Dachówka ceramiczna

MAXIMA – doskonałe rozwiązanie dla dachów budynków w zabudowie szeregowej

Zabudowa szeregowa i bliźniacza zyskuje obecnie coraz więcej zwolenników, dlatego tak bardzo cenione są też propozycje rynkowe, przyczyniające się do jej powstawania i renowacji. Propozycje te dotyczą między innymi dachu – ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa, komfortu użytkowania i wyglądu części budynku. Produktem, idealnie sprawdzającym się w tego typu rozwiązaniach architektonicznych – zwłaszcza przy wymianie starego pokrycia na nowe – jest wielkoformatowa dachówka MAXIMA firmy CREATON Polska.

Dachówka ceramiczna – elegancka i praktyczna

Ekskluzywne dachówki ceramiczne marki CREATON, do których należy MAXIMA, wyróżniają się niepowtarzalną estetyką, łącząc w sobie nowoczesną technologię, opatentowane rozwiązania, najwyższą jakość oraz trwałość. Powstałe z najlepszych złóż gliny w Europie i uszlachetniane powłoką angobowaną lub glazurowaną dachówki to piękna ozdoba dachu i zarazem wspaniała dekoracja budynku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii suszenia ich produkcja charakteryzuje się dbałością o środowisko naturalne i racjonalnym korzystaniem z jego zasobów z równoczesnym uzyskaniem unikalnych cech wyrobu. Oferowane w wielu wzorach, barwach i wielkościach świetnie sprawdzają się na różnych typach dachów.  Są doskonałą propozycją dla nawet najbardziej wymagających obiektów – od kościołów po nowoczesne budynki w stylu awangardowym.

MAXIMA – nowa odsłona dachu

MAXIMA jest znakomitym rozwiązaniem zarówno dla nowych, jak i tych podlegających renowacji – idealnie pasuje do istniejących połaci krytych dachów dachówką cementową, co jest ogromną zaletą szczególnie w przypadku zabudowy szeregowej. Podnosi nie tylko wartość remontowanego dachu, ale także jego walory estetyczne.

Praktyczna i ekonomiczna

Dzięki nowoczesnym, wygodnym rozwiązaniom systemowym montaż dachówki MAXIMA jest szybki i komfortowy. Niezmiernie ważna jej cechą jest kompatybilność z innymi modelami dachówek, również cementowych. Z pewnością docenią ją właściciele domów w zabudowie szeregowej. Fabrycznie przygotowane otwory montażowe umożliwiają przytwierdzenie dachówki bez konieczności dodatkowego wiercenia, a wyjątkowo gładkie i nieostre krawędzie pozwalają na bezpieczne i szybkie układanie, a ponadto minimalizują ryzyko porastania mchem i odkładania się zanieczyszczeń. Dużym ułatwieniem w trakcie prac dekarskich jest nie tylko duży format dachówki, ale także możliwość sztaplowania – układania na powierzchni dachu stosu z 8 dachówek. MAXIMA charakteryzuje się elastyczną szerokością krycia, a tolerancja jej przesuwu o długości nawet do 41 mm pozwala na optymalne dostosowanie rozstawu łat na połaci przy zachowaniu maksymalnej szczelności.

Za wyborem dachówki MAXIMA przemawiają także względy ekonomiczne. Nowe pokrycie dachowe nie będzie w przyszłości wymagało nakładów finansowych, ponieważ dachówka odznacza się powierzchnią o trwałej kolorystyce odpornej na promienie UV, a trzy żebra czołowe, podobnie jak niewidoczne zamki doskonale chronią przed deszczem i osadzaniem oraz wnikaniem zanieczyszczeń. Duży format umożliwia użycie około 10 dachówek na m². Oszczędności kosztów zapewniają również możliwości montażu na już istniejących pokryciach dachowych.

Najwyższa jakość i nienaganna estetyka

MAXIMA wraz akcesoriami produkowana jest z najlepszej gliny, co wpływa na jej wysoką jakość i piękny wygląd. Nowoczesne metody wypału i staranny przerób sprawiają, iż cały system dachowy posiada jednolitą barwę i znakomite parametry. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii produkcyjnej, polegającej na mieszaniu najwyższej jakości gliny w zamkniętych metalowych formach pod wysokim ciśnieniem, dachówka idealnie trzyma swój wymiar, zaś odpowiednie ukierunkowanie ognia pozwala na osiągnięcie unikalnej techniki procesów przetwórczych i równocześnie zredukowanie wartości CO₂.

CREATON_MAXIMA_FINESSE_czarna_glazurowana_OBIEKT

CREATON MAXIMA FINESSE czarna glazurowana

Dachówka dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych, o powierzchni wypalanej, angobowanej i glazurowanej. Dla ceniących połączenie praktycznych rozwiązań z eleganckim wyglądem świetną propozycją będzie kolekcja dachówek angobowanych NUANCE w pięknych barwach  ciemnego brązu, antracytu, miedzi lub w kolorze łupka.  Walory użytkowe oraz intensywna kolorystyka, nadana przez glazury, to cecha kolekcji FINESSE. Ponadto glazurowana powierzchnia chroni dachówki przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Winna czerwień, czerń lub glazurowany brąz podkreślają niepowtarzalny charakter budynku.

Nowe, a zwłaszcza poddawane renowacji, dachy wymagają skutecznych i trwałych rozwiązań. Wielkoformatowa MAXIMA zapewnia wyjątkowo estetyczny wygląd pokrycia, znakomicie wpasowuje się w już istniejące połacie kryte dachówką cementową, a ponadto jest ekonomiczna i wygodna w montażu. Wykonana z doskonałej jakości gliny, oferowana w atrakcyjnych barwach stanowi wspaniałą propozycję dla różnego typu obiektów.

top_remont_kominaCREATON_MAXIMA_FINESSE_czerwien_glazurowanaCREATON_MAXIMA_FINESSE_brazowa_glazurowana_dachowkaCREATON_MAXIMA_NUANCE_ciemnobrazowa_angobowana CREATON_MAXIMA_FINESSE_brazowa_glazurowana CREATON_MAXIMA_FINESSE_czarna_glazurowana

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 7 sierpnia, 2016

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Krzyś
    piątek, 8 lutego, 2019

    Piękne,błyszczące,z pewnością prawdziwa ozdoba dachu.Myślę,ze nie dla przeciętnego właściciela domku,to raczej ekskluzywna dachówka i z pewnością droga.

Podobne artykuły