Folie wstępnego krycia

Nowoczesne membrany dachowe kontra upały!

W przypadku budowy dachu z poddaszem użytkowym warto zainwestować w wysokiej jakości membranę dachową. Te najnowszej generacji posiadają nie tylko wysokie parametry zapewniające wytrzymałość oraz niezbędną wentylację dachu, ale również dają możliwość odbicia promieniowania cieplnego, co szczególnie docenimy, mieszkając latem na poddaszu.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem podczas projektowania rozkładu pomieszczeń w domu jest przeniesienie części nocnej, czyli łazienki oraz sypialni na poddasze. Są to miejsca, w których warto zadbać o najwyższy komfort mieszkania. O konieczności stosowania membran i folii dachowych wiedzą wszyscy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, w jak dużym stopniu dobór i montaż tych akcesoriów wpływa na komfort mieszkania – w tym odpowiednią wentylację czy temperaturę w przypadku zastosowania membrany z warstwą refleksyjną.

Permo® Solar SK to wysokiej jakości, 5-warstwowa membrana dachowa, która oprócz tego, że wyróżnia się wysokim stopniem wodoszczelności, wytrzymałości mechanicznej, paroprzepuszczalności oraz trwałości, posiada wyjątkową zaletę – odbija promieniowanie cieplne. Dzięki zastosowaniu warstwy refleksyjnej możliwe jest odbicie do 60% promieniowania cieplnego – mówi Przemysław Skibiński, Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi Polska Sp. z o.o. – co w okresie letnim może obniżyć temperaturę pomieszczeń na poddaszu nawet o 3°. Zimą natomiast warstwa refleksyjna zatrzymuje ciepło w domu. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko większy komfort przebywania na poddaszu podczas upałów, ale pozwala również zredukować koszty klimatyzacji w okresie letnim oraz ogrzewania w zimie.

Membrana Permo® solar SK może być stosowana na wszystkie rodzaje dachów spadzistych, z pełnym deskowaniem lub bez. Posiada ona również samoprzylepny pasek klejący zapewniający szybki montaż oraz szczelność pokrycia. Zapobiega to zarówno przenikaniu wilgoci jak również wychładzaniu przez przewiewanie warstwy ocieplenia.

Membrany dachowe w połączniu z warstwą izolacji termicznej stanowią niezależną przegrodę izolacyjną. Niewłaściwe dobrane lub źle zamontowane materiały skutkują nie tylko pogorszeniem komfortu mieszkania na poddaszu, ale również problemami z wilgocią na poddaszu – co w konsekwencji może skutkować koniecznością kosztownych remontów. Dlatego, zanim dokonamy wyboru, warto poznać najnowsze technologie, by podczas budowy wymarzonego domu, móc skorzystać z najnowszych możliwości oferowanych przez producentów akcesoriów dachowych.

Nowoczesne membrany dachowe kontra upały!
Nowoczesne membrany dachowe kontra upały!
4.9/5 - (15 votes)

Data publikacji: 5 grudnia, 2012

4.9/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Agnieszka
    sobota, 14 sierpnia, 2021

    Warto zastosować membranę odbijającą promienie słoneczne. Może taka membrana nie zastąpi klimatyzacji w domu, ale jednak lepiej ją mieć niż gotować się na poddaszu.

Podobne artykuły