Narzędzia ręczne

Młotki Picard: Od 1857 roku made in Germany

Już w 1857 roku Johann Hermann Picard trafił w dziesiątkę, gdy w swojej małej kuźni dał początek firmie produkującej narzędzia. Jego cel od lat pozostaje ten sam: chce produkować najlepsze i najbezpieczniejsze narzędzia dla wymagających użytkowników.

Picard młotki dla wymagających

Szczególne wymagania, jakie firma Picard stawia swoim produktom, przekładają się na najbogatszą na światowym rynku ofertę młotków klasy premium. Droga do sukcesu to ciągłe ulepszenia i innowacje – możliwe nawet w przypadku tak prostego narzędzia, jakim jest młotek. Czy to tradycyjna ręczna robota, czy też konstruowanie wspomagane komputerowo – w procesie produkcyjnym w każdym miejscu stosuje się zawsze właściwą technologię.

 Fabryka Picard w Wuppertalu
Fabryka Picard w Wuppertalu

Kompleksowa oferta Picard

Produkty Picard wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością. Ciągłym udoskonaleniom podlega także ich ergonomia, a tym samym design: dzięki swojemu wzornictwu i innowacyjności wykonany z jednego kawałka stali młotek ciesielski Picard 790 ½ ze skórzaną rękojeścią zdobył w 2016 roku nagrodę Red Dot Award. Jest on ucieleśnieniem i odzwierciedleniem tradycji, perfekcji oraz ducha nowatorskiego jednej z wiodących niemieckich firm wytwarzających narzędzia kute. Dzięki zastosowaniu doskonałych materiałów młotki Picard z jednego kawałka stali to narzędzia najwyższej klasy, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Młotki z jednego kawałka stali to nie wszystko – firma ma w swojej ofercie ponad 350 różnych młotów.

„Takie narzędzia może tworzyć tylko ten, kto zna się na rzemiośle”, to zasada firmy z tradycjami, która swój szeroki asortyment dostosowuje do wymagań ludzi pracujących w różnych zawodach rzemieślniczych, takich jak cieśle, stolarze, specjaliści obróbki metalu i złotnicy. Od wielu lat fachowcy z najwyższą dokładnością i dbałością wykonują swoją pracę, używając przy tym oryginalnych młotków Picard i innych specjalistycznych narzędzi. „W Picard wiemy dokładnie, co zrobić, aby materiał i kształt młotka były dopasowane do technologii produkcji i potrzeb użytkownika”, mówi dyrektor zarządzający Frank Simon.

Dyrektor zarządzający Frank Simon
Dyrektor zarządzający Frank Simon

Staranna produkcja

Z wielką dokładnością i dbałością o szczegóły z wielu setek ton stali specjalnej produkuje się rocznie niemal milion młotków. Stal specjalna powstaje na bazie własnej receptury Picard, dzięki czemu jakością znacznie przewyższa stal C45. Aby móc kontrolować wszystkie czynniki i dbać o jakość, firma Picard sama wykonuje i konstruuje swoje formy kowalskie do produkcji narzędzi. Powstające w ten sposób produkty końcowe wykraczają daleko poza standardy zdefiniowane w najróżniejszych normach. Narzędzia Picard po dziś dzień produkuje się w fabryce w Wuppertalu, a tym samym są to produkty w 100% „Made in Germany”. Firma eksportuje towary do wszystkich krajów europejskich, a także poza Europę.

Historia produkcji

Pierwsze lata i dziesięciolecia działalności firmy, która dziś zatrudnia 70 pracowników, cechował ciągły wzrost produkcji, zatrudnienia i stosunków handlowych. Od 1920 roku na stałe wyspecjalizowała się w produkcji młotków. W połowie lat pięćdziesiątych ostatniego stulecia firma Picard wprowadziła na europejski rynek narzędzia z trzonkiem z rurki stalowej. Takie rozszerzenie asortymentu dało solidne podstawy do zdobycia pozycji lidera na dzisiejszym rynku.

Poszerzenie oferty

W 2006 roku do marki produktów premium dołączyła druga marka – Ruthe – która obejmuje niedrogie młotki o sprawdzonej jakości: obuchy młotków Ruthe są sprowadzane z Azji. Kontrole jakości prowadzone przed wysyłką i po dotarciu na miejsce, a także stały nadzór podczas produkcji sprawiają, że młotki Ruthe to korzystna alternatywa w segmencie produktów zorientowanych na cenę. Strategia dwóch marek pozwala firmie Picard skierować swoją ofertę produktów do dwóch różnych grup klientów, tak aby każda z nich znalazła dla siebie narzędzie w odpowiednim segmencie jakości i ceny.

Picard produkuje młotki od 1857 roku

W 2017 roku Erwin Halder KG, także przedsiębiorstwo z siedzibą w Niemczech, przejęło bogatego w tradycję producenta młotków, firmę Joh. Hermann Picard GmbH & Co., a także jej stuprocentową spółkę córkę Ruthe Hammerfabrik GmbH & Co. KG. Obie firmy tworzą dzisiejszą Picard GmbH. Marki te są prowadzone dalej w dotychczasowych niezależnych segmentach.

Asortyment marek Halder, PICARD i RUTHE komponuje się ze sobą niemal idealnie i obejmuje kompletny wachlarz wszelkiego rodzaju młotków. Szeroką ofertę najróżniejszych młotków Picard uzupełniają młotki z miękkim bijakiem marki Halder.

Frank Simon jest nadal dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za strategię spółki. Pozwoliło to na zapewnienie i kontynuację pomyślnego rozwoju firmy PICARD w ostatnich latach.

Przedstawiciel handlowy: Basta Hurt sp. z o. o. ul. Powstańców Wielkopolskich 55 62-053 Mosina – Drużyna tel. +48 61 813 25 84 www.bastahurt.pl hurtownia@bastahurt.pl

Sklep internetowy: Profitechnik tel. +48 61 222 21 97 www.profitechnik.pl

4.9/5 - (31 votes)

Data publikacji: 14 lipca, 2019

Autor:

4.9/5 - (31 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. narzędziowiec
    niedziela, 14 lipca, 2019

    Młotek to podstawowe narzędzie dekarza. Bez tego jakże profesjonalnego narzędzia nie byłoby możliwości wykonania solidnego pokrycia dachowego. Ale wachlarz tego narzędzia jest wielce różnoraki. Praktycznie w każdej dziedzinie budownictwa produkowane młotki są przystosowane do konkretnego zadania.

  2. Wanda
    piątek, 19 marca, 2021

    350 różnych młotów w ofercie firmy to gwarancja, że firma zna się na rzeczy i temat młotków nie jest jej obcy. Poza tym firma działa już tak długo na rynku i ma ciągle nowych odbiorców, więc jakość jest na pewno właściwa.

Podobne artykuły