Elektronarzędzia

Małe, ale sprytne – szlifierki kątowe Bosch Professional z serii PROtection

Podczas remontów i prac budowlanych o wypadek nietrudno. Taka jest specyfika pracy w trudnych warunkach z ciężkim oprzyrządowaniem. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie się do przepisów BHP i używanie wygodnych i niezawodnych narzędzi. Seria szlifierek PROtection w bezpieczny sposób usprawni pracę każdemu fachowcowi: mają one niewielkie rozmiary, są wydajne i proste w obsłudze, a co najważniejsze wyposażone w unikatowy włącznik czuwakowy PROtection.

Dzięki zastosowaniu włącznika czuwakowego PROtection możliwe jest szybkie zatrzymanie silnika i tarczy, co w sposób natychmiastowy wyeliminuje ryzyko wszelkich urazów spowodowanych np. po nieostrożnym odłożeniu pracującej szlifierki. Dodatkowo modele GWS 9, 12 i 15 z serii PROtection zostały stworzone głównie po to, aby spełnić wymagania wszystkich pracodawców, którzy chcą zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy i ochrony swoich pracowników. Włącznik czuwakowy zapewnia zatrzymanie obrotów silnika i tarczy po zwolnieniu włącznika. Jego wygodny uchwyt i wydłużony kształt pozwalają na pełną kontrolę nad narzędziem – bez względu na sposób jego trzymania.

Trzy warianty trzymania narzędzia

Nowe szlifierki kątowe Bosch Professional z serii PROtection możesz chwytać bezpiecznie na 3 różne sposoby – z przodu, na środku i na końcu narzędzia. Wszystko to dzięki takiemu wydłużeniu włącznika czuwakowego przez całą długość uchwytu, aby naciśnięcie włącznika i przytrzymanie go w pozycji włączonej nie sprawiało najmniejszego problemu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników pracujących w bardzo trudnych, czasem wręcz ( jak to na budowie) ekstremalnych warunkach np. w wąskich szczelinach. Pełna kontrola nad narzędziem pozwoli na łatwiejsze manewrowanie szlifierką, co z kolei niezwykle ułatwia pracę.

GWS 9-115 P Professional o mocy 900 W to narzędzie uniwersalne i przydatne w wielu branżach. Przy wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu szlifierkę tę można używać do cięcia rur stalowych i profili, usuwania spawów czy nierówności z krawędzi i kształtek.

Model o mocy 1200 W jest idealny do zaawansowanych prac, np. przy budowie skomplikowanych konstrukcji, takich jak dźwigi budowlane, cysterny, statki, a także przy konstrukcjach stalowych.

Małe, ale sprytne - szlifierki kątowe Bosch Professional z serii PROtection, fot. Bosch
szlifierka kątowa Bosch Professional z serii PROtection

Szlifierka GWS 12-125 CIP Professional – dzięki systemowi Constant Electronic – zapewnia stałą prędkość obrotową niezależnie od obciążenia, co sprawdza się zwłaszcza podczas najbardziej wymagających prac.

Zaś model o symbolu GWS 15-125 CIEP Professional ma zastosowanie przy obróbce różnego typu materiałów, które wymagają wstępnego wyboru prędkości obrotowej.

UrządzenieMoc nominalnaPrędkość obrotowa bez obciążeniaWagaŚrednica tarczySugerowana cena detaliczna brutto
GWS 9-115 P Professional900 W11 5002,1 kg115 mm589,00 zł
GWS 12-125 CIP Professional1 200 W11 5002,3 kg125 mm712,00 zł
GWS 15-125 CIEP Professional1 500 W2 800 – 11 5002,5 kg125 mm737,00 zł

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwie swoim czy też pracowników nie warto oszczędzać. Lepiej wyposażyć warsztat w solidne narzędzia.

ASZ

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 11 września, 2013

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mirek
    wtorek, 15 stycznia, 2019

    Szlifierki kątowe to super narzędzia, wiele prac można nimi wykonać. Wszystko jest dobrze gdy umiejętnie używa się taki sprzęt. Bosch ma dobrze przemyślane funkcjonalności pod kątem bezpieczeństwa.

  2. Cezary K.
    poniedziałek, 4 lutego, 2019

    Szlifierka kontowa to jedno z podstawowych urządzeń przydomowego warsztatu. Po serii modeli kupionych na promocjach w marketach dojrzałem do decyzji zakupu produktu renomowanego producenta. Niektóre urządzenia mam już od f-my Bosch i jestem z nich zadowolony. W artykule zaś znalazłem zestawienie parametrów szlifierek kątowych Bosch Professional z serii PROtection. Po przeanalizowaniu danych chyba wybiorę model GWS 15-125 CIEP Professional. Dodatkowe zabezpieczenie jakim jest włącznik czuwakowy i 3 różne sposoby trzymania szlifierki to kolejne argumenty potwierdzające prawidłowy wybór szlifierki Bosch’a.

Podobne artykuły