Elektronarzędzia

Moc i niezawodność w każdej sytuacji System 18V elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego

Cała naprzód: drewniane konstrukcje i rozbudowa wnętrz z systemem 18V Festool.
Bezprzewodowe, elastyczne, a jednocześnie trwałe i mocne elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego: przy wznoszeniu konstrukcji drewnianych oraz wykańczaniu wnętrz system 18V Festool jest bezkonkurencyjny.


W przypadku konstrukcji drewnianych, a zwłaszcza elewacji i wnętrz, liczy się moc, wytrzymałość i swoboda, jaką zapewniają bezprzewodowe elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego. System 18V Festool tworzy wiele akumulatorowych elektronarzędzi – ręczna pilarka tarczowa HKC 55, wiertarko-wkrętarka udarowa PDC 18/4 oraz wyrzynarka PSC 420 Li. Pracę umili zaś wytrzymałe i wodoodporne radio budowlane Sysrock BR 10 DAB+, również należące do systemu 18V.

Elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego: ręczna pilarka tarczowa Festool HKC 55

Ręczna pilarka tarczowa Festool HKC 55

Elewacje: dokładne cięcie bez przewodu

Montaż konstrukcji drewnianej trudno sobie wyobrazić bez akumulatorowej ręcznej pilarki tarczowej HKC 55. Tym kompaktowym narzędziem można szybko i czysto ciąć drewniane belki i ramy o grubości do 40 mm. Do mocowania belek służy akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa PDC 18/4. Funkcja udarowa jest szczególnie przydatna, jeśli mamy do czynienia z murowanym podłożem. Montaż usprawnią wszechstronne nasadki. Za pomocą głowicy kątowej AU-43 FFP można na przykład skręcać elementy elewacji w trudnych miejscach i pod różnymi kątami. Po zakończeniu montażu elewacji narożniki są równo przycinane.

„Zwłaszcza podczas cięcia narożników ściany zewnętrznej wymagana jest absolutna precyzja” – wyjaśnia Sławomir Trojan, trener i ekspert zastosowań Festool. I dodaje: „Szyna prowadząca FS/2 jest w tym wypadku niezbędna, aby zapewnić równomierne cięcie wzdłuż krawędzi, gdyż ma możliwość regulacji długości od 800 do 5000 mm. Szyna ta stanowi również dużą pomoc podczas cięcia ościeży okiennych”. Do tworzenia precyzyjnych wycięć na kanały wentylacyjne lub kominy Sławomir Trojan poleca akumulatorową wyrzynarkę PSC 420 Li.

Elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego: wyrzynarka Festool PSC 420 Li

Wyrzynarka Festool PSC 420 Li.

Rozbudowa wnętrz – elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego: bez przewodu i bez komplikacji

W trakcie rozbudowy wnętrz osprzęt wnoszony jest do budynku. Dzięki Systainerom i narzędziom bezprzewodowym można to zrobić szybko i bez komplikacji. A podczas przerwy na posiłek za pomocą szybko działającej ładowarki SCA 8 z technologią Airstream ładowane są akumulatory: BP 18 Li 5,2 AS Ah i BP 18 Li 6,2 AS. Inteligentny system chłodzenia sprawia, że po bardzo krótkim czasie dostępne jest ponad 80 proc. mocy baterii. Wracając do narzędzi – elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego: do mocowania drewnianej konstrukcji w suchej zabudowie konieczne jest użycie wielu drewnianych belek. Przycina się je za pomocą HKC 55 – a przykręca przy użyciu PDC 18/4. Po przycięciu płyt gipsowo-włóknowych lub karton-gipsowych przykręca się je do konstrukcji za pomocą akumulatorowej wkrętarki budowlanej DWC 18-2500. Podczas pracy ponad głową DWC z podajnikiem sprawdza się dzięki swojemu niewielkiemu ciężarowi.

Polecamy połączenie jej z bardzo lekkim, kompaktowym akumulatorem BP 18 Li 3,1 o wadze 400 g. Razem: 2 kg. Kolejną zaletą tej wkrętarki jest funkcja start/stop – bezszczotkowy silnik elektryczny nie pracuje na biegu jałowym, pomiędzy przykręcaniem kolejnych śrub. Rezultat: do 40% większa wydajność wkręcania przy jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki podajnikowi wkręty są przykręcane sprawnie, jeden za drugim – po zakończeniu pracy pozostaje więcej zasłużonego czasu wolnego. A wtedy przyda się jeszcze jedno „elektronarzędzie“: radio budowlane Sysrock BR 10 DAB+.

Elektronarzędzia dla budownictwa drewnianego: wytrzymałe i wodoodporne radio budowlane Festool Sysrock BR 10 DAB+

Wytrzymałe i wodoodporne radio budowlane Festool Sysrock BR 10 DAB+

Więcej informacji na temat systemu 18V Festool można znaleźć na stronie www.festool.pl/kampanie/18-v

www.festool.pl/ciesielstwo

5/5 - (21 votes)

Data publikacji: 28 lutego, 2018

Autor:

5/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły