Warsztat

Miarka i poziomica FatMax firmy Stanley

Nowe narzędzia pomiarowe z linii FatMax Xtreme i FatMax firmy Stanley to dobra wiadomość dla fachowców i osób zajmujących się budownictwem i remontami.

W każdej pracy potrzebnych jest wiele urządzeń pomiarowych – są niezbędne zarówno na budowie, jak i podczas remontu czy wykańczania mieszkania. Do podstawowych przyrządów pomiarowych należą miary, koła pomiarowe, poziomice i kątowniki. pozwalają one zmierzenie odległości, sprawdzenie poziomu, na przykład podczas wstawiania nowych drzwi lub okien, a także wyznaczanie odpowiedniego kąta. Nowe narzędzia pomiarowe firmy Stanley z lini FatMax Xtreme i FatMax przeznaczone są dla osób, poszukujących trwałych i niezawodnych urządzeń, ułatwiających rozwiązywanie problemów, jakie pojawiają się w trakcie prac remontowo-budowlanych.

Należy do nich nowa automatyczna, stalowa miara FatMax Xtreme przeznaczona do pomiarów na odległość do 30m i wyposażona w nowoczesny, automatyczny system zwijania oraz blokadę taśmy. Otwarta obudowa miary wykonana jest z aluminium, co zapewnia jej trwałość i wytrzymałość. Pokrycie podziałki miary specjalną polimerową powłoką ochronną dodatkowo chroni ją przed zniszczeniem oraz zapobiega korozji. Dla wygody użytkowania miara została wyposażona taśmę o szerokości 8,5 mm z milimetrową podziałką w drugiej klasie dokładności i wyraźny nadruk z dużą grafiką. Narzędzie posiada również ochronny zderzak, zabezpieczający przed szybkim wycofywaniem taśmy, a także praktyczny zaczep do paska.

Miarka i poziomica FatMax firmy Stanley

Kolejnym narzędziem pomiarowym firmy Stanley jest elektroniczna poziomica FatMax z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem wyposażonym w opcję automatycznego obracania ekranu oraz funkcję kalibracji. Przycisk HOLD pozwala zachować uzyskany pomiar na ekranie wyświetlacza oraz zapamiętać do 9 ostatnich wyników. Poziomica pozwala na pomiar kąta nachylenia w stopniach i procentach z dokładnością do 0,1° przy wyznaczaniu pionu i poziomu, a w pozostałych przypadkach z dokładnością do 0,2°. Bardzo przydatną cechą przyrządu jest także funkcja „fałszywych zer”, pozwalająca obliczyć kąt odchylenia od poziomu bazowego, a następnie dokonać kolejnych pomiarów. Narzędzie posiada także sygnalizator akustyczny, informujący o położeniu 0°, 45° i 90°, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy spojrzenie na wyświetlacz jest utrudnione, na przykład podczas mocowania wiszących szafek kuchennych czy półek. Ponadto narzędzie zostało wyposażone w dwie tradycyjne libelle, dzięki czemu w przypadku wyczerpania baterii nadal spełnia swoje podstawowe funkcje. Poziomica FatMax posiada wodoodporne etui i występuje w trzech rozmiarach 400 mm, 600 mm i 1200 mm.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 18 stycznia, 2013

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły