Okna dachowe

Montaż okna VELUX Nowej Generacji – głębiej w dachu

Okno głębiej zamontowane w dachu ładniej wygląda, ale także ma lepsze parametry izolacyjne. Dlatego już w roku 2001 w obecnie oferowanych oknach VELUX obniżyliśmy poziom ich montażu o 3 cm, co stało się rynkowym standardem.

Teraz z Nową Generacją okien firma VELUX po raz kolejny wyznacza nowy standard montażu okien dachowych. Nowe okna można zamontować o kolejne 4 cm niżej. Decyzję o wyborze sposobu montażu – standardowym lub obniżonym, należy podjąć już przy zakupie produktów, wybierając kołnierz uszczelniający EDJ, dedykowany do pogłębionego montażu.

Nowy, uniwersalny kątownik montażowy wygląda nieco inaczej niż obecnie stosowane kątowniki. W łatwy sposób umieszcza się go w odpowiednim wrębie na ościeżnicy – jego umiejscowienie jest oznaczone czerwoną lub niebieską linią. Analogicznie w instrukcji dwa sposoby montażu zostały oznaczone tymi dwoma kolorami (tab. 1).

Tab. 1 Oznakowanie sposobu montażu
Kolor Poziom montażu Kołnierze
Niebieski Standard EDW, EDS, EDB
Czerwony Obniżony o 4 cm EDJ

Obniżony montaż oznacza dla klientów wiele korzyści:
– Estetyczniejsze wkomponowanie okna w połać dachu. Przy takim montażu nie zdarzy się, że okno będzie wystawać ponad pokrycie.
– Lepsze parametry izolacyjne. Badania wewnętrzne VELUX wykazały, że montując okno z kołnierzem EDJ straty ciepła mogą być mniejsze nawet o 7%. Zaś przy zastosowaniu do montażu BDX mogą spaść nawet o 9% (wg wewnętrznego badania VELUX dla okna GGU 0066).

Montaż okna VELUX Nowej Generacji głębiej w dachu
4.9/5 - (11 votes)

Data publikacji: 25 czerwca, 2013

Autor:

4.9/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Ania Mal
  wtorek, 20 lutego, 2018

  Bardzo ciekawe rozwiązanie. Wezmę je pod rozwagę gdy zdecyduję się na doświetlenie sypialni.

 2. Iwko24
  wtorek, 20 lutego, 2018

  Coraz lepiej zaawansowane technologicznie okna produkujemy.Estetyczniejsze,o lepszych parametrach izolacyjnych.Okna Velux słyną na rynku i mają bardzo dobre opinie.

 3. Monika
  wtorek, 20 lutego, 2018

  Nie słyszałam wcześniej o oknach nowej generacji Velux. Dobrze, że firma wprowadziła jeszcze lepszą szczelność i ładniejszy wygląd. Przy remoncie dachu zajrzę do oferty firmy Velux.

 4. Jacek
  wtorek, 20 lutego, 2018

  Planuję w tym roku montaż okna dachowego i z pewnością będzie to okno Velux nowej generacji,tylko muszę uzgodnić szczegóły z wykonawcą.Jeśli wykonawca potwierdzi znakomitą jakość i niezawodność tych okien,to takie kupię i je zamontujemy.

 5. Jan
  wtorek, 20 lutego, 2018

  Nowe rozwiązania na rynku to zaleta, jest sporo nowości, które dają nam dobre rezultaty po instalacji i prawidłowym montażu. Na pewno warto zlecić montaż specjalistycznej firmie znającej się na swoim fachu, liczy się bezpieczeństwo i funkcjonalność.

 6. Radek
  środa, 21 lutego, 2018

  Kolejny raz Firma Velux oferuje nowinke w postaci montażu nowej generacji okien dachowych. Wygląd okna zamontowanego głębiej w dachu wygląda bardzo nowatorsko i ciekawie. Zapewnia również lepsze parametry izolacyjne .W przyszłosci pokusze się na takie zagłebienie okna dachowego .

 7. czykwin
  środa, 21 lutego, 2018

  Faktycznie lepiej wygląda okno “wpuszczone” od standardu, a jeśli uzyskujemy jeszcze lepsze parametry, no to myślę, że taki typ okna znajdzie wielu zwolenników.

 8. Kaśka
  środa, 21 lutego, 2018

  Firma Velux co chwilę poszukuje coraz to nowszych rozwiązań . Nowe okno ma wiele zalet lepsze parametry izolacyjne czy estetyczniejsze wkomponowanie okna w połać dachu. Widać że ta firma jest odpowiednia nawet dla bardzo wymagających klientów.

 9. arek
  środa, 21 lutego, 2018

  Velux daje coraz lepsze rozwiązania na rynku w dziedzinie doświetleń dachowych. Bardzo podobają mi się ich pomysły, a wysokie parametry izolacji swiadczą o jakości. Produkty na lata, godne polecenia.

 10. Czesław
  czwartek, 22 lutego, 2018

  Okna firmy Velux umożliwiające obniżony montaż to świetny produkt i ciekawe alternatywne rozwiązanie w porównaniu do innych okien dostępnych na rynku. Można śmiało powiedzieć iż jest to nowa generacja okien i duży krok naprzód jeśli chodzi o technologię wykonania i późniejszego montażu. Dzięki tej technologi otrzymujemy produkt o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych. Produkt który świetnie będzie wyglądał na każdym dachu.

 11. Zwierz
  niedziela, 25 lutego, 2018

  Firma Velux takimi nowościami zdecydowanie odjeżdża konkurencji. W ostatnich latach znacznie wzrósł popyt na okna ograniczające straty ciepła, stąd też taka oferta to prawdziwy skarb. Warto mieć ją pod ręką przy wyborze okien do własnego domu.

Podobne artykuły