Membrana dachowa

Membrana DuPont™ Tyvek® UV Façade wyposażeniem domu pasywnego BEEdomus®

BEEdomus® – to koncepcja okrągłych, drewnianych domów o wysokich wymaganiach środowiskowych dostępnych w różnych rozmiarach. Projekt zakłada czerpanie z lokalnych zasobów (sosna morska z regionu Landes, Francja) oraz z miejscowej siły roboczej, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę. Ten innowacyjny projekt domu wyposażony jest w membranę DuPont™ Tyvek®UV Facade, która chroni go od zewnątrz, za otwartą drewnianą okładziną.

“System elewacyjny w postaci desek z otwartymi przestrzeniami pomiędzy nimi powoduje, że ochronna membrana umieszczona bezpośrednio za nimi, jest narażona na promienie UV i deszcz przez cały cykl życia budynku. Dlatego też musieliśmy znaleźć materiał, który nie tylko ochroni budynek w długim okresie czasu, ale także spełnia nasze bardzo wysokie wymagania” – wyjaśnia Serge Lochu, twórca pomysłu BEEdomus®.

Odpowiednie normy spełniła membrana DuPont™ Tyvek® UV Façade. Ten innowacyjny produkt służy do długotrwałej ochrony termoizolacji i konstrukcji budynków pod systemami okładzin elewacyjnych z otwartymi łączeniami i odpowiada standardowi IT THERE 13859-2. Jak wszystkie membrany DuPont™ Tyvek®, ta także jest niezwykle lekka, elastyczna i łatwa w montażu.

Membrany DuPont™ Tyvek® zapewniają skuteczną i długotrwałą ochronę przed szkodliwymi działaniami kapryśnej pogody, ich skuteczność i innowacyjność została doceniona i nagrodzona prestiżowym Q-Mark przez “UK Timber Frame Association” (Wielka Brytania).

Więcej informacji o DuPont™ Tyvek® i jego właściwościach: www.tyvek.pl
Więcej informacji o BEEdomus®: www.beedomus.com

ASZ

4.9/5 - (10 votes)

Data publikacji: 5 czerwca, 2013

Autor:

4.9/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Nelka
    czwartek, 4 kwietnia, 2019

    A gdzie takie domy się znajdują? Bo może i fajnie wyglądają, ale w środku to są zupełnie niepraktyczne, ciężko w nich cokolwiek ustawić, bo mebli pasujących do półokrągłych ścian jakoś jeszcze nie widziałam.

Podobne artykuły