Na rynku

Majowe spotkanie SEDG

Stało się już tradycją, że członkowie stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe spotykają się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Spotkanie połączone jest ze zwiedzaniem fabryki jednego z członków. Tym razem była to fabryka producenta blachodachówki i blachodachówki zintegrowanej z panelami słonecznymi, firmy BP 2 w Dąbrowie Górniczej.

Ponad 60 firm

W spotkaniu, które odbyło się w dniach 11-12 maja w jednym z hoteli Dąbrowy Górniczej brali udział przedstawiciele 65 firm, wchodzących w skład Stowarzyszenia EDG. Celem wydarzenia jest m.in. integracja i wymiana doświadczeń. Realizacji pierwszego zamierzenia sprzyjał m.in. wspólny lunch. Okazją do rozmów był specjalny panel dyskusyjny. W jego trakcie prezes Stowarzyszenia przedstawił także pokrótce raport z zeszłorocznych działań oraz plany na ten rok. Są to m.in. szkolenia dla konstruktorów, które zakończyły się w połowie czerwca. Po śniadaniu drugiego dnia uczestnicy zapoznali się z prezentacjami przygotowanymi przez poszczególnych członków Stowarzyszenia.

Wizyta w fabryce

Wizyta w fabryce była częścią programu pierwszego dnia spotkania.
– Fabryka zrobiła na zwiedzających bardzo dobre wrażenie. Część budynków wykonana została z kontenerów, w środku których znajdowały się bardzo nowoczesne wnętrza. Hala produkcyjna, po której mieliśmy okazję przejść, była ogromna. Przewodnikiem po niej był prezes firmy BP2, człowiek mocno zaangażowany w działalność firmy. Bardzo przystępnie opowiadał o fabryce, o kierunkach działania i ekspansji firmy na rynki europejskie – wyjaśnia Anna Beśka z biura SEDG. Jak dodaje, zwiedzanie odbyło się z podziałem na dwie grupy.

Majowe spotkanie SEDG

– W BP2 dbamy nie tylko o wysoką jakość produktów, ale również o naszą transparentność. Właśnie dlatego, nasi goście mogli zobaczyć nasz zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej, gdzie powstają m.in. kasetony elewacyjne SKRIN oraz LINEA, a także konstrukcyjne blachy trapezowe. Ponadto, przy zakładzie produkcyjnym działa Akademia Mistrzów, czyli w pełni wyposażona sala szkoleniowa, pozwalająca dekarzom udoskonalać swoje umiejętności. To tam prowadzimy aktualnie szkolenia z montażu zintegrowanego dachu fotowoltaicznego SOLROOF. Ta wymiana doświadczeń pozwala spojrzeć z różnych perspektyw na branżę produkcji asortymentu stalowego dla budownictwa, co jest nieodłącznym elementem naszego rozwoju – mówią z kolei przedstawiciele gospodarza.

30-lecie ESSVE w Polsce

Podczas kolacji jeden z członków Stowarzyszenia, firma ESSVE Poland obchodził jubileusz 30-lecia obecności w Polsce. Takie wydarzenie nie mogło się obyć bez tortu i toastu. Po kolacji natomiast odbyła się część nieoficjalna, integracyjna, przy dźwiękach muzyki.
Firmie ESSVE Poland niezmiennie życzymy kolejnych dekad sukcesów na polskim rynku!

Jak zarządzać firmą w niestabilnych czasach?

Między innymi na takie pytanie uczestnicy szukali odpowiedzi w ostatni, warsztatowy dzień spotkania. Poznali także podstawy współczesnego marketingu, zarządzania i certyfikacji produkcji oraz optymalizacji procesów na budowie. Pochylili się też nad problemem konieczności tworzenia projektów typowych w przemysłowej pełnej prefabrykacji, a także snuli rozważania na temat szans przyjęcia się na polskim rynku małych modułów w budownictwie indywidualnym. Warsztaty obejmowały również zagadnienia dotyczące domów cyrkularnych i magazynów energii.
Dzień warsztatowy podsumowany został burzą mózgów, celem której było poznanie potrzeb i oczekiwań członków względem Stowarzyszenia EDG.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 11 września, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły