Warsztat

Modułowy system barier PROSAFE

Podstawową zaletą mobilnego systemu barier PROSAFE jest to, iż jest to system umożliwiający zbiorowe zabezpieczenie osób wykonujących prace na wysokości na dachu płaskim. Modułowa konstrukcja systemu pozwala na wykonanie zabezpieczenia w praktycznie dowolnym miejscu bez konieczności ingerencji w podłoże.

Zalety

Kluczową zaletą systemu PROSAFE jest modułowa konstrukcja przy stosunkowo niewielkiej liczbie elementów składowych. Dla użytkowników zabezpieczeń zbiorowych ważna jest możliwość montażu i demontażu fragmentów balustrad w celu ich wykorzystania w innym miejscu.
modulowy-system-barier-prosafe_1
Bardzo istotny jest brak konieczności spawania, wyginania i innych obróbek ślusarskich w miejscu instalacji systemu, a co za tym idzie – brak konieczności ingerencji w poszycie dachu.

Bariery Prosafe mogą być używane na nawierzchniach bitumicznych, betonowych, asfaltowych oraz krytych membranami PCV, których kąt nachylenia nie przekracza 5°.

Cechy

Modułowy system barier PROSAFE oparty jest na zasadzie przeciwwag. Konstrukcja składa się z ergonomicznych obciążników wyposażonych w uchwyt transportowy, łączników ze stali ocynkowanej ogniowo oraz poręczy stalowych cynkowanych ogniowo lub malowanych proszkowo. Montaż systemu można wykonać bez użycia specjalistycznych narzędzi przy użyciu jedynie kluczy.
modulowy-system-barier-prosafe_2
Dzięki modułowemu charakterowi systemu mamy możliwość łatwego transportu poszczególnych elementów. Najcięższym z elementów jest obciążnik, którego masa wynosi ok. 24 kg, a najdłuższa poręcz ma długość 2 m. W przypadku występowania na dachu attyk wyższych niż 150 mm nie ma konieczności stosowania desek krawędziowych co dodatkowo upraszcza konstrukcję oraz zmniejsza cenę.
modulowy-system-barier-prosafe_3
O konieczności stosowania odpowiednich zabezpieczeń mówią przepisy prawa. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy stanowi, że minimalna wysokość obarierowania powinna wynosić 1,1 metra oraz być wyposażona w deskę krawędziową o wysokości 150 mm, a pomiędzy deską i górnym pochwytem w połowie wysokości winna znajdować się poprzeczka.

Więcej na www.protekt.com.pl
modulowy-system-barier-prosafe_4


Data publikacji: 29 września, 2015

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły