Na rynku

Masz kawałek ziemi? Dowiedz się, co z nim zrobić!

Ziemia jest obecnie jedną z najlepszych inwestycji. Stale rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że jest to dobre ulokowanie kapitału. Jednak warto by było czasem podnieść jej wartość. Jak to zrobić? Pomysłów jest kilka – najlepszy będzie ten, który będzie odpowiadał dalszym planom względem parceli.

Wyrównaj teren – działka będzie atrakcyjniejsza!

Kupując czy odziedziczając teren, który został po prostu wydzielony z większej całości, często zdarza się, że jest on bardzo nierówny. Oczywiście nie chodzi tutaj o działkę na wzniesieniu, gdzie nierówności są normalnością, ale o taką, która znajduje się na płaskim terenie.  Nierówności w postaci dziur czy wypiętrzeń podłoża mocno utrudniają odpowiednią adaptację działki. Warto w takim wypadku zdecydować się na wyrównanie terenu.

Ziemia zyska wówczas na wartości, ale też na funkcjonalności. Dużo łatwiej będzie ją zagospodarować – jest to ważne przede wszystkim w momencie, kiedy planujemy postawić domek letniskowy oraz resztę infrastruktury. Na równym terenie jest to zdecydowanie łatwiejsze, ale też bezpieczniejsze, ponieważ konstrukcja będzie stabilna.

Domek, czyli wygoda przez cały rok

Domki letniskowe to marzenie wielu osób. Nieważne w jakich czasach żyjemy – taka nieruchomość zawsze była jedną z tych rzeczy, którą chciało się mieć. Dziś jest to prostsze niż kiedykolwiek. Wszystko dzięki technologii. Nie trzeba już stawiać domu od podstaw, z fundamentami i poświęcać temu wiele kosztownych roboczogodzin. Kiedy mamy odpowiednio przygotowany teren, możemy zdecydować się na domek letniskowy, który stawia się niemal z biegu.

Mało tego, nie muszą to być przecież wille! Takie nieruchomości mają przecież pełnić inną funkcję – to wygodne miejsce do spędzenie kilku dni za miastem. Ma więc być wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe, ale też funkcjonalne. W zależności od wielkości posiadanej ziemi można zdecydować się na budynek mierzący między ok. 20 a ok. 50 metrów kwadratowych.

Domki letniskowe – zmieścisz w nich wszystko, czego potrzebujesz

Mimo że podany metraż wydaje się niewielki, to można się zdziwić, jak bardzo funkcjonalnie da się zaadaptować taką przestrzeń. Sypialnia, łazienka, pokój dzienny, kuchnia – to wszystko bez problemu zmieścimy w tej niewielkiej przestrzeni. wystarczy ją tylko dobrze rozplanować. Oczywiście, nie trzeba wszystkiego upychać w jednym budynku. Jeśli mamy wiele narzędzi oraz sprzętów ogrodniczych, możemy postawić dodatkowo pomieszczenie gospodarcze, które będzie stylistycznie dopasowane do domku. A jeśli przestrzeń pozwala, również garaż – po co narażać samochód na szkodliwe działanie słońca oraz innych czynników pogodowych. Przyda się zwłaszcza zimą – szczególnie tym, którzy również w chłodnych miesiącach decydują się pojechać za miasto. W razie potrzeby uruchomienie auta jest wtedy znacznie prostsze. Obejdzie się bez konieczności skrobania szyb czy odśnieżania.

I o to właśnie chodzi w projektowaniu przestrzeni na działce – ma być jak najbardziej praktyczna. To też tyczy się domków letniskowych – wybierz taki, który najlepiej spełni wszystkie wymagania.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 20 grudnia, 2019

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marcin
    poniedziałek, 23 grudnia, 2019

    na zagospodarowanie kawałka trzeba mieć pomysł. jeżeli już jest to możliwości jest dużo. ograniczeniem mogą być tylko rozmiary ziemi i finanse. domki letniskowe to bardzo fajna sprawa. budowa jest szybka, niedroga i wytrzymałość na wiele lat. zwykły Kowalski powinien być zadowolony.

  2. leniwiec
    poniedziałek, 23 grudnia, 2019

    Mając kawałek ziemi naprawdę można ją w sposób funkcjonalny zagospodarować. Trzeba jednak mieć koncepcję czemu ma ona służyć. Oczywiście najczęstszym sposobem wykorzystania jest przeznaczenie jej na rekreację i wypoczynek. Ważne jednak jest by nie stała się ona jakimś obowiązkiem, który zobowiązuje nas do ciągłej pielęgnacji i pracy. Ma to być zielone miejsce wypoczynku.

Podobne artykuły