Akcesoria dachowe

Montaż dachówek przelotowych CREATON z adapterem i przewodem przyłączeniowym

Dachówki przelotowe CREATON gwarantują bezpieczne podłączenie do konstrukcji nośnej dachu przewodów instalacji solarnej, masztów antenowych i ciągów wentylacyjnych. Wykonane z trwałej i odpornej ceramiki, stanowią estetyczne rozwiązanie zwiększające funkcjonalność pokrycia. Aby dobrze spełniały swoje zadanie, powinny być prawidłowo zamontowane.


Właściwie przeprowadzona instalacja dachówki przelotowej zapewnia szczelność i trwałość połączenia. W ofercie CREATON dostępne są trzy rodzaje tego typu dachówek: dachówka przelotowa do systemu baterii solarnych, dachówka antenowa oraz dachówka przelotowa do kominów gazowych. To systemowe rozwiązanie cechuje pełne dopasowanie do połaci dachu, zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i estetycznym.
W skład zestawu montażowego, oprócz dachówki przelotowej, wchodzą również: tekturowy szablon umożliwiający wykonanie precyzyjnych otworów w membranie dachowej, odpowiedni adapter i giętki przewód przyłączeniowy (lub rura – w zależności od funkcji, jaką ma spełniać system). Wszystkie elementy zestawu składane są bez użycia kleju, ani stosowania innych, dodatkowych zabiegów uszczelniających.

Poprawny montaż dachówek przelotowych CREATON z adapterem i przewodem przyłączeniowym

Poprawny montaż dachówek przelotowych CREATON z adapterem i przewodem przyłączeniowym

Montaż rozpoczyna się od wyznaczenia miejsca w połaci, w którym zamocowana będzie dachówka przelotowa. Kolejny krok to wykorzystanie, dołączonego do zestawu, tekturowego szablonu i wybranie z jego pomocą właściwej średnicy otworu. Po wybraniu pożądanego wymiaru, szablon należy przyłożyć do membrany dachowej i obrysować go dookoła, a następnie wyciąć w membranie odpowiadający zaznaczonej przestrzeni otwór (z założeniem ok. 1 cm naddatku). Dalszy etap to instalacja adaptera, który składa się z trzech elementów: części nośnej, pierścienia uszczelniającego i gumowej tulei. Część nośną adaptera montuje się od spodu membrany i przykrywa od góry gumową tuleją. Do uszczelnienia uzyskanego w ten sposób połączenia używa się następnie pierścienia uszczelniającego, wciskając go w tuleję. Potem pozostaje włożenie w tuleję przewodu przyłączeniowego – aby to zrobić, należy wyciąć w niej nożykiem otwór o średnicy odpowiadającej średnicy przewodu. Końcowy etap pracy to włożenie przewodu przyłączeniowego z jednej strony w dachówkę przelotową, a z drugiej w otwór w tulei. Ostatnim krokiem, jaki należy wykonać jest stabilne zamocowanie dachówki do połaci – instaluje się ją w ten sam sposób, jak pozostałe dachówki. Montaż dachówek przelotowych CREATON jest prosty i szybki, a jednocześnie zapewnia szczelność i trwałość połaci. Nie wymaga również użycia specjalistycznych narzędzi i skomplikowanych uszczelnień, co znacznie usprawnia i przyspiesza prace dekarskie. Zapewnia profesjonalne uzyskanie funkcjonalnych przelotów dachowych dla baterii solarnych, przewodów antenowych oraz kominów gazowych, przy ich jednoczesnej, maksymalnej odporności na przenikanie deszczu.

Kompletny system dachówek przelotowych CREATON to nie tylko solidne rozwiązania konstrukcyjne, lecz również eleganckie wykończenie. Stanowi uzupełnienie wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych oferowanych przez CREATON – od holenderki płaskiej, po marsylkę, esówkę czy karpiówkę. Oryginalny system marki CREATON wraz z dachówkami ceramicznymi objęty jest 50-letnią gwarancją. Dzięki jego zastosowaniu, na dachu powstaje trwałe, szczelne połączenie i harmonijna kompozycja o jednolitej barwie oraz spójnej estetyce.

Więcej informacji na stronie producenta: www.creaton.pl

3/5 - (2 votes)

Data publikacji: 13 czerwca, 2017

Autor:

3/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły