Porady

Malowanie po numerach – pasja, która pomaga odpoczywać

Malowanie po numerach - pasja, która pomaga odpoczywać

Płótno, które dostajesz, jest tylko zarysem dzieła. Od tego, jak je wypełnisz, zależy finalny efekt, który będziesz mógł z dumą prezentować. Zestawy do samodzielnego malowania cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, niekoniecznie wyłącznie u osób ze zdolnościami plastycznymi. 

Obrazy do malowania po numerach — na czym to polega?

Zajęcia manualne w szkole były twoją ogromną pasją? A może po prostu cenisz sobie zajęcie, które wymaga od ciebie pełnego skupienia i skoncentrowania się na jednym zadaniu, a tym samym pozwala zapomnieć o wszystkim innym. Takie możliwości daje właśnie malowanie po numerach. Malowanie to pozwala krok po kroku wypełniać przestrzeń obrazu kolorami bez stresu, że coś nie wyjdzie. W to zadanie włożyć trzeba dużo uważności, ale dzięki temu możesz się poczuć jak prawdziwy artysta i cieszyć się efektami własnej pracy. Tego typu podarunek to świetny pomysł na wspólne spędzenia czasu w Boże Narodzenie, ferie albo po prostu wolne jesienne wieczory, kiedy chcemy oderwać się od myśli o otaczającej nas rzeczywistości. 

Spędzanie wolnego czasu na kreatywnym malowaniu

Malowanie to świetny sposób, by się odprężyć, zrelaksować, a przy tym zyskać możliwość stworzenia swojego małego dzieła. Zestawy do malowania po numerach są bardzo różnorodne. W każdym takim zestawie znajdziesz jednak od razu wszystko, czego potrzebujesz. Oprócz obrazu w ramie z zaznaczonymi obszarami, które należy wypełniać konkretnymi kolorami, znajdziesz tutaj także odpowiednio dobrane farby akrylowe do malowania. Łatwo się je nie tylko rozprowadza na płótnie, lecz także szybko wysychają, dzięki czemu pokrywanie kolejnych planów obrazu nie stanowi żadnego problemu. 

Malowanie po numerach to rozrywka dla osób w każdym wieku. Nie musisz być niedoszłym artystą, aby dobrze się przy tym bawić. Malowanie obrazów w taki sposób daje poczucie bezpieczeństwa, planu, który trzeba wykonać, a jednocześnie bardzo uczy skupienia. Obrazy są oczywiście odpowiednio przygotowane, natomiast ich wypełnienie zależy już tylko od ciebie. 

Malowanie po numerach to doskonały sposób na naukę skupienia, koncentracji i oderwanie się od codzienności, hałasu zewsząd nas otaczającego. Jesteś tylko ty i obraz. Nie liczy się nic więcej. Nie bez powodu tego typu malowanie, a także rysowanie po numerach zalicza się do technik mindfulness. Takie spędzenie wolnego czasu nad malowaniem naprawdę pozwala naszemu mózgowi odpoczywać. Skupienie na jednym zadaniu pozwala opanować codzienną gonitwę myśli, przeskakiwanie z jednego tematu do drugiego. Teoretycznie skupiasz się na malowaniu obrazów, w praktyce jednak twój umysł odpoczywa, twoje ciało się rozluźnia, napięcia zaczynają znikać, oddech się uspokaja. Jesteś tylko ty i obraz. 

Twoje własne dzieła na ścianie

Z malowania po numerach można także czerpać ogromną satysfakcję. Obrazy są twoje, oczywiście zostały one odpowiednio przygotowane przez doświadczonych artystów, ale ich ostateczne wypełnienie zależało wyłącznie od ciebie. Płótno, farby to jeszcze nie jest obraz. On powstaje, dopiero gdy pojawi się twoje zaangażowanie, praca, skupienie i wytrwałość w dążeniu do celu. Przygotowanie takiego dzieła i zawieszenie go na ścianie daje naprawdę dużą satysfakcję. W ten sposób domowe wnętrza możesz udekorować własnymi dziełami. Satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, której towarzyszy jednocześnie poczucie odpoczynku, zrelaksowania, zatrzymania się na chwilę jest ogromna. Wybór wzorów pozwala ci zaś na bezproblemowe znalezienie obrazów, które autentycznie chcesz później gdzieś powiesić. 

Wysokiej jakości obrazy do malowania po numerach kupisz pod adresem https://www.swiat-obrazow.pl/malowanie-po-numerach.html

5/5 - (2 głosów)

Data publikacji: 6 października, 2021

5/5 - (2 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Oliwia
    poniedziałek, 16 stycznia, 2023

    Malowanie jest świetną formą wyciszenia po całym dniu. Malować każdy może, trochę lepiej trochę gorzej ale żeby bezwstydnie powiesić coś na ścianie to dobrze byłoby malować lepiej 😉 Malowanie po numerach to godne rozwiązanie na wolne wieczory i brak talentu. Fajne grafiki najczęściej znajduję na Artnapi.

Podobne artykuły