Izolacje dachowe

MEMBRANA EPDM – moda w budownictwie czy materiał na miarę XXI wieku?

W dzisiejszym świecie ludzie w każdym aspekcie swojego życia podążają za modą i trendami. W dziedzinie, jaką jest budownictwo, również jest to wyczuwalne. Śmiało można powiedzieć, że aktualnymi nurtami w budownictwie są ekologia oraz prostota formy współgrająca z funkcjonalnością i niezawodnością.

Firma Galeco od wielu lat stara się podążać za aktualnie panującymi trendami i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało nam się wprowadzić na rynek polski nowy produkt do izolacji dachów płaskich. Jest nim memberana EPDM, która jest kompatybilna z innym innowacyjnym produktem z naszej oferty, jakim są wpusty dachowe.
Wpusty dachowe zostały wprowadzone na nasz rodzimy rynek przez firmę Galeco parę lat temu, i jak się okazuje pomimo początkowych obaw, zostały one świetnie odebrane przez rynek. Dziś wielu projektantów, inwestorów i wykonawców nie widzi innych rozwiązań dla dachów płaskich, jak zastosowanie właśnie wpustów Galeco.

Czym zatem jest membrana EPDM?

Membrana Galeco EPDM czyli etyleno-propylenodienowy-monomer – jest otrzymywana poprzez zwulkanizowanie syntetycznego kauczuku, dzięki czemu jest materiałem ekologicznym i przyjaznym środowisku. Nie zawiera plastyfikatorów, a elastyczność uzyskuje się poprzez specyficzną budowę cząsteczkową, dlatego z biegiem lat nie sztywnieje. Warto podkreślić, że materiał EPDM jest chemicznie martwy, czyli po wulkanizacji nie zachodzą w nim żadne procesy chemiczne zmieniające jego właściwości, dlatego jest trwały.

EPDM znakomicie sprawdza się jako izolacja dachu płaskiego. Stosując membranę EPDM osiągamy szczelność przy jednokrotnym kryciu.
Coraz więcej wykonawców przekonuje się do tego rodzaju rozwiązania ze względu na łatwość montażu. Odbywa się on przy użyciu kleju kontaktowego, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych narzędzi. Warto również podkreślić, że materiał nie starzeje się i jest nieczuły na działanie warunków atmosferycznych. Technologia dachów opartych o membranę EPDM jest od wielu lat rozpowszechniona w takich krajach jak Stany Zjednoczone Ameryki oraz zachodnie kraje Europy.

Warto tutaj nadmienić, iż najstarsze obiekty w tej technologii powstały już pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Damian Dylewski
Doradca Techniczno-Handlowy Galeco

4.9/5 - (40 votes)

Data publikacji: 7 czerwca, 2020

Autor:

4.9/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Roman
  poniedziałek, 8 czerwca, 2020

  Sezon budów domów jednorodzinnych ruszył pełną parą. Chodząc po okolicy przy okazji spacerów z psem oglądam powstające budowle. I 2 domy w pobliżu mają płaskie dachy. Mieszkają w nich już ich użytkownicy i zajmują się oni urządzaniem wnętrza i ogrodu a nie dachu. Sądzę więc że dach pokryty jest podobną membraną. Z bliska wygląda to tak jakby dach był pomalowany czarną farbą. Ciekawe czy będzie takich dachów więcej w mojej okolicy.

 2. Damian
  poniedziałek, 8 czerwca, 2020

  wygląda to elegancko i ważne, że to działa wiele lat, więc musi być dobre. montaż stosunkowo prosty, szczelność, ochrona zapewniona na prawie 50 lat, a więc czego chcieć więcej. oferta od Galeco zawsze sprawdza się.

 3. rbialon
  poniedziałek, 29 czerwca, 2020

  bardzo dobra izolacja dachu

Podobne artykuły