Rynny

Matematyczna doskonałość, czyli czym są rynny o geometrycznym przekroju i co sądzą o nich dekarze

Materiały budowlane od kilku dziesięcioleci prócz oczywistej funkcji użytkowej, pełnią jeszcze jedną – podkreślają desing naszego domu. Idąc za tą myślą, należy zwrócić uwagę, że nowatorskie, proste bryły wymagają takiemu doboru akcesoriów, które będą odpowiadały prostej linii. Rzecz jasna półokrągłe rynny są znakomitym dopełnieniem projektów klasycznych. System rynien o nietypowym, geometrycznym kształcie będzie harmonijnym dopełnieniem domów dwuspadowych i wzmocni dyskretnie zarówno walory funkcjonalne, jak i estetyczne budynku.

Rynny Galeco STAL2

Opływowym kształtom znakomicie przeciwstawiają się ostro zarysowane krawędzie, które nadają projektom surowszy, designerski charakter. System rynien geometrycznych STAL2 firmy Galeco będzie zatem prostą ramą dla domów zaprojektowanych w nowoczesnym stylu. To nietypowy wygląd i szereg praktycznych korzyści, jakie ze sobą niesie sprawia, że popularność tego systemu wciąż rośnie. Dekarze, którzy dostrzegają i doceniają rozwijający się trend – wykorzystują zalety systemu i coraz częściej go montują.

Prowadzący od prawie 10 lat działalność ciesielsko- dekarską Michał Kowal zajmuje się montażem systemu Galeco STAL2 od 2015 roku. Zrealizował już prawie 20 projektów, w którym wykorzystane zostało orynnowanie kwadratowe. Spotyka się on na co dzień z inwestorami i mówi jak wygląda z jego punktu widzenia fachowca praca w systemie STAL2:

– Klienci dowiadują się o tym, że można wykonać kwadratowe orynnowanie, gdy odwiedzą profesjonalną hurtownię, która oferuje pokrycia dachowe. Pracownicy działu sprzedaży – profesjonalni, przeszkoleni i doświadczeni służą chętnie fachowym doradztwem. Rozwiewają także obawy związane z jakością rynien, czy ich trwałością. Prywatni inwestorzy cenią także fakt, że hurtownie mają obiekty referencyjne, które umożliwiają zobaczenie systemów w rzeczywistości. Taka wizyta najczęściej potwierdza wybór – dodaje Michał Kowal.

Kwadratura rynny

Inwestorzy coraz częściej wybierają rynny o geometrycznym kształcie. W nietuzinkowy sposób bowiem podnoszą one estetykę budynków, które w fazie projektu miały już ideę zwiększenia do maksimum powierzchni użytkowej. To domy o 2 pełnych kondygnacjach, które wykończone są połacią o małym kącie nachylenia. Galeco STAL2 poprzez prostą linię i minimalistyczny kształt, stanowią idealne dopełnienie modnych domów, wymagających solidnych akcesoriów dachowych, które zabezpieczą fasady przed zawilgoceniem. System rynien Galeco STAL2 składa się ze wszystkich elementów rynnowych i spustowych niezbędnych, by kompletnie wykończyć do poszycia po grunt. System Galeco STAL2 zyskuje uniwersalny charakter i umożliwia dopasowanie do każdej koncepcji projektowej poprzez wzbogacanie go o nowe części i akcesoria.

Rynny Galeco STAL2 montowane są tak samo, jak tradycyjne. – Dekarz z dużym doświadczeniem nie ma problemu z montażem rynien o kwadratowym przekroju. Montuje się je bowiem w taki sam sposób, jak każde inne – mówi Michał Kowal. – Największą chyba zaletą systemu Galeco STAL2 jest montowanie go przy użyciu tradycyjnych złączek, które są nasuwane i zatrzaskiwane na frontowym i tylnym wywinięciu rynny. Estetykę końcowego efektu podnoszą znacząco maskownice, które ukrywają nieregularne krawędzie. Estetyce służą też dekoracyjne podsufitki. Rynna dzięki nim jest niemal niewidoczna, wygląda jedynie jak niewielki gzyms poniżej krawędzi dachu – dodaje ekspert. Maskownicę, w celu czyszczenia systemu, można w każdej chwili zdemontować. Rynna Galeco o profilu kwadratowym to jednak nie tylko estetyka, ale także znacznie lepsza przepustowość, wpływająca pozytywnie na wydajność całego systemu.

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

Rynny Galeco STAL2

4.8/5 - (33 votes)

Data publikacji: 23 września, 2018

Autor:

4.8/5 - (33 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. iwkako
    poniedziałek, 7 stycznia, 2019

    Nie spotkałam się jeszcze z takim kształtem rynien.Świetnie współgra z gzymsem i jest praktycznie mało widoczna.Świetne rozwiązanie.

  2. odpływacz
    wtorek, 22 września, 2020

    Oryginalność wykończenia dachowego, jakim jest między innymi system rynnowy, pozwala nadać budynkowi swój własny styl. Dlatego też warto przemyśleć to i zastanowić się nad wyborem rodzaju rynien. Dodatkowo zapewne można dopasować kolor do własnych wymagań estetycznych.

Podobne artykuły