Na rynku

Mistrzowie dekarstwa wyróżnieni!

Już od ponad dekady program SUPERDEKARZ zaprasza profesjonalnych wykonawców dachów do rywalizacji o tytuł SUPERDEKARZA ROKU. 15 lutego 2019 w Łodzi rozstrzygnięto konkurs i podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ, tytuł wręczono Jerzemu Orłowskiemu z Pyrzyc. Również 16 innych uczestników zostało wyróżnionych statuetkami SUPERDEKARZA REGIONU.

Początki programu SUPERDEKARZ sięgają 2008 roku, kiedy to marka Braas podjęła inicjatywę zintegrowania środowiska dekarzy i podnoszenia ich kwalifikacji na rozwijającym się i coraz bardziej specjalizującym się rynku. Inicjatywa ta przerodziła się wkrótce w największy w Polsce program zrzeszający 900 dekarzy. Rywalizacja stanowi tu skuteczną motywację dla rozwoju uczestników.
Uczestnicy mierzą się w konkurencjach m.in. na największą ilość położonych dachów oraz biorą udział w szkoleniach dotyczących szeroko pojętego dekarstwa – zarówno wykonawstwa, jak i marketingu. Wyłonionych stu najlepszych uczestników programu otrzymuje zaproszenia na doroczną galę SUPERDEKARZ.

Gala SUPERDEKARZ 2019

W tym roku Gala miała szczególny – jubileuszowy charakter. Odbywając się po raz dziesiąty, była okazją do refleksji i podsumowań. Nie zabrakło też omówienia zmian, które przeszła branża dekarska w ciągu minionej dekady.

Momentem kulminacyjnym gali było ogłoszenie laureatów konkursu – najlepszych wykonawców – dekarzy minionego roku. Tytuł SUPERDEKARZA ROKU 2018 przypadł wielokrotnemu finaliście – Jerzemu Orłowskiemu (firma Usługi Ogólnobudowlane “Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce). Na podium znaleźli się również: Daniel Czarnecki (firma: Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński) oraz Andrzej Bylski (Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin).
Szesnastu innych dekarzy, najlepszych w kilkunastu regionach Polski, zostało uhonorowanych tytułem SUPERDEKARZ REGIONU.

Mistrzowie dekarstwa region wschód

Region wschód

Przyznano również nagrody według specjalnych kategorii: najwięcej dachówek Cisar zostało ułożonych przez Mariana Małkę. Andrzej Bylski z kolei wykorzystał najwięcej oryginalnych akcesoriów dachowych Braas. Nagrodę dla najbardziej aktywnego debiutanta programu otrzymał Grzegorz Kamieński. Od czasu wprowadzenia w 2017 roku pionierskiej na polskim rynku dekarskim usługi – Gwarancji Systemowej Braas, po raz drugi przyznano wyróżnienie dla dekarza, który ułożył najwięcej dachów objętych tą usługą. Statuetkę tę zdobył ś.p. Mariusz Staszko (Zakład Ogólnobudowlany Mariusz Staszko, Dobiesław, woj. zachodniopomorskie).

Mistrzowie dekarstwa region zachód

Region zachód

Podczas X Gali SUPERDEKARZ nie brakowało uroczystych podsumowań minionej dekady. – Jestem niezwykle dumny i wzruszony, że udało nam się połączyć wizją wspólnej zabawy i rywalizacji zawodowej kilkuset najlepszych wykonawców dachów w Polsce! Co najważniejsze, są to ludzie, którzy wraz z nami wierzą w wartość wysokiej jakości produktów i wykonania. Ta „strategia jakości”wygrywa nad „strategią niskiej ceny”. Uczestnicy programu SUPERDEKARZ odnoszą sukcesy na rynku – zdobywają klientów, również poza granicami kraju, otrzymują kolejne rekomendacje od klientów, rozbudowują swoje firmy. To wspaniali fachowcy, wspierający się koledzy po fachu i coraz bardziej doceniani przez klientów specjaliści. Dziękuję za to, że jesteście z nami! – wygłosił Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas.

Od lewej: Grzegorz Barycki, Andrzej Bylski, Jerzy Orłowski, Daniel Czarnecki oraz Andrzj Dadas

Od lewej: Grzegorz Barycki, Andrzej Bylski, Jerzy Orłowski, Daniel Czarnecki oraz Andrzj Dadas

Organizatorzy programu wskazują, że od czasu jego powołania w 2009 roku, ilość zgłoszonych do programu budów wzrosła aż o 100%. Przyrost punktów przyznanych dekarzom za zgłoszone dachy wzrósł o 170%. Przez czas trwania programu, tj. minioną dekadę, uczestnicy zdołali położyć 8,3 mln m2 dachów. Biorąc pod uwagę same dachówki technologii Cisar, to 1,7 mln ułożonych m2.
Oprócz tego, spośród ponad 800 Superdekarzy, aż 279 uhonorowano tytułem Certyfikowanego Dekarza Braas, poświadczającym odbyte szkolenia i pomyślną weryfikację ich dzieł przez specjalistów producenta marki Braas. Dekarze posiadający Certyfiat Braas mogą dodatkowo oferować swoim klientom Gwarancję Systemową. Przez ostatnie 1,5 roku z opcji tej skorzystało już 300 polskich rodzin! Jubileuszową X Galę SUPERDEKARZ poprowadził Tomasz Kammel. Atrakcją dla zgromadzonych był koncert takich gwiazd, jak Andrzej Piaseczny, Margaret, Natalia Szroeder czy Tomson przy akompaniamencie Torres Brothers z gościnnym udziałem Jose Torresa. Kolejna, XI edycja programu, właśnie ruszyła! Wszyscy dekarze zainteresowani przystąpieniem do programu mogą czuć się zaproszeni. Organizatorzy czekają na Wasze zgłoszenia.

Superkobiety 2018

Superkobiety 2018

WYNIKI PROGRAMU
SUPERDEKARZ 2018

ZWYCIĘZCY KRAJOWI

I miejsce – Jerzy Orłowski – Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce
II miejsce – Daniel Czarnecki – Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Szczecin
III miejsce – Andrzej Bylski – Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin

ZWYCIĘZCY REGIONALNI

1. Rafał Szczepański – Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice.
2. Łukasz Budzyński – Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe
3. Henryk Klóska – Klóska Henryk Firma Remontowo-Budowlana, Rytro
4. Roman Dyduch – F.U.H. Dachbud, Orzesze
5. Zbigniew Gozdur – Best-Dach, Radom
6. Jerzy Łączyński – Domino Dach, Mińsk Mazowiecki
7. Henryk Labisz – DACHER, Chrząstowice
8. Damian Rolla – DACH-SYSTEM, Głogów
9. Franciszek Tusk – Zakład Dekarsko-Blacharski, Gowidlino
10. Adrian Woźniak – U.R.B Adrian Woźniak, Gorenice
11. Marcin Kaczmarek – Dachy Kaczmarek, Kazimierz Biskupi (pow. koniński)
12. Dariusz Marzec – Marzec-Dach, Nowa Korzeniówka (pow. płocki)
13. Tomasz Sokołowski – Systemdach, Białystok
14. Paweł Kowalski – Power-Dach, Lublin
15. Grzegorz Goszczyński – G-System Grzegorz Goszczyński, Jordanów Śląski
16. Krzysztof Bratek – Bratex, Ćwiklice (pow. pszczyński)

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

1. ś.p Mariusz Staszko – Mistrz Gwarancji Systemowych 2018, Zakład Ogólnobudowlany Mariusz Staszko, Dobiesław, woj. zachodniopomorskie
2. Grzegorz Kamieński – Debiut 2018 roku, NGPROF Grzegorz Kamieński, Białystok
3. Andrzej Bylski – Mistrz Akcesoriów 2018, Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin
4. Marian Małka – Mistrz Dachówek Cisar 2018, Usługi Blacharsko-Dekarskie, Piła

Więcej informacji na www.superdekarz.pl

5/5 - (46 votes)

Data publikacji: 2 maja, 2019

Autor:

5/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. polecający
    czwartek, 2 maja, 2019

    Wybory najlepszych dekarzy mają nie tylko prestiżowe znaczenie dla laureatów. Są również cenną wskazówką dla potencjalnych inwestorów przy wyborze wykonawcy dla planowanej budowy. Laureaci plebiscytu SUPERDEKARZ z pewnością charakteryzują się wysokim poziomem wiedzy dekarskiej, sumiennym wykonawstwem, dysponują profesjonalnym sprzętem i zasługują na uznanie zleceniodawców.

  2. Paweł B.
    czwartek, 2 maja, 2019

    Plebiscyt SUPERDEKARZ to cenna inicjatywa, dzięki której potencjalny inwestor wie gdzie może się zwrócić ze swoim projektem i będzie pewien, że jest to sprawdzony i polecany wykonawca. Jest to bardzo istotne dla kogoś kto nie ma wiedzy, a buduje najważniejszą dla siebie rzecz jaką jest dom. Świadomość, że firma została zweryfikowana przez fachowców to ważny argument przy wyborze.

Podobne artykuły