Na rynku

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy w Belfaście

Podczas organizowanych przez Międzynarodową Federację Dekarską (IFD), 23. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Belfaście w kategorii „dachy metalowe” wygrała drużyna młodych Dekarzy z Francji wyprzedzając ekipę z Wielkiej Brytanii i Belgii. RHEINZINK (Francja) po raz pierwszy wystąpił jako sponsor tej młodej ekipy.

RHEINZINK od dawna przywiązuje uwagę do jakości prac blacharskich, wspierając utalentowane osoby od samego początku ich kariery zawodowej, niezależnie od szerokości geograficznej. To się sprawdziło i tym razem – powiedział Thierry Bacci, dyrektor generalny RHEINZINK (Francja), wręczając podziękowania młodym wykonawcom. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wystawia swoich reprezentantów w mistrzostwach od roku 2004, kiedy to po raz pierwszy drużyna PSD wystartowała w zawodach organizowanych w Belgii. Kolejne mistrzostwa organizowane były w RPA w 2005 r. Podczas Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w 2006 r. w Krakowie gdzie PSD było organizatorem, reprezentacja młodych Dekarzy zdobyła dwa najwyższe miejsca na podium w kategorii dachów “stromych i płaskich”.

Następne dwa lata (Węgry, Czechy) nie przyniosły medali młodym dekarzom z Polski, dopiero zeszłoroczne mistrzostwa organizowane w Rosji reprezentacja PSD zakończyła ze srebrnym medalem w kategorii dachów “płaskich”. Wyłonieni podczas V Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy w Poznaniu 24 lipca 3 najlepsze drużyny w kategoriach konkursowych „dachy płaskie”, „dachy metalowe” oraz „dachy strome” nie zdobyły żadnego medalu.