Membrana dachowa

Membrana dachowa – istotny element każdego dachu

Solidny i odpowiednio zbudowany dach z wysokiej jakości materiałów to podstawa bezpieczeństwa osób mieszkających i przebywających w budynku a jedocześnie dodatkowa oszczędność w domowym budżecie. Za jego szczelność i skuteczną wentylację odpowiada membrana dachowa. Właściwie dobrana i zamontowana zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza budynku i skutecznie chroni przed powstawaniem wilgoci. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania dachu jak również jego żywotności.

Wysoka jakość przede wszystkim

Rozważając zakup produktów, które mają służyć na lata, warto zwrócić uwagę na to jaką jakość i gwarancje oferuje ich producent. Jednym z cieszących się od lat zaufaniem wśród klientów producentów materiałów budowlanych jest BMI Braas. Firma oferuje szeroką gamę wysokoparoprzepuszczalnych membran trójwarstwowych oraz czterowarstwowych o doskonałych parametrach technicznych i funkcjonaloności dostosowanej do potrzeb każdego rozwiązania dachu skośnego. Bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe to cecha wyróżniająca membrany BMI Braas zapewniająca inwestorowi bezpieczny dach nad głową a wykonawcy komfort prac oraz bezpieczeństwo w trakcie montażu. Co ważne, jakość membran producenta poświadczona jest rekomendacjami m.in. niemieckiego zrzeszenia dekarskiego ZVDH oraz certyfikatami TU Berlin, DinPlus, a także certyfikatem “Deklaracji Środowiskowej” IBU (Instytutu Budownictwa i Ochrony Środowiska). Większość z membran objęta jest 10 lub 15-letnią gwarancją funkcjonalności.

Przekładowe membrany od BMI Braas

Oferta membran dachowych BMI Braas obejmuje kilka ciekawych rozwiązań. Wśród nich wystąpują m.in.: Divoroll Clima+ S i Divoroll Maximum+ 2S – zaawansowane technicznie, funkcjonalne i ekologiczne membrany dachowe. Znak S, którym sygnowane są produkty, oznacza, że posiadają samoprzylepne paski, co gwarantuje nie tylko wodo- i wiatroszczelność, ale także łatwość oraz pewność wykonania prac dekarskich. Obie membrany przeznaczone są do stosowania na dachach skośnych bezpośrednio na termoizolację, jak również na deskowanie.

Braas Divoroll Clima +2S
Braas Divoroll Clima +2S

Wysokoparoprzepuszczalna membrana Divoroll Clima+ S poprawia właściwości izolacyjne  budynku i pozwala zaoszczędzić energię. Jej refleksyjna powłoka zewnętrzna odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. W rezultacie Braas Divoroll Clima+ S w czasie upałów obniża ilość ciepła wnikającego przez dach nawet do 21% a temperaturę na poddaszu o 3°C. Zimą z kolei może redukować nawet do 30% ciepła uciekającego przez dach do atmosfery. Dzięki temu w całym budynku, a przede wszystkim na poddaszu, latem jest chłodniej a w czasie mrozów cieplej. Braas Divoroll Clima+ S jest membraną oddychającą, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, dzięki czemu usuwa wilgoć przenikającą przez ocieplenie. Jest też odporna na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody o wartości ponad 3000 mm, co zapewnia ochronę ocieplenia przed wilgocią z zewnątrz.

Braas_Maximum+ 2 S
Braas_Maximum+ 2 S

Drugą ciekawą propozycją od BMI Braas jest uniwersalna membrana Braas Divoroll Maximum+  2S. Dzięki czterem warstwom posiada wyjątkową wytrzymałość na rozdarcia. Jej powłoka jest antypoślizgowa i odporna na opady atmosferyczne. Produkt cechuje się najwyższym parametrem odporności na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody > 5000 mm.

Szczegółowe parametry techniczne produktów są dostępne na stronie producenta.

Opisane powyżej membrany to tylko przykłady dostępnych w ofercie BMI Braas propozycji. W przypadku wątpliwości co do wyboru odpowiednich materiałów, warto skontaktować się z Certyfikowanym Dekarzem Braas. Jako profesjonalista w swoim fachu doradzi i dopasuje odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się oddychającym, chroniącym przed trudnymi warunkami atmosferycznymi warunkami dachu przez długie lata.

5/5 - (15 votes)

Data publikacji: 27 stycznia, 2021

Autor:

5/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły