Membrany dachowe pro clima

Membrany dachowe pro clima
Membrany dachowe pro clima 

Solitex są pokryte wodoodporną włókniną ochronną z mikrowłókien polipropylenowych, co zapewnia optymalną ochronę przed wnikającą wilgocią. Komórkowa budowa tej warstwy zapewnia wysoki poziom antypoślizgowości.

Zastosowana w membranach folia o jednolitej, monolitycznej budowie (bez porów) zapewnia warstwie wstępnego krycia znacznie lepszą ochronę przed ulewnym deszczem. W odróżnieniu od innych membran dachowych, w których paroprzepuszczalność uzyskiwana jest wskutek wymiany powietrza przez mikroporowatą folię, w przypadku folii Solitex dyfuzja przebiega wzdłuż łańcuchów molekularnych. Oznacza to, że dyfuzja przez monolityczne membrany jest znacznie większa niż przez membrany zbudowane na zasadzie mikroporów. Membrana ta charakteryzuje się współczynnikiem sd < 0,08 m. Gęsta polipropylenowa siatka wzmacniająca prawie podwaja ogólną wytrzymałość izolacji Solitex. Wielowarstwowa budowa membran Solitex pozwoliła wyeliminować „efekt namiotowy” (polega ono na tym, że brezent namiotu przecieka w miejscu zetknięcia z innym elementem). Membrany dachowe pro clima mogą być układane w taki sposób, że przylegają całą swą powierzchnią do podłoża. Zbędne są tu skomplikowane i często nieskuteczne rozwiązania wentylacji przegród dachowych przy okapach, kalenicach, koszach i narożach dachu oraz w miejscach przechodzenia różnych elementów przez połać dachową. Pro Clima Polska na system SOLITEX PLUS daje 50 lat gwarancji.

Wiecej na www.proclima.pl


Data utworzenia: 09.02.2010


Komentarze

  • Kinga napisał(a):

    Rety, aż 50 lat gwarancji? Nieźle. Jeśli ta membrana jest faktycznie szczelna i stanowi ochronę przed nawet ulewnym deszczem to warto ją stosować.

dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Podobne artykuły