Na rynku

MerXu – nowa platforma zakupowa w branży przemysłowej

MerXu to nowa międzynarodowa platforma internetowa dla przedsiębiorców sprzedających i kupujących przede wszystkim w kategoriach przemysłowych takich jak: budownictwo, chemia i metalurgia, elektrotechnika, oświetlenie, ogrzewanie i hydraulika, bhp, narzędzia, przemysł i budowa maszyn, HoReCa oraz wyposażenie biur i przedsiębiorstw. 

Powstała na fundamentach wiedzy i doświadczenia zespołu menedżerów, którzy przez kilkanaście lat z sukcesami rozwijali rynek e-commerce w Polsce i innych krajach regionu. Trzon firmy tworzą Przemysław Budkowski, Tomasz Nowak, Piotr Nowjalis, Sebastian Pietrowski oraz Václav Liška.

Jest również odpowiedzią na ciągły wzrost handlu e-commerce B2B, który na koniec zeszłego roku wyniósł ok. 447 mld złotych i wzrósł o około 30% do ubiegłego roku. Dodajmy do tego również branże przemysłowe, w których procesy nie są jeszcze zdigitalizowane, a którym wychodzi naprzeciw merXu. Dzięki platformie także mniejsi dostawcy mają możliwość włączenia się do realizacji większych projektów.

Platforma tylko dla firm!

Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Nie ma kosztów rejestracji. Jednak tylko firmy mają dostęp do możliwości oferowanych przez merXu.

MerXu łączy ze sobą zarówno małe i  średnie przedsiębiorstwa, jak i duże podmioty, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe. Konsumenci indywidualni nie mogą korzystać z merXu

Aby móc korzystać z platformy wystarczy wypełnić krótki formularz, podając nazwę firmy, adres e-mail, nr tel., państwo, w którym firma jest zarejestrowana oraz NIP lub REGON.

Bezpieczne zakupy tylko u zweryfikowanych dostawców

Firmy mają możliwość kupowania produktów od zweryfikowanych przez merXu dostawców. Platforma dostarcza także swoim użytkownikom dostęp do 10 raportów miesięcznie, które opisują wiarygodność finansową danego podmiotu.

MerXu pozwala na bezpośredni kontakt za pomocą komunikatora. Pisząc do swojego potencjalnego dostawcy, można mu zadać szereg pytań dotyczących dostępności produktu, ostatecznej ceny czy warunków dostawy. To właśnie wyróżnia merXu od innych serwisów – handel między firmami powinien mieć charakter relacyjny, ponieważ  jest bardziej złożony niż transakcje konsumenckie. 

Szeroka oferta

MerXu oferuje ponad dwa miliony produktów, które są istotne dla różnych kategorii przedsiębiorstw. Większość firm może się więc zaopatrywać kompleksowo na merXu w  artykuły budowlane, narzędzia, elementy złączne, okucia i mocowania BHP. 

Konkretny produkt można wyszukać poprzez  wyszukiwarkę na stronie głównej, wpisując nazwę produktu, nazwę producenta lub kod EAN

Po przejściu na stronę wyników możesz dodać dodatkowe filtry wyszukiwania, na przykład zakres ceny, walutę, miejsce wysyłki, stan produktu.

! Wszystkie ceny produktów na platformie podawane są w kwocie netto.

Produkty można wyszukiwać również poprzez drzewo kategorii oraz zapytania ofertowe.

Produkty można wyszukiwać również  poprzez drzewo kategorii oraz zapytania ofertowe.

Zapytania ofertowe

Na merXu dostępna jest też lista publicznych  zapytań ofertowych – miejsce gdzie można wpisać poszukiwany produkt, niedostępny obecnie na platformie. Sprzedający na bieżąco przeglądają listę zapytań ofertowych, oferując kupującym przedmioty, których nie wystawili na merXu, jednak mają w swojej ofercie. 

Po znalezieniu produktu można kontaktować się ze sprzedającym poprzez dostępny komunikator, klikając w opcję POPROŚ O WYCENĘ lub SKONTAKTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ.  

Przed dokonaniem zakupu można zapytać sprzedającego o wszystkie istotne szczegóły: ilość dostępnych przedmiotów, czas realizacji, atesty.

Z poziomu komunikatora można również negocjować cenę produktów.

Z poziomu komunikatora można również negocjować cenę produktów.

Jeśli natomiast decyzja o zakupie została już podjęta, wystarczy kliknąć przycisk “KUP TERAZ”, który poprowadzi do strony, na której sprzedający podaje dane do finalizacji transakcji.

Kupuj i sprzedawaj na merXu na rynkach zagranicznych

Platforma operuje również na rynkach zagranicznych. Obecnie gromadzi kupujących i sprzedających z krajów Unii Europejskiej: Polski, Czech, Słowacji, Estonii, Litwy, Węgier, Niemiec i Rumunii, a już niebawem dołączy Łotwa.

Merxu

Nie ma obawy przed kontaktem ze sprzedającym z Czech, Słowacji czy Węgier, ponieważ dostępny na platformie komunikator na bieżąco tłumaczy wiadomości od kontrahentów. 

Promocje!

Platforma oferuje także wiele działań promocyjnych, dzięki którym kupujący mogą znacznie zaoszczędzić na zakupach robionych na merXu np. Promocja Wymienione w artykule produkty można obecnie kupić na platformie MerXu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Obowiązują aktualnie promocje: “Premia za pierwszy zakup” – merXu zwraca do 1000 PLN za pierwszy zakup, kasa wraca”, robiąc regularnie zakupy na merXu można uzyskać rocznie do 8000 PLN rabatu, member-get-member, zachęcając innych do robienia zakupów na merXu można odebrać 200 PLN za każde polecenie firmy która dokona transakcji na platformie oraz “darmowa dostawa” – merXu pokrywa koszty transportu miedzynarodowego i krajowego do kwoty 1400 PLN.

Masz pytania?

Wyślij na pomoc@merxu.com bądź zadzwoń +48 668338164

Zapraszamy na merXu!


Data publikacji: 15 lutego, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. agrodane
    środa, 20 lipca, 2022

    Dziękuję za bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam

Podobne artykuły