Rolety, żaluzje i markizy

Markizy do okien dachowych Fakro AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Okna dachowe to już stały element architektury. Świetnie sprawdzają się i są wykorzystywane zarówno w powstających budynkach, jak i w adaptowanych poddaszach. Umieszczenie okien w skośnym dachu nasłonecznia pomieszczenia i sprawia, że znacząco poprawia się komfort mieszkania w nich. Jednak zarówno światło, jak i ciepło na poddaszu należy kontrolować. Poszerzona przez firmę FAKRO oferta akcesoriów zewnętrznych sprawia, że ochrona przed ciepłem słonecznym jest dużo prostsza. Sprawia to nowa generacja markiz do okien dachowych.Takie sterowane elektrycznie markizy to nie tylko skuteczna ochrona przed promieniami słońca, ale także bezproblemowa obsługa.

Promieniowanie słoneczne napływające do pomieszczenia w gorące dni może być prawdziwym utrapieniem. Podwyższona temperatura jest często mało komfortowa. Zapobiec temu można przez zastosowanie zewnętrznych markiz czy rolet. Firma FAKRO postanowiła przetestować osłony przeciwsłoneczne, skutecznie chroniące przed nagrzewaniem.

Okazało się, że zamontowana w oknie markiza zewnętrzna chroni przed nagrzewaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż wewnętrzna roleta zaciemniająca. Wewnętrzne akcesoria bowiem są raczej dekoracją wnętrza i regulują ilość światła, a w ograniczonym stopniu chronią przed nagrzanie, Dlatego tak ważne jest stosowanie, szczególnie w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej stosowanie akcesoriów zewnętrznych.

Najlepszym rozwiązaniem jest markiza zewnętrzna. Absorbuje ona bowiem promienie słoneczne już przed szybą, emitując ciepło na zewnątrz. Chroni tym samym przed uciążliwym upałem w ciepłe dni. Zacienia także wnętrze i zapewnia widoczność na zewnątrz. Niezwykle ważne jest równomierne rozłożenie światła, zapewniające komfort oczom i chroniące przed szkodliwymi i niewygodnymi refleksami podczas pracy na komputerze, a także szkodliwym promieniowaniem UV. Zaciągnięta markiza tłumi również odgłos kropel spadających podczas deszczu.

Markizy do okien dachowych Fakro AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Te wszystkie zalety markiz są już powszechnie znane i doceniane. Nowa generacja markiz firmy FAKRO charakteryzuje się dodatkowo wysokim komfortem obsługi. Markizy elektryczne oferowane są w dwóch wersjach sterowania:

AMZ Solar to markiza o automatycznej, samoczynnej obsłudze. Wyposażona jest w panel solarny i wewnętrzny akumulator, co daje nam pewność, że wyjątkowo łatwo uchronimy nasze poddasze nagrzaniem. Wewnętrzny akumulator w markizie Solar ładowany jest przez fotowoltaiczny panel. Akumulator jest także czujnikiem, który połączony ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, jeśli nasłonecznienie jest duże markiza rozsuwa się samoczynnie i chroni tym samym pomieszczenie przed nagrzaniem. Podczas gorszej aury – zwija się automatycznie, zwiększając tym samym napływ naturalnego światła. Markizą można także sterować za pomocą pilota.

AMZ Z-Wave to markiza zasilana prądem z sieci elektrycznej. Sterowana jest za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w systemie bezprzewodowym Z-Wave. Zamontowanie tej markizy w oknie dachowym także umożliwia zmniejszenie nagrzewania pomieszczeń w upalne dni. Elektryczna ich wersja jest wyjątkowo łatwa w obsłudze. dzięki niej korzystanie z poddasza zarówno podczas pracy, jak i wypoczynku jest naprawdę komfortowe.

4.9/5 - (53 votes)

Data publikacji: 18 listopada, 2018

Autor:

4.9/5 - (53 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jarosław
  czwartek, 20 grudnia, 2018

  Firma Fakro jest już dość długo na rynku, a ich produkty dobrze sprawdzają się. Markizy AMZ Solar i AMZ Z-Wave to odpowiedź na potrzeby użytkowników. Wersję solarną możemy zamontować w domku na działce, a wersję Wave w normalnym budynku. Automatyka w przypadku markiz to świetna sprawa.

 2. Ewaryst N.
  sobota, 5 stycznia, 2019

  Jako posiadacz okien dachowych f-my Fakro po kilku letnim użytkowaniu wiem jak potrzebne są dobre markizy. Przy okazji najbliższego remontu najpewniej skorzystam z tej oferty. Markizy AMZ Solar i AMZ Z-Wave to dobra propozycja godna zastosowania. Automatyka, ekologia to duża wygoda.

 3. ekuc2
  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Elektrycznie sterowane markizy skutecznie chronią nasze poddasze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Główną zaletą jest bezproblemowa obsługa.

Podobne artykuły