Obróbka komina

MAGE® Roof & Building Components GmbH

Firma MAGE z siedzibą w Herzberg już od ponad 23 lat tworzy i rozwija nowe technologie, produkuje akcesoria dachowe oraz elementy budowlane na najwyższym poziomie, a dziś jest wiodącym producentem i dystrybutorem najwyższej klasy galanterii dachowej.

Od momentu powstania firmy w 1993 roku wiele pomysłowych i nowo wprowadzonych technologii przez MAGE okazało się kamieniami milowymi w konstrukcjach i zabezpieczaniu dachu.

Najbardziej narażonym na nieszczelności i przecieki elementem dachu jest powierzchnia styku komina z połacią dachu. Aby ułatwić i przyśpieszyć obróbkę komina, a także zapewnić  tym powierzchniom szczelność na lata, firma MAGE jako pierwsza na świecie wprowadziła około 20 lat temu taśmy kominowe. Wraz z rozwojem firmy ewoluowały również stosowane materiały i rozwiązania techniczne.

W 2017 roku firma MAGE wprowadza na rynek nowy produkt w postaci taśmy kominowej Flex CREP oraz kalenicowej FiRo CREP, wykonane z pogiętego stopu aluminium. Taśmy kominowe, jak i kalenicowe powlekane są farbami bądź pozostawione w naturalnym stanie i wyposażone w samoprzylepny pas kleju butylowego zgodnie z unowocześnioną recepturą. Produkty te są odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne, stanowiąc gwarancję wieloletniego bezawaryjnego funkcjonowania na dachu. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pogiętego metalu cechują się wysoką elastycznością od 30% do 100%, zachowując jednocześnie dużą trwałość uszczelnień wykonywanych na dachu. Nowa receptura kleju butylowego zapewnia bardzo dobrą przyczepność do wszelkiego rodzaju pokryć dachowych na długie lata oraz odporność na działanie zmian pogodowych, promieniowania UV, zasad i kwasów.
Wymiary: 300 mm, 380 mm, (10 m/rol) – niektóre szerokości i kolory dla określonego rodzaju metalu wykonywane są na zamówienie indywidualne.
Kolor: RO = ceglasty 8004, SW = czarny 9004, WA = szary 9006

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Obróbka komina MAGE®

Do obróbki komina zastosowano najnowszą, pogiętą aluminową taśmę kominową MAGE® Flex CREP na całej powierzchni pokrytą klejem butylowym o unowocześnionej recepturze. Klejenie taśmy rozpoczęto od przodu komina, a po odmierzeniu i odcięciu odpowiedniej długości taśmy, przygotowana została krawędź zagięcia. Mocowanie taśmy rozpoczęto – zdejmując warstwę zabezpieczającą kleju – najpierw do komina, później do dachówek, dokładnie i starannie miękko dopasowując ją do falistego podłoża i w pełni wykorzystując możliwości dostosowania taśmy do kształtu pokrycia dachowego. Drugi etap obejmuje powierzchnie boczne, układane schodkowo zgodnie z kątem nachylenia, osobno zabezpieczając każdy pas dachówki, a na koniec pozostaje tylna część. Należy zwrócić uwagę na wyprofilowanie krawędzi, które ułatwiają odpływ wody opadowej od komina. Połączenie różnopłaszczyznowych fragmentów wzmocnione zostaje zakładem na rąbek. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie górnej krawędzi poprzez założenie listwy metalowej w kolorze obróbki. Po odmierzeniu i docięciu odpowiednich odcinków, w celu doszczelnienia na wewnętrzną stronę równomiernie nałożono pas kleju butylowego z rolki, a po przykręceniu listwy, górną krawędź finalnie zabezpieczono warstwą uszczelniacza dekarskiego MAGE®.
Firma MAGE wraz ze swoimi mniejszymi zakładami od wielu lat przyczynia się do rozwoju potencjału i produkcji w przemyśle materiałów budownictwa tradycyjnego oraz energii odnawialnej i może zaoferować swoim klientom kompleksowe rozwiązania spełniające najwyższe wymagania jakościowe.

Produkty firmy MAGE mogą Państwo zamówić u generalnego dystrybutora na Polskę

PHU DEKPOL
ul. Kolejowa 3-4, 58-570 Jelania Góra
kontakt: biuro@dek-pol.eu, tel. 75 75 56 915

5/5 - (11 votes)

Data publikacji: 30 marca, 2017

Autor:

5/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły