Szkolenia

Montowanie na ekranie – wzbogać swoją wiedzę bez wychodzenia z domu

Od niemal roku, dzięki specjalistycznym, bezpłatnym szkoleniom on-line, organizowanym przez firmę VELUX, dekarze mają możliwość rozszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, bez wychodzenia z domu. Każde spotkanie to zastrzyk fachowych porad oraz szczegółów praktycznych, związanych z instalacją różnych rozwiązań producenta.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie pogłębienia wiedzy w zakresie montażu okien dachowych i innych produktów VELUX i ze względu na sytuację epidemiologiczną firma VELUX, w lutym bieżącego roku wdrożyła formułę spotkań on-line pt. „Montowanie na ekranie”, podczas których przedstawia najważniejsze zagadnienia dotyczące oferowanych rozwiązań.

"Montowanie na ekranie" szkolenie online VELUX
"Montowanie na ekranie" szkolenie online VELUX

Nowa formuła – rzetelna wiedza

W branży dekarskiej, szkolenia on-line to zdecydowana nowość! Dotychczas nie mieliśmy możliwości uczestniczenia w wirtualnych spotkaniach szkoleniowych, prowadzonych przez najlepszych w swojej dziedzinie. Dzięki specjalistom firmy VELUX, którzy przy wsparciu aktywnych zawodowo, doświadczonych dekarzy z wieloletnim stażem, przygotowali interesujące szkolenia, dotyczące m.in. instalacji okien dachowych, rolet zewnętrznych oraz systemów elektrycznego sterowania.
Jak wspomina pomysłodawca cyklu szkoleń „Montowanie na ekranie” Dyrektor Techniczny VELUX, „Pierwsze takie szkoleń szkolenie odbyło się 17 grudnia ubiegłego roku i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dekarzy. To przekonało nas, że taka formuła szkoleń pogłębia wiedzę dekarzy, z którymi na co dzień współpracujemy i tak, jak stacjonarne szkolenia praktyczne jest dla nich atrakcyjna”.

"Montowanie na ekranie" szkolenie online VELUX
"Montowanie na ekranie" szkolenie online VELUX
"Montowanie na ekranie" szkolenie online VELUX

Szkolenia nagrywane są w Ośrodku Szkoleniowym Mazowieckiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy i transmitowane z biura VELUX Polska w Warszawie. Trwają około godziny i pokazują wszystkie szczegóły montażu, na które dekarze powinni zwrócić uwagę podczas instalacji produktów VELUX. Wsparcie cennymi wskazówkami od najlepszych w swoim fachu pozwala dekarzom unikać popełniania błędów. Ponadto, każde ze spotkań, umożliwia interakcję z prowadzącymi. Uczestnicy mogą zadawać pytania, poprosić o doprecyzowanie czy powtórzenie określonego zagadnienia za pośrednictwem czatu. Co więcej, dla najbardziej aktywnych, organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami, które umożliwiają sprawdzenie swojej wiedzy, a uczestnicy Programu Rekomendowany Wykonawca VELUX, za udział w szkoleniach, mogą zdobyć punkty do corocznego rankingu EXPERT VELUX.

Ciekawa tematyka szkoleń VELUX

Dotychczas, w ramach projektu „Montowanie na ekranie”, odbyły się dwa cykle szkoleń (zimowy i jesienny) z łącznie 9. spotkaniami.
Poniżej prezentujemy wszystkie omawiane przez specjalistów tematy, wraz z linkami do relacji ze spotkań, w postaci filmów opublikowanych na kanale YouTube VELUX Polska. Na swoim kanale producent udostępnia dwa rodzaje relacji:

  1. Ciepły montaż i nowości – montaż okien dachowych VELUX z wykorzystaniem produktów izolacyjnych oraz informacja o nowym w ofercie kołnierzu EDT, dedykowanym do pokryć płaskich.
  2. Montaż okien w zestawach KOMBI – prezentacja zasad montażu przy łączeniu okien dachowych w zestawach.
  3. Montaż okien kolankowych – montaż okien dachowych z elementem montowanym w ścianie pionowej – oknem VFE.
  4. Montaż rolet zewnętrznych – montaż różnych typów rolet zewnętrznych oraz markizy solarnej VELUX.
  5. Systemy elektrycznego sterowania – instalacja silnika VELUX KMG na oknie obrotowym z górnym otwieraniem.
  6. Zestaw DUO – montaż okien obok siebie w systemie bezkrokwiowym.
  7. Wymiana okien dachowych – z zachowaniem istniejącej wnęki okiennej, przy użyciu kołnierza renowacyjnego oraz wykonaniem nowej wnęki.
  8. Wykonanie nowej systemowej wnęki okiennej LSB.
  9. Montaż okna w poziomie obniżonym.

Firma VELUX przygotowała już kolejne nagrania, które zostaną opublikowane w przyszłym roku.

VELUX Polska Sp. z o.o.


Data publikacji: 20 stycznia, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły