Obróbka komina

MAGE® Roof & Building Components GmbH

Nie ma wątpliwości co do tego, że styk komina z połacią dachu jest miejscem gdzie bardzo często występują nieszczelności w efekcie niewłaściwego wyboru materiału i błędów wykonawczych. Z myślą o ułatwieniu prac w tym zakresie firma MAGE® jako pierwsza na świecie wprowadziła taśmy kominowe.

Konstrukcja taśm kominowych firmy MAGE® od czasu wprowadzenia na rynek była ciągle rozwijana aż do uzyskania najwyższego poziomu jakości i funkcjonalności. Materiałem wykonania jest plisowany, wytłaczany lub gładki metal, przy czym odpowiednie rozwiązanie można dobrać pod kątem rodzaju blachy wykorzystanej do obróbki dachu – cynk, aluminium, ołów, miedź. W zależności od preferencji inwestora dobiera się taśmę powlekaną farbami lub w naturalnym stanie. Montaż do pokrycia dachowego bazuje na samoprzylepnym pasie kleju butylowego.

Cechy taśm kominowych MAGE®

Jako cechy decydujące o trwałości taśmy kominowej MAGE® należy wymienić przede wszystkim odporność na promieniowanie UV i skrajne warunki atmosferyczne, co zapewnia bezpieczeństwo dachu. Ważna jest przy tym elastyczność materiału, dzięki zastosowaniu metalu powlekanego dwustronnie. Odpowiednio dobrany klej butylowy gwarantuje dobrą przyczepność również podczas zmian pogodowych oraz przy działaniu kwasów i zasad.

Parametry techniczne

Wymiary, wykonania: 140, 210, 280, 320, 400, 450 mm**
Kolor: RO – ceglasty 8004, BR – brązowy 8019, SW – czarny 9004, WA – szary 9006, OR – ciemnoczerwony 3009, AG – antracytowy
Opakowanie: 2 × 5 m, 4 × 5 m
** niektóre szerokości i kolory dla określonego rodzaju metalu – na zamówienie indywidualne

MAGE® Roof & Building Components GmbH MAGE® Roof & Building Components GmbH

MAGE® Roof & Building Components GmbH MAGE® Roof & Building Components GmbH

MAGE® Roof & Building Components GmbH MAGE® Roof & Building Components GmbH

MAGE® Roof & Building Components GmbH MAGE® Roof & Building Components GmbH

Prawidłowy montaż

Zdjęcia 1-8 przedstawiają poszczególne etapy montażu taśmy kominowej MAGE®. Jako obróbkę wykorzystano taśmę MAGE® Flex Blei F2, która na całej powierzchni jest pokryta klejem butylowym.

Klejenie taśmy zazwyczaj rozpoczyna się od przodu komina. Mając odmierzoną i odciętą odpowiednią długość taśmy należy przygotować krawędź zagięcia. Mocowanie rozpoczyna się zdejmując warstwę zabezpieczającą oraz klejąc taśmę do komina a potem do dachówek. Ważne jest przy tym dokładne i staranne miękkie dopasowywanie do falistego podłoża przy pełnym wykorzystaniu możliwości w zakresie dostosowania taśmy do kształtu pokrycia dachowego.

Drugi etap prac montażowych obejmuje montaż na powierzchniach bocznych, poprzez układanie schodkowo zgodnie z kątem nachylenia, przy osobnym zabezpieczaniu każdego pasa dachówki. Na końcu obrabia się tylną część komina.

Montując taśmę kominową MAGE® trzeba pamiętać o takim wyprofilowaniu krawędzi aby zapewnić skuteczny odpływ wody opadowej od komina, natomiast różnopłaszczyznowe fragmenty wzmacnia się zakładem na rąbek. Ostatni etap prac obejmuje zabezpieczenie górnej krawędzi poprzez założenie listwy metalowej w kolorze obróbki. Mając odmierzone i docięte odpowiednie odcinki, celem doszczelnienia od wewnętrznej strony taśmy równomiernie nakłada się pas kleju butylowego z rolki. Jeżeli górna listwa jest już przykręcona to górną krawędź należy zabezpieczyć warstwą nałożonego uszczelniacza dekarskiego.

O firmie MAGE®

Firma MAGE® ma siedzibę Herzbergu. Już od ponad 20 lat produkuje akcesoria dachowe i elementy budowlane na najwyższym poziomie jakości uwzględniając nowe i ciągle rozwijane technologie. Obecnie jest wiodącym producentem i dystrybutorem galanterii dachowej.

Koncern MAGE® wraz z jej mniejszymi firmami łączy swoje potencjały rozwoju i możliwości produkcyjne w zakresie przemysłu materiałów budownictwa tradycyjnego oraz energii odnawialnej. Tym sposobem oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania o najwyższym poziomie jakości.

Produkty MAGE® mogą Państwo zamówić u naszego generalnego dystrybutora na Polskę:
PHU DEKPOL
ul. Kolejowa 3-4
58-570 Jelenia Góra
Tel.: +48 75 75 56 915
biuro@dek-pol.eu

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 19 stycznia, 2016

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły