Blachy dachowe

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy

Zapowiadany produkt, który niewątpliwie wnosi prawdziwą innowację do rozwijającego się trendu pokryć dachowych na rąbek stojący, stał się faktem. Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy jest już dostępny w sprzedaży.

Zagorzali zwolennicy oryginalnego krycia na felc w sposób szyderczy i subiektywny, wyrażają swoje zdanie poprzez komentarze pod postami dotyczącymi coraz to bardziej atrakcyjnych wizualnie projektów z rąbkiem zatrzaskowym. Wypowiedzi pozostawione z nadzieją na brak komentarza „to nie jest prawdziwy rąbek”, „po co się oszukiwać”, „tandeta”, nie pozostają bez mocnej kontry ze strony producenta Bratex Dachy. Odpowiedź jest krótka – każda technika ma swoją charakterystykę i obszar zastosowania. Podczas gdy rąbek na felc dedykowany jest do trudnych dachów o nieliniowym kształcie powierzchni, do układania na mijankę i pod niestandardowe materiały, jak cynk czy miedź, to rąbek zatrzaskowy znajduje swoje miejsce w masowej aplikacji bez uszczerbku na jakości z zachowaniem akceptowalnej ceny za materiał i robociznę.

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Dachy

Modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Dachy

Spółka Bratex Dachy poświęciła 4 lata pracy na stworzenie modułowego rąbka zatrzaskowego, który częściowo obejmie kolejny obszar zastosowań rąbka felcowanego. Koncepcja zastosowania rąbka Savoy opiera się na krótkich arkuszach o dwóch długościach, tj. podstawowej i uzupełniającej. Arkusze posiadają szereg cech – wycięć, zacięć, zagięć i tłoczeń, czyniących wyrób produktem modułowym. Blachy układają się jak klocki Lego z precyzyjnym zachowaniem wymaganej geometrii. Produkt układa się wyjątkowo szybko, po prostu nasuwa się arkusz, odkleja pasek z uszczelki butylowej, zatrzaskuje i przykręca. Naprzemienne krycie przenosi połać w okres stylu retro, dodatkowo zastosowanie jednego z dziesięciu unikatowych kolorów Residential Buildings Design Colors dodaje bezprecedensowej formy poszycia.

Krótkie arkusze niwelują do praktycznego minimum efekt liniowej rozszerzalności termicznej. Długości są optymalizowane w aplikacji RoofingCAD, która automatycznie dobiera wymiary pod konkretny dach, aby uniknąć niepotrzebnego odpadu. Wyrób dostępny jest w większości wariantów z oferty Bratex Dachy w grubości 0,5 mm. Długość całkowita modułu podstawowego to 106-406 cm, a uzupełniającego 56-206 cm. Szczegóły dostępne są w katalogu przekrojowym producenta.
Spółka Bratex Dachy przez ostatnie dwa lata prowadziła prace także nad nowym systemem rynnowym o prostym przekroju. Właśnie rozpoczęła się realizacja projektu i już w 2022 roku firma zaprezentuje całkowicie nowy system w jednolitym wykonaniu (bez spawania i lutowania), dokładnie w tej samej technice wykonania co system okrągły. Produkt będzie cechował się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, ze strefy stylistyki oraz montażu.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp.k.
39-200 Dębica, ul. Przemysłowa 22
infolinia 801 081 018
info@bratex.pl
www.bratex.pl

5/5 - (16 votes)

Data publikacji: 3 października, 2021

Autor:

5/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły