Na rynku

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy: duży sukces Polaków

W dniach 26-28 października w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy. Ekipy z Polski wypadły w nich znakomicie, wygrywając w dwóch z trzech kategorii: dach stromy oraz dach metalowy. W kategorii dach płaski najlepsza była Szwajcaria.

Centrum Kongresowe MT Polska w Warszawie stało się areną tegorocznych, 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. Do rywalizacji stanęły reprezentacje 12 krajów z całego świata. Za organizację wydarzenia odpowiadało Polskie Stowarzyszenie Dekarzy we współpracy z Międzynarodową Federacją IFD.

– To już 26 edycja tego wydarzenia. Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku Mistrzostwa odbyły się w Polsce. Na pewno cieszy zwycięstwo drużyn z Polski, co tylko potwierdza wysoki poziom umiejętności rodzimych dekarzy, w który my, jako Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, mamy swój wkład. Jeszcze bardziej natomiast cieszy możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia przez profesjonalistów z całego świata – mówi Anna Deran z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Ważnym partnerem Mistrzostw była firma Monier BRAAS – od lat wspierająca dekarzy oraz organizująca szkolenia i prowadząca program certyfikacji.

Zainteresowanie wzbudzała nie tylko rywalizacja w ramach Mistrzostw. Wydarzenie przyciągnęło bowiem licznych dekarzy i inwestorów, którzy mogli wymieniać się doświadczeniami, a także poszerzać wiedzę na temat materiałów, w oparciu o które pracowały ekipy dekarskie.

W kategorii dach stromy ekipy dekarskie pracowały na systemie dachowym BRAAS z płaską dachówką Teviva CISAR. – Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki, dlatego nie zazdroszczę jury – przyznaje Marek Podeszwa, kierownik działu doradztwa technicznego Monier BRAAS. – Dach stromy układany był z dachówki Teviva CISAR i cieszy nas bardzo, że jedni z najlepszych młodych dekarzy w Polsce i na świecie tak dobrze znają nasz produkt – dodaje.

Polscy dekarze zaprezentowali się znakomicie, a o zwycięstwo nie było tak łatwo. Drużyny z Litwy i Słowacji w przypadku dachu metalowego oraz z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w kategorii dach stromy cały czas deptały Polakom po piętach. Jeśli chodzi o dach płaski, bezkonkurencyjna okazała się Szwajcaria, za którą uplasowały się Austria i Estonia.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 13 listopada, 2016

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły