Akcesoria dachowe

Miasta pełne słońca – projekt UrbanSolPlus

Projekt UrbanSolPlus to samodzielna inicjatywa Instytutu Energetyki Odnawialnej, który jest pierwszym prywatnym instytutem naukowym w Polsce łączącym prace badawcze z działalnością konsultingową dla biznesu między innymi w sektorze energii słonecznej. Oficjalnym partnerem programu jest firma Klöber-HPi – wiodący producent najwyższej jakości akcesoriów dachowych.

Projekt zakłada wypracowanie dobrych praktyk w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii, a szczególnie w kolektory słoneczne wszystkich budynków zabytkowych wymagających renowacji, ale też domów wielorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej wymagających remontów. Bo choć popularność systemów solarnych w naszym kraju systematycznie rośnie, to dotyczy jednak domów nowo budowanych niż remontowanych.

Korzyści

W ramach UrbanSolPlus inwestorzy otrzymają pakiet wyczerpujących informacji, a także, co niezwykle ważne, pomoc w pokonaniu barier stojących przed tego typu inwestycjami dotyczących kwestii formalnych, obejmujących potrzebne pozwolenia oraz możliwość dofinansowania, jak i w kwestii technologicznych.

Miasta pełne słońca – projekt UrbanSolPlus

Zabytki

Narodowy Instytut Dziedzictwa zidentyfikował około 53,5 tys. zabytków. 1/3 z nich jest zrujnowanych i zapewne nie znajdzie chętnych do przeprowadzenia renowacji. Ale cześć z nich ma szansę na zmiany, jak wynika z raportu Buildings Performance Institute Europe w Polsce renowacji podlega 2,5% budynków rocznie.

W najbliższym czasie kolejnym etapem realizacji projektu UrbanSolPlus będzie t publikacja „Poradnika dla inwestorów – wykorzystanie energii słonecznej w budynkach wielorodzinnych poddawanych renowacji”.

Miasta pełne słońca – projekt UrbanSolPlus

Więcej informacjii o projekcie:
http://www.urbansolplus.eu/pl/


Data publikacji: 30 lipca, 2013

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły