokwi. Wszystkie maszyny niezbędne dla profesjonalnego cieśli w jednym miejscu.


Firma MAFELL powstała w 1899 r. w Niemczech w miejscowości Fellbach. Stąd też pochodzi nazwa firmy MAschinenfabrik FELLbach. Początkowo produkowała silniki, aby w 1926 roku rozpocząć produkcję maszyn ciesielskich. Jako pierwsi na świecie wyprodukowali przenośną dłutownicę łańcuchową do robienia połączeń na czopy proste.

Pilarka ukośna KSS 300.

Pilarka ukośna KSS 300.

Jedyną fabryką firmy MAFELL jest zakład produkcyjny w Oberndorf am Neckar, Niemcy. To zobowiązanie do jakości produkcji w Niemczech „made in Germany“ sprawia, że maszyny, które są produkowane w firmie MAFELL w 85% pochodzą z własnej produkcji: od odlewów wtryskowych do wysokowydajnych silników, od projektu do montażu, od produkcji własnych narzędzi obróbczych do kontroli jakości. Dzięki temu firma MAFELL jest w stanie zagwarantować najwyższą jakość swoich produktów.
Innowacyjna technologia, materiały najwyższej jakości i absolutna precyzja – to wszystko sprawia, że MAFELL jest wyjątkową firmą. Komponenty nie są wytwarzane ze zwykłego plastiku, ale z poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym co sprawia, że praktycznie są niezniszczalne. Już w latach 60-tych MAFELL wprowadził obudowy narzędzi zrobione z odlewów magnezowych, które są lżejsze o 30% od aluminium, a zdecydowanie bardziej wytrzymałe – dzięki temu maszyny charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Wiertarko-wkrętarki A18M, ASB18M z najwyższym momentem obrotowym 90 Nm.

Wiertarko-wkrętarki A18M, ASB18M z najwyższym momentem obrotowym 90 Nm.

Z kolei w 2006 roku MAFELL przedstawił silniki CUprex – nową generację wirników o znacząco wyższej zawartości miedzi w uzwojeniu niż standardowe, przez co uzyskały skoncentrowaną moc i wysoki moment obrotowy. Sprawiło to, że wszystkie maszyny ciesielskie zasilane silnikami trójfazowymi zostały wymienione na te CUprex’owe, co zdecydowanie poprawiło komfort pracy użytkownika i osiągi maszyn.

Innowacyjny statyw wiertarski BST.

Innowacyjny statyw wiertarski BST.

Maszyny MAFELL ujawniają swoją prawdziwą wartość w codziennym użytkowaniu. Powstają w wyniku unikalnego procesu produkcyjnego, co oznacza słynną jakość firmy MAFELL, trwającą przez pokolenia. Zawsze wyróżniają się mocnymi silnikami z wysokim momentem obrotowym, wytrzymałymi konstrukcjami, najwyższą precyzją i wyjątkową wytrzymałością.

Kołkarka DD 40 G / P.

Kołkarka DD 40 G / P.

MAFELL to również profesjonalne elektronarzędzia przeznaczone także dla stolarzy i firm wykończających wnętrza. To dużo maszyn, które firma MAFELL wynalazła. Między innymi jako pierwsi na świecie w 1980 r. wyprodukowali pilarki stołowe ERIKI (tzw. pull-push, czyli możliwość albo najazdu materiałem na tarczę, albo tarczą na materiał), w 2001 r. wypuścili na rynek przenośne kołkarki DD 40 do wiercenia rzędu otworów (znakomicie sprawdzające się przy produkcji mebli pod zamówienie), w 2002 r. odbyła się światowa premiera pilarki panelowej do rozkroju płyt wielkoformatowych PSS 3000, która zdobyła nagrodę Rudolfa Eberle za innowacyjne rozwiązania, a w 2003 r. zdobyli nagrodę Eumacop Innovation za swoją pilarkę tarczową KSP 40 Flexistem ze zwijaną, elastyczną szyną prowadzącą. Ilość nagród, jakie firma otrzymała do dnia dzisiejszego jest wielka. Łatwiej będzie powiedzieć, że w latach 2007, 2009, 2014 firma MAFELL trafiła na listę 100 najbardziej innowacyjnych firm na całym świecie.

Pilarka stołowa ERIKA 85 Ec.

Pilarka stołowa ERIKA 85 Ec.

Pilarka panelowa PSS3100E do rozkroju płyt wielkoformatowych.

Pilarka panelowa PSS3100E do rozkroju płyt wielkoformatowych.

Maszyny firmy MAFELL objęte są 3-letnią gwarancją po zarejestrowaniu. Serwis gwarancyjny zapewnia w Polsce firma ANDREMA PW z Poznania. Natomiast pełną listę dystrybutorów w Polsce można znaleźć na stronie www.mafell.pl

4.7/5 - (9 votes)

Data publikacji: 1 maja, 2017

Autor:

4.7/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły