Rolety, żaluzje i markizy

Markizy pionowe

Lato ach to Ty…

…długo wyczekiwane, ciepłe, słoneczne i kojarzące się z urlopem. Niestety lato ma także drugą stronę. Jest nią nadmierne nagrzewanie wnętrz, zaburzające komfort naszego życia, zarówno w pracy jak i w domu.

Najlepszym sposobem ochrony pomieszczeń przed przegrzewaniem jest zatrzymanie ciepła słonecznego zanim dotrze do szyby. Z tym wyzwaniem poradzą sobie nowoczesne markizy FAKRO, które montuje się po zewnętrznej stronie okna. Pozwalają one w trakcie upałów obniżyć temperaturę w domu czy mieszkaniu aż o 10°C.

Markiza to idealne rozwiązanie do salonu, sypialni czy pokoi dziecięcych, sprawdzi się także w pomieszczeniach biurowych. Wykonana jest ze specjalnej siateczki, która absorbuje promienie słoneczne i redukuje ilość wpadającego do pomieszczenia ciepła. Jednocześnie nie ogranicza widoku za oknem. Korzystając z markizy można więc wygodnie, bez szkodliwych refleksów pracować i wypoczywać przez cały upalny dzień, nie tracąc kontaktu z otoczeniem. Zapewnia też prywatność w ciągu dnia, a te z prowadnicami pełnią dodatkowo funkcję moskitiery.

Markizy okienne mogą być obsługiwane ręcznie, za pomocą pilota czy automatycznie. Zasilane są z sieci elektrycznej lub napędzane baterią ładowaną promieniami słonecznymi. Dzięki markizom możemy ograniczyć działanie klimatyzacji lub całkowicie z niej zrezygnować, co znacząco zmniejsza koszty i czyni z markiz w pełni ekologiczne rozwiązanie. 

W nowoczesnym budownictwie okno i osłona zewnętrzna to idealnie uzupełniająca się para, dzięki której nasz dom będzie komfortowy i energooszczędny. Warto wybrać rozwiązania, które spełniają nasze oczekiwania i przyczynia się do ochrony środowiska.

MARKIZY OKIENNE − nowoczesny sposób ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem. 

Markizy zewnętrzne do okien fasadowych (VMZ) i dachowych (AMZ) od wielu już lat są w stałej ofercie FAKRO. Osłony te skutecznie zatrzymają upał za oknem, a jednocześnie zapewnią dopływ naturalnego światła do wnętrza. Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że markizy chronią pomieszczenie przed przegrzaniem do 8 razy skuteczniej niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne. W praktyce daje to spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C. Dzieje się tak dlatego, że markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i oddają ciepło na zewnątrz, w ten sposób chroniąc wnętrze przed przegrzaniem. Dzięki temu możemy ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z drogiej i energochłonnej klimatyzacji, a co więcej chronimy nasze środowisko i nieodnawialne zasoby Ziemi. 

Markiza VMZ FAKRO
Markiza VMZ FAKRO

Markiza dzięki swojej budowie rozprasza światło wpadające do środka – jest ono równomiernie rozłożone, bez męczących oczy refleksów, które przeszkadzają przy oglądaniu telewizji czy pracy na komputerze. Chroni także przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów w ciągu dnia, jednocześnie zapewniając dobrą widoczność otoczenia wokół domu. Osłony te, to także skuteczna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie mebli czy podłóg. Wszystkie markizy pionowe w wersji elektrycznej i VMZ ZIP (te, w których siatka porusza się na profilach) oprócz ochrony przed nagrzewaniem pełnią rolę moskitiery, chroniąc przed uciążliwymi owadami. 

W naszej ofercie znajdują się markizy obsługiwane ręcznie (VMZ, AMZ) oraz w trzech wersjach sterowania: zasilane prądem i sterowane za pomocą pilota w bezprzewodowym systemie Z-Wave, zasilane prądem i sterowane za pomocą smartfona w bezprzewodowej sieci WiFi oraz zasilane energią słoneczną i sterowane samoczynnie lub za pomocą pilota. Te ostatnie możemy z powodzeniem montować w dowolnym momencie użytkowania domu. Dzięki wykorzystaniu promieni słonecznych do pracy markizy, nie ma potrzeby zasilania z sieci elektrycznej i doprowadzenia przewodów. Elektryczne wersje można zintegrować w systemie inteligentnego domu smartHome i zarządzać nimi z dowolnego miejsca na świecie, będącego w zasięgu internetu. 

Markiza to produkt całoroczny – w lecie chroni nasze wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem, a w czasie chłodnych dni zapobiega stratom ciepła, poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%*

Markiza AMZ solar FAKRO
Markiza AMZ solar FAKRO

Nowa markiza podtynkowa 

Oprócz standardowych wersji do okien pionowych wprowadzamy dedykowaną do nowego budownictwa, markizę podtynkową, którą będzie można montować w warstwie izolacyjnej ścian obiektu. Decyzja o wyborze tego rozwiązania powinna zostać uwzględniona na etapie projektu domu. 

Markiza Podtynkowa FAKRO
Markiza Podtynkowa FAKRO

Okna dachowe z ochroną 

Oferowane przez firmę FAKRO markizy na okna dachowe to także optymalne rozwiązanie do walki z nadmiarem ciepła na poddaszu. Osłony te mają podobną budowę i takie same właściwości jak markizy pionowe, z wyjątkiem funkcji moskitiery. Dodatkowo, zaciągnięte na oknie dachowym, w czasie deszczu redukują odgłos spadających kropel. Markizy okienne to odpowiednia temperatura w pomieszczeniu oraz komfort życia i mieszkania w domu nawet podczas letnich, upalnych dni. 

*wyniki otrzymane dla badań markizy VMZ Solar zamontowanej na oknie pionowym

Markiza AMZ FAKRO – 2
Markiza AMZ FAKRO
5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 24 czerwca, 2022

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły