Warsztat

Monitoring na budowie – dlaczego warto go mieć?

Budowa własnego domu wiąże się z wieloma poświęceniami. Inwestor musi na bieżąco kontrolować jej przebieg oraz reagować w razie nieprawidłowości. Nie każdy ma jednak możliwość całkowicie poświęcić się inwestycji i być codziennie na budowie. Czujne oko inwestora mogą jednak zastąpić kamery ip wifi. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie i jakie korzyści przynosi monitoring budowy za pomocą kamer?

Kontrolowanie przebiegu prac i zużycia materiałów na ekranie smartfona

Nowoczesne kamery ip wifi to urządzenia, które przesyłają obraz w czasie rzeczywistym za pośrednictwem dostępnej na miejscu sieci wifi. Na szczególną uwagę zasługują kamery współpracujące z aplikacjami mobilnymi, które można wygodnie obsługiwać z poziomu smartfona. Do ich funkcjonowania niezbędna jest obecność internetu bezprzewodowego na miejscu budowy oraz rozmieszczenie kamer tak, aby obejmowały wszystkie istotne miejsca. Kamery ip wifi pozwalają na śledzenie w czasie rzeczywistym przebiegu prac budowlanych, ocenę działań ekipy oraz szybkie reagowanie w razie stwierdzenia nieprawidłowości.

Monitoring budowy pozwala inwestorowi ograniczyć do niezbędnego minimum osobiste wizyty na budowie oraz daje mu realny wgląd w to, jak na co dzień przebiegają prace. Oprócz tego, kamery ip wifi umieszczone w miejscu składowania materiałów budowlanych pozwalają nadzorować ich zużycie oraz lepiej chronić się przed kradzieżą, do której najczęściej dochodzi pod nieobecność ekipy. W tym celu najlepiej sprawdzają się kamery ip wifi z funkcją podczerwieni, które zapewniają dobry obraz także w nocy oraz w słabych warunkach oświetleniowych. Monitoring zainstalowany na budowie pozwala każdemu inwestorowi lepiej zadbać o swoje interesy oraz być na bieżąco z postępem prac.

Możliwość nagrywania oraz odtwarzania obrazu i dźwięku w dogodnym momencie

Budowa własnego domu wymaga od inwestora stałego trzymania ręki na pulsie. Każdy, oprócz nadzorowania inwestycji, posiada jednak także inne obowiązki, co znacząco zmniejsza ilość czasu, który można poświęcić na monitoring budowy. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór kamer ip wifi, które oprócz odtwarzania obrazu z placu budowy w czasie rzeczywistym dają także możliwość jego nagrywania. Dzięki temu możemy w wolnej chwili sprawdzić, co zostało zrobione na budowie w danym dniu oraz ocenić, jaki jest postęp prac. Pozwala to być zawsze na bieżąco oraz monitorować prace w dogodnym dla siebie momencie.

Nowoczesne kamery ip wifi pozwalają także na zachowywanie wybranych fragmentów nagrania, co może posłużyć jako dowód podczas negocjacji z ekipą budowlaną lub zgłaszania reklamacji odnośnie jej pracy. Nagranie video zarejestrowane za pomocą kamer ip wifi przydaje się także w przypadku zaistnienia niebezpiecznych sytuacji na budowie, np. wypadków pozwalając lepiej chronić interesy zarówno samego inwestora, jak i wynajętych przez niego pracowników budowlanych. Niektóre kamery ip wifi pozwalają dodatkowo na podsłuchiwanie rozmów toczących się w miejscu ich umieszczenia, co również daje lepszą kontrolę nad przebiegiem budowy oraz działaniami ekipy.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 3 lutego, 2020

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    poniedziałek, 3 lutego, 2020

    Monitoring na budowach bardzo dobrze się sprawdza jeśli chcemy mieć na bieżąco kontrolę jak prace się posuwają i jakie jest zużycie materiałów,monitoring przyczyni się także do wychwycenia nieprawidłowości ze strony ekipy budowlanej.Według mnie monitoring na budowach niesie ze sobą same plusy i warto o niego się postarać aby chronić siebie oraz ekipę budowlaną.

  2. Grzegorz
    wtorek, 4 lutego, 2020

    Monitoring na budowie przyda się przy większych realizacjach oraz braku bezpośredniego nadzoru na bieżąco. Pod okiem kamery wykonawcy mogą mieć świadomość, że ktoś ich obserwuje i nie pozwolą sobie jakieś przestoje, kradzieże itp. W dzień obserwacja postępów, a w nocy jako stróż.

Podobne artykuły