Dachówka ceramiczna

Montaż gąsiorów z wykorzystaniem systemu FIRSTFIX marki CREATON

Zastosowanie wentylowanej kalenicy zapewnia trwałość oraz estetyczny wygląd dachu. Rozwiązanie to zwiększa skuteczność wentylacji w obrębie kalenicy i gwarantuje pełną ochronę przed przenikaniem deszczu. Dzięki wykorzystaniu opatentowanego przez CREATON systemu FIRSTFIX montaż gąsiorów ceramicznych jest łatwy i szybki.

Wentylowana kalenica z systemem montażu FIRSTFIX to kompletne rozwiązanie, zapewniające szybki, estetyczny i łatwy montaż oraz gwarantujące całkowitą szczelność połaci. Znakomicie wpisuje się w konstrukcję pokrycia dachowego zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Nie wymaga stosowania łaty i taśmy kalenicowej, co znacznie ułatwia i przyspiesza instalację gąsiorów.

Kompletny system FIRSTFIX

System FIRSTFIX obejmuje klamry gąsiora ze stali szlachetnej, druty montażowe oraz zestawy zaciskowe. Wszystkie ceramiczne elementy systemu (gąsiory, zaślepki, dachówki kalenicowe wentylacyjne oraz dachówki kalenicowe wentylacyjne boczne) są spójne pod względem kolorystki i powierzchni z dachówkami podstawowymi CREATON. Zastosowanie wentylowanej kalenicy z systemem montażu FIRSTFIX marki CREATON zdecydowanie zwiększa trwałość dachu i przyspiesza prace dekarskie.

Fot. 2. Druty montażowe zaczepia się naprzemiennie do ostatniej łaty dachowej, raz po prawej, raz po lewej stronie, w odstępach wynoszących ok. 42 cm. Uniesienie dachówki kalenicowej wentylacyjnej ułatwia montaż.

1. Druty montażowe zaczepia się naprzemiennie do ostatniej łaty dachowej, raz po prawej, raz po lewej stronie, w odstępach około 42 cm, a montaż ułatwia uniesienie dachówki kalenicowej wentylacyjnej.

Fot. 3. Każdy drut należy zaczepić tak aby, zamknął się wokół łaty – stabilność zamknięcia można sprawdzić poprzez lekkie pociągnięcie drutu.

2. Każdy drut powinien być tak zaczepiony, aby zamykał się wokół łaty – stabilność zamknięcia możemy sprawdzić poprzez lekkie pociągnięcie drutu.

Fot. 4. Zaczepienie klamry na górnej części gąsiora (w miejscu, gdzie wyznaczony jest otwór).

3. Kolejny krok to zaczepienie klamry na górnej części gąsiora (w miejscu wyznaczonego otworu).

Fot. 5. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu, klamra zaciska się na otworze.

4. Odpowiednie dopasowanie sprawia, że klamra zaciska się na otworze.

Fot. 6. Wcześniej zaczepiony drut trzeba przeprowadzić przez otwór w gąsiorze i osadzoną klamrę.

5. Zaczepiony wcześniej drut należy przeprowadzić przez otwór w gąsiorze i osadzoną klamrę.

Fot. 7. Stabilne zamocowanie gąsiora powstaje poprzez wyciągnięcie drutu ku górze, napięcie go, a następnie zagięcie w dół.

6. Stabilne zamocowanie gąsiora uzyskuje się przez wyciągnięcie drutu ku górze, napięcie go, a następnie zagięcie w dół.

Fot. 8. Kolejne gąsiory nasuwa się na już wcześniej zamontowane, tak by ich krawędzie wsunęły się w klamry i zamocowuje analogicznie do poprzednich, z wykorzystaniem drutów.

7. Kolejne gąsiory nasuwa się na już wcześniej zamontowane, tak by ich krawędzie wsunęły się w klamry i zamocowuje analogicznie do poprzednich, z wykorzystaniem drutów.

Fot. 8. Kolejne gąsiory nasuwa się na już wcześniej zamontowane, tak by ich krawędzie wsunęły się w klamry i zamocowuje analogicznie do poprzednich, z wykorzystaniem drutów.

8. Kolejne gąsiory nasuwa się na wcześniej zamontowane, tak by ich krawędzie wsunęły się w klamry, po czym zamocowuje analogicznie do poprzednich, z wykorzystaniem drutów.

Więcej informacji: www.creaton.pl

4.9/5 - (13 votes)

Data publikacji: 1 września, 2017

Autor:

4.9/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły