Obróbka komina

MK Systemy Kominowe – kominiarz potrzebny od święta

Jeszcze w XVIII wieku kominy wielu budynków na Śląsku budowano z desek i gliny. Nic dziwnego, że dochodziło do tak wielu pożarów w domach, kościołach i innych budynkach. Dopiero w 1764 roku władze nakazały budowę kominów z niewypalonej cegły przy użyciu piasku i słomy. Ustalone wówczas przepisy bardzo dokładnie określały nie tylko wielkość cegieł, ale też samego komina. Wciąż dochodziło jednak do pożarów z powodu zanieczyszczeń kanałów wentylacyjnych. Kominiarze mieli pełne ręce roboty. Przy Systemach Kominowych MKS nie bardzo mają co robić. Oprócz rutynowych kontroli, rzecz jasna.

MK Systemy Kominowe marki Invest

Rodzina produktów serii Invest marki powiększa się o kolejny system. MKS Invest to jednościenna wkładka kominowa o grubości ścianki 0,4 mm przeznaczona do kotłów atmosferycznych zasilanych gazem lub olejem.

Charakterystyka produktu

Skierowana do najbardziej wybrednych klientów seria Invest to linia produktów o najwyższej jakości stosowanych materiałów przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Standardowe produkty poddano liftingowi i przygotowano je w zoptymalizowanych parametrach. Dzięki temu możliwa była redukcja cen bez uszczerbku na jakości, która w dalszym ciągu gwarantuje klientom niezawodność.

Elementy MKS Invest wykonano z blachy kwasoodpornej o grubości 0,4 mm, występuje w wersji średnicy do 200 mm włącznie. Co ciekawe, system może pracować tylko na sucho w temperaturze do 450 stopni Celsjusza.

Nowe systemy MKS posiadają 20 letnią gwarancję.

MK Systemy Kominowe – kominiarz potrzebny od święta

ASZ

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 31 marca, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Bogdan
    wtorek, 19 marca, 2019

    Czasy zmieniły się i zmieniła się technologia stosowanych materiałów. Dzięki doświadczeniu poprzednich pokoleń taka firma jak Invest wynalazła wkładkę kominową aby ułatwić nam życie. W przypadku takiego systemu kominowego mamy szczelny przewód kominowy.

Podobne artykuły