Porady

Małe mieszkanko i pojemne szafy. Jaki model należy wybrać?

Małe mieszkanka mają swój urok, jednak ciężko jest je odpowiednio zaaranżować. Niewielki metraż pomieszczeń nie pozwala na zbytnie eksperymentowanie z umeblowaniem, dlatego zmuszeni jesteśmy do szukania wszelkich ergonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań. Tyczy się to głównie wyboru odpowiedniej szafy, która stanowi najważniejszy element wystroju każdego pomieszczenia. Zapewne podczas zakupu nasuwa się pytanie, czy wówczas sprawdzą się duże szafy, czy lepszym rozwiązaniem będą modele narożne i wnękowe? Jaki rodzaj wybrać, by dane pomieszczenie zarazem było przytulne i funkcjonalne?

Aranżacja małego pokoju – o czym należy pamiętać?

Podczas meblowania małego mieszkanka, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, których należy przestrzegać. Otóż podczas aranżacji niewielkiego pokoiku, sypialni czy salonu należy zdecydować się na jeden przewodni styl, który możemy przełamać kilkoma niebanalnymi akcentami. Postawmy na jasne barwy i nie szalejmy z krzykliwymi kolorami. Dobrze rozplanujmy oświetlenie, które powinno znajdować się w kilku miejscach, a nie jednym. Wówczas dobrym rozwiązaniem może być zakup szafy z dodatkowym oświetleniem jak dwudrzwiowa szafa 2D typ LYOS101 z kolekcji Lyon biały. Unikajmy zakupu dużej ilości mebli, a szczególnie modeli o ciężkiej i masywnej konstrukcji, gdyż będą one przytłaczać całe wnętrze. Zdecydujmy się na pojemne szafy do pokoju, w których pomieścimy wszystkie nasze rzeczy. Nie muszą być to ogromne modele pod zabudowę. Czasami wystarczą wolnostojące szafy posiadające bardzo dobrze zorganizowane wnętrze. Warto również wziąć pod uwagę szafy nowoczesne posiadające wbudowane lustro, które optycznie powiększy naszą niewielką przestrzeń.

szafy

Szafy do małego pokoju – jakie wybrać?

Meblując mały salon, sypialnię czy pokój dziecięcy, wcale nie musimy kupować dużej ilości mebli. Czasami z powodzeniem wystarczy jedna szafa, która posiada dobrze zorganizowane i pojemne wnętrze. Najbardziej popularnymi modelami na rynku są szafy nowoczesne wnękowe, narożne i przesuwne. Szafy wnękowe są dobrym rozwiązaniem, gdy w ciasnym pokoiku znajdują się nieustawne zagłębienia. Wówczas wybieramy model szafy na całą długość ściany, który umożliwia zagospodarować dane miejsce aż po sufit. Często dobrana kolorystycznie do barwy ścian nie rzuca się w oczy. Ciekawą propozycją do małego przedpokoju, salonu czy sypialni, są także szafy do pokoju przesuwne. Pozwalają one zaoszczędzić dużo cennego miejsca, gdyż ich drzwi nie otwierają się tradycyjnie, lecz są rozsuwane. Idealnym rozwiązaniem są również szafy narożne, jak np. szafa narożna 2D typ FRIS05, które pozwalają zagospodarować problematyczne rogi w małych pomieszczeniach. Są one bardzo pojemne, nie zajmują dużo miejsca, a przy tym wyglądają efektownie.


Data publikacji: 22 listopada, 2021

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły