Membrana dachowa

Membrana Permo® Solar SK – stop upałom na poddaszu!

Przez większość roku marzymy o upalnych dniach pełnych słońca, ale gdy już nadejdą po tygodniu mamy dosyć zwrotnikowych temperatur, szczególnie jeśli nie posiadamy klimatyzacji w domu, a sypialnię mamy usytuowaną na poddaszu. Jeżeli na domiar złego, podczas budowy domu nie zadbaliśmy o odpowiednią membranę dachową, mamy skwar nie do wytrzymania. Ulgę przyniosłoby zastosowanie Membrana Permo® SolarSK Klöber-HPi Polska

Permo® Solar SK to 5-warstwowa membrana dachowa, która odbija promieniowanie cieplne. Oprócz tego wyróżnia się również wysokim stopniem wodoszczelności, wytrzymałości mechanicznej, paroprzepuszczalności oraz trwałości.

– Dzięki zastosowaniu warstwy refleksyjnej możliwe jest odbicie do 60% promieniowania cieplnego – mówi Przemysław Skibiński, Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi Polska Sp. z o.o. – co w okresie letnim może obniżyć temperaturę pomieszczeń na poddaszu nawet o 3°. Zimą natomiast warstwa refleksyjna zatrzymuje ciepło w domu.

Membrana Permo® Solar SK - stop upałom na poddaszu!

Często bywa, niestety, że na etapie kładzenia pokrycia dachowego albo zapominamy o naszym przyszłym komforcie, albo zwyczajnie chcemy zaoszczędzić i wybieramy najtańszą membranę i folię dachową. To duży błąd, gdyż dobór i montaż tych akcesoriów wpływa na odpowiednią wentylację czy temperaturę użytkowego poddasza.

Membrana Permo® Solar SK - stop upałom na poddaszu!

Do czego służą membrany – przypomnienie

W połączniu z warstwą izolacji termicznej stanowią niezależną przegrodę izolacyjną. Nieodpowiednio dobrane lub niewłaściwie zamontowane skutkują nie tylko zmniejszeniem komfortu mieszkania na poddaszu, ale również problemami z wilgocią. A stąd już blisko do kosztownych remontów. Dlatego, najlepiej zawczasu poznać najnowsze technologie, aby podczas budowy wymarzonego domu móc skorzystać z najnowszych możliwości oferowanych przez producentów akcesoriów dachowych.

Membrana Permo® Solar SK - stop upałom na poddaszu!

Membrana Permo® solar SK to produkt uniwersalny, z powodzeniem może być stosowana na wszystkie rodzaje dachów spadzistych, z pełnym deskowaniem lub bez. Do jej zalet zaliczyć można również łatwy i szybki montaż i szczelność pokrycia. Dzięki samoprzylepnemu paskowi ani nie przenika wilgoć ani wiatr.

Zastosowanie nowoczesnej membrany nie tylko zwiększa komfort przebywania na poddaszu podczas skwaru, ale też pozwala zredukować koszty klimatyzacji w okresie letnim oraz ogrzewania w zimie. Warto o tym pamiętać.

Więcej szczegółów na www.kloeber.pl

ASZ

5/5 - (12 votes)

Data publikacji: 19 lipca, 2013

Autor:

5/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Klaudia
    środa, 17 kwietnia, 2019

    Na pewno nie warto kupować najtańszej membrany, lecz należy zwrócić uwagę na jej parametry. Dom buduje się przecież na lata, jeśli nie na całe życie. Koszt w tym przypadku w przeliczeniu na czas stosowania jest nie wielki, a oszczędności mogą być duże.

  2. praktyk
    wtorek, 5 maja, 2020

    Warto inwestować w innowacyjne rozwiązania w budownictwie chodzi tu także i pokrycia dachowe.Dzięki zastosowaniu 5-warstwowej membrany dachowej możemy być spokojni o sprawność termiczną naszego dachu oraz wodoodpornoś,a o to przecież nam chodzi inwestując w nowoczesny dach.

Podobne artykuły