Rynny

Montaż DACHRYNNY jest satysfakcjonujący

Pan Arkadiusz Malik z firmy 5piątka Dachy, działającej pod Płockiem jest dekarzem, który jako pierwszy przy współpracy z firmą Galeco, wykorzystując swój fach i doświadczenie, miał możliwość zamontowania nowatorskiego systemu dachowego DACHRYNNA tworząc od podstaw ekspozytor na potrzeby premiery tego nowego produktu. Jak wspomina te doświadczenia? Jakie zauważa plusy w produkcie Galeco oraz jak kształtuje się rynek dekarski? Zapraszamy do lektury!

Galeco, producent DACHRYNNY, jedynego na rynku rozwiązania 2w1, w którym dach łączy się z systemem rynnowym ukrytym w jego strukturze i elewacji budynku, prezentuje pierwszą z cyklu rozmów z dekarzami, którzy mieli już szansę montować nowatorski produkt.

Jakie obecnie zauważa Pan trendy przy projektowaniu i budowie dachów?

Ostatnie trzy lata to wielki powrót do dachów płaskich. Bardzo często trafiają do mnie budynki do pokrycia membraną EPDM czy TPO. Wzornictwo nowoczesne jest też bardzo widoczne w projektach. Szczególnie często pojawiają się tzw. stodoły. W moim rejonie buduje się jednak więcej budynków klasycznych, z wysuniętym okapem. Moim zdaniem firmy wznoszące budynki w mojej okolicy jeszcze nie nadążają za nowymi technologiami i tu widzę problem w stosowaniu nowoczesnych rozwiązań.

Jaki jest Pana zdaniem kluczowy element przy budowie dachu?

Moim zdaniem kluczowa jest dobrze wykonana konstrukcja dachowa. Źle przygotowany podkład nie pozwoli w sposób zadowalający i estetyczny położyć pokrycia dachowego.

Co najbardziej zaskoczyło Pana w DACHRYNNIE?

Brak dekielków o 1:00 w nocy przy budowie wystawy w Warszawie (śmiech). A poważnie… Pomysł ciekawy, ładnie wygląda i jest przemyślany pod kątem ew.  przecieków. Zaskoczeniem pozytywnym jest wprowadzenie konstrukcji aluminiowej pod dach.

Arkadiusz Malik z firmy 5piątka Dachy

Co uważa Pan, że jest największą zaletą produktu?

Elegancki i nietuzinkowy wygląd.

Dlaczego Pana zdaniem warto przejść szkolenie autoryzujące dla DACHRYNNY?

Montowałem DACHRYNNĘ bez instrukcji i bez wiedzy, co będę montował, gdyż wtedy ten produkt był objęty tajemnicą handlową. Na pierwszy rzut oka montaż wydaje się skomplikowany, ale po szkoleniu i poznaniu systemu okazuje się, że jest bardzo prosty i intuicyjny, a nawet satysfakcjonujący i ciekawy.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 czerwca, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły